Skocz do zawartości


Zdjęcie

Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

HIStory
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu
Witam,

Krążę w sieci od jakiegoś czasu, również na tym forum i próbuję znaleźć jednoznaczną odpowiedź na pytanie: jeśli interesuje mnie ZRZUCENIE TŁUSZCZU przy zachowaniu mięśni, niekoniecznie ich rozroście, to:

1) Czy kończąc trening 3h przed pójściem spać powinnam coś zjeść? Jeśli tak, lub nie, to dlaczego?

2) Ile miligramów (gramów?) L-Karnityny powinnam przyjąć przed treningiem? (trening trwa 60 min i jest siłowo-aerobowy)

3) Czy dieta bogata w białko i kwasy omega-3 (te uaktywniające brunatną tkankę tłuszczową do termogenezy), a uboga w węglowodany będzie dobrym rozwiązaniem, żeby zrzucić kilogramy?

4) Kiedy dochodzi do sytuacji, że zamiast tłuszczu lub węglowodanów spalane są mięśnie?

Czytałam o przyjmowaniu węglowodanów przed treningiem i uzupełnianiu ich w trakcie, jak również o posiłku po, żeby uzupełnić glikogen. No tak, tylko że chciałabym ZRZUCIĆ tłuszcz, więc po co mi uzupełnianie glikogenu? Nie lepiej po treningu iść spać czując lekki głód? Jeśli mam dobre informacje, to najpierw wykorzystywana jest glukoza z krwi, potem z wątroby, a na samym końcu zmagazynowany tłuszcz... Chyba że czegoś nie łapię.
Jeśli chodzi o jedzenie przed treningiem - zawsze mi się wydawało, że jeśli nie będę miała glukozy we krwi w trakcie treningu, to spalę tkankę tłuszczową. Naprostujcie mnie, jeśli się mylę :)

Zwracam się z pytaniem tutaj, bo doszłam do wniosku, że kto jak kto, ale Wy znacie się na rzeczy.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu

1) Czy kończąc trening 3h przed pójściem spać powinnam coś zjeść? Jeśli tak, lub nie, to dlaczego?

2) Ile miligramów (gramów?) L-Karnityny powinnam przyjąć przed treningiem? (trening trwa 60 min i jest siłowo-aerobowy)

3) Czy dieta bogata w białko i kwasy omega-3 (te uaktywniające brunatną tkankę tłuszczową do termogenezy), a uboga w węglowodany będzie dobrym rozwiązaniem, żeby zrzucić kilogramy?

4) Kiedy dochodzi do sytuacji, że zamiast tłuszczu lub węglowodanów spalane są mięśnie?



1.Tak bo trzeba dostarczyć organizmowi składników odżywczych do regeneracji poza tym jeżeli nic nie zjesz to katabolizm powoli będzie jadł twoje mięso :)
Ale to jeszcze zależy jakiego typu jest trening ;)
2.Wszystko jest napisane na suplemencie ;)
3.Tak
4.Podczas zbyt długiego wysiłku,przetrenowania czy też wysiłku na "Głodniaka" i jeszcze tam jakoś było że jak organizm nie zdąży przemieniać tłuszczu w energię czy coś takiego ;)Po pewnym czasie organizm zaczyna sięgać po białka jako źródło energii.
  • 1

HIStory
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu

2.Wszystko jest napisane na suplemencie :)


Tak, tak, dokładnie jest napisane, że do 2 kapsułek przed treningiem - czyli 1200 mg czystej L-karnityny w sumie. No ale wałęsając się po forach spotykam się z opinią, że nawet 3g L-karnityny powinno się przyjmować. A wysiłek jest siłowo - aerobowy powiedziałabym (fitness, zajęcia różnią się w trakcie tygodnia, od stepu (100% aerobu) do TBC (80% siłowego), trwa 60 min.

A może jeszcze jakiś inny suplement na podkręcenie spalania tkanki tłuszczowej podczas wysiłku? Nie bardzo wiem, czy warto czegoś innego szukać, skoro mam tę L-karnitynę już.

1.Tak bo trzeba dostarczyć organizmowi składników odżywczych do regeneracji poza tym jeżeli nic nie zjesz to katabolizm powoli będzie jadł twoje mięso ;)


To w takim razie, żeby nie zżerać własnych mięśni, ale żeby też nie odłożyć nic nocą (a może nawet coś spalić ;) ), co to powinno być? Chudy jogurt? Jakiś kawał mięcha? ;)
  • 0

HiTi

    Uczeń

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:135
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu

Tak, tak, dokładnie jest napisane, że do 2 kapsułek przed treningiem - czyli 1200 mg czystej L-karnityny w sumie. No ale wałęsając się po forach spotykam się z opinią, że nawet 3g L-karnityny powinno się przyjmować. A wysiłek jest siłowo - aerobowy powiedziałabym (fitness, zajęcia różnią się w trakcie tygodnia, od stepu (100% aerobu) do TBC (80% siłowego), trwa 60 min.

A może jeszcze jakiś inny suplement na podkręcenie spalania tkanki tłuszczowej podczas wysiłku? Nie bardzo wiem, czy warto czegoś innego szukać, skoro mam tę L-karnitynę już.



To w takim razie, żeby nie zżerać własnych mięśni, ale żeby też nie odłożyć nic nocą (a może nawet coś spalić :) ), co to powinno być? Chudy jogurt? Jakiś kawał mięcha? ;)

na noc ser bialy malo tlusty,
a lkarnityne to zalecane jest 3x tyle co pisz na opakowaniu w rowno rozlozonych porcjach,
dolozyc do tej lkarnityny mozesz aspiryne (1 tab dziennie) i kofeine np 400mg co 2 dzien bo organizm szybko sie przyzwyczaja do kofeiny wiec branie codziennie szybko przestanie byc efektowne
  • 0
Nie jesteś wielki ? A zadaj sobie pytanie - piłeś mleko? No właśnie
pomogłem? daj "+" nie bądz pipa ;]

HIStory
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu
Kawał białego sera. Dobra, niech będzie. Coś z nim mogę zrobić? Szczypiorek, rzodkiewka, trochę soli?

dolozyc do tej lkarnityny mozesz aspiryne (1 tab dziennie) i kofeine np 400mg co 2 dzien bo organizm szybko sie przyzwyczaja do kofeiny wiec branie codziennie szybko przestanie byc efektowne


Aspiryne? Serio? Nie ma sprawy, czemu nie, ale co ona robi? - to jest intrygujące. :)

Co do kofeiny, to jestem zagorzałą kawoszką i podejrzewam że z kawą wypijam jakieś 300 mg codziennie, do tego mam dosyć wysoki puls (ok. 80) - to chyba do tego już nie powinnam dokładać kolejnego 400 mg co dwa dni - czy to nie ma znaczenia?
  • 0

HiTi

    Uczeń

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:135
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu
.

Użytkownik HiTi edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Nie jesteś wielki ? A zadaj sobie pytanie - piłeś mleko? No właśnie
pomogłem? daj "+" nie bądz pipa ;]

HiTi

    Uczeń

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:135
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu

Kawał białego sera. Dobra, niech będzie. Coś z nim mogę zrobić? Szczypiorek, rzodkiewka, trochę soli?



Aspiryne? Serio? Nie ma sprawy, czemu nie, ale co ona robi? - to jest intrygujące. :)

Co do kofeiny, to jestem zagorzałą kawoszką i podejrzewam że z kawą wypijam jakieś 300 mg codziennie, do tego mam dosyć wysoki puls (ok. 80) - to chyba do tego już nie powinnam dokładać kolejnego 400 mg co dwa dni - czy to nie ma znaczenia?

soli raczej trzeba unikac ale zielenina ok ;p
aspiryna (lub inne tabletki zawierajace kwas acetylosalicylowy) zapobiega odkladaniu sie tluszczu czy cos w tym stylu i nie nalezy przekraczac 200mg dziennie
a kofeiy w tym wypadku nie dokladaj choc i tak juz napewno slabo dziala...^^
  • 1
Nie jesteś wielki ? A zadaj sobie pytanie - piłeś mleko? No właśnie
pomogłem? daj "+" nie bądz pipa ;]

babsko
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek przed/po treningu + L-karnityna + redukcja tłuszczu
Powiem tak, z wlasnego doswiadczenia: Zazywam l-karnityne direct na pol godziny przed treningiem. Staram sie nie trenowac 3 h przed snem, raczej wczesniej i zawsze jem po.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024