Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprzęt treningowy do pływania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sprzęt treningowy do pływania
Czy ktoś tutaj próbował już może pływać z takim sprzętem jak łapki albo płetwy? Jakiego rodzaju łapki bardziej polecacie - takie:

Dołączona grafika

czy takie:

Dołączona grafika

Na ile taki w ogóle taki właśnie sprzęt jak łąpki lub także płetwy treningowe pomagają rozwijać mięśnie? Opłaca się to kupować przy dwóch basenach w tygodniu? Można w tym pływać wszystkimi stylami?
Pozdro
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt treningowy do pływania
Ja pływałem tylko w płetwach i wtedy praktycznie ręce są bezużyteczne :) Jeśli chodzi o basen to sunie sie jak torpeda :) choć żabką wolę bez. Z tego co kojarze to nogi pracowały ociężale więc raczej wzmocnić można choć ja pływałem for fun only. Nad morzem lepiej uważać bo raz dałem nura i płynąłem sobie pod wodą, wynurzam się a brzeg strasznie daleko :o
Polecam inwestowanie w konretne, z mocowaniem do kostki(takie gumowe szelki), bo sam bucik jak dobrze pasuje to ok ale jednak nie jest to najwygodniejsze i będąc nad morzem czy jeziorem chodzi ci po głowie czy ci nie spadnie.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt treningowy do pływania
jesli zalezy ci na wzmocnieniu miesni to lapki wejs takie ktore maja najwieksza powierzchnie. ja osobiscie plywam w podobnych do tych pierwszych- latwo zalozyc i sciagnac. Wsumie da sie plywac kazdym stylem ale ja zabka nie lubie z lapkami plywac.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt treningowy do pływania
Te 1 są o wiele lepsze.Kurewsko ciężko sie z tym pływa na początku,ale są o tyle dobre że pozwalaja Ci wychwycić wszystkie błędy w technice.A poza tym stawiaja godny opór.I jak sie je zdejmie to człowiek macha rękami jak trzepaczka do jajek:P
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt treningowy do pływania
Płetwy mają za zadanie zminimalizować wysiłek podczas nurkowania. Wysiłek nóg odczuwany jest przy niewłaściwej technice, np. gdy przy ruchu jak w kraulu ruch nogi wyprowadzany jest ze zgiętego kolana zamiast z biodra. Wtedy płetwa tnie wodę w płaszczyźnie poziomej i trzeba się napracować, żeby płynąć, ale nie chodzi przecież o to, żeby uczyć się złej techniki :wink:
Pływanie pod wodą żabką w płetwach też wygląda nieco inaczej niż bez nich. W tym wypadku jest to tzw. zmodyfikowana żabka, gdy kolana są ugięte. Jeszcze inna wersja pływania żabką pod wodą ogranicza ruch w zasadzie tylko do stawów skokowych.
Generalnie chodzi o to, żeby płynąc w płetwach jak najmniej się napracować i wyłączyć ręce w ogóle.
Same płetwy dzielimy na kaloszowe wkładane na bosą stopę lub stopę w neoprenowej skarpecie i paskowe, czyli zakładane na buty. Paski warto zamienić na proste i niezawodne sprężyny, ale to już inna historia.
Pływając w płetwach najbardziej czuję łydki i czasem niestety pewien dyskomfort w okolicach achillesa :?
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt treningowy do pływania
Ale sprzęt który kolega pokazał poza tym że też służy do pływania płetwami o których mówisz nie jest.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sprzęt treningowy do pływania

Ale sprzęt który kolega pokazał poza tym że też służy do pływania płetwami o których mówisz nie jest.

Nie da się ukryć :-)
Płetwy pojawiły się w 1. i 2. poście, więc o nich napisałem, chyba, że są jakieś specjalne płetwy treningowe, o których nie wiem.
W łapkach ze zdjęć nigdy nie pływałem.
Imho przydatnym sprzętem treningowym może być deska wyłączająca ręce podczas pływania i takie coś w przekroju jak ósemka, co trzyma się nogami i pracują wtedy tylko ręce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024