Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klatka jak hangar?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
stary plecak i dorzucic do niego piachu w worku i z tym rob pompki / mozna tak uzyskac nieco wiecej masy niz przy zwyklym obciazeniu tylko swoją tuszą.
Pompki na szeroko rozstawionych poreczach tudziez oparciach krzesel (pochylacie sie do przodu bardziej przy tym) + wyzej wymieniony plecak , mozna tez sztangielki na pasie od s.w przywiazac i tak robic..
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!

zupelnie sie z toba nie zgodze Gubrin uwazam ze mozna zbudowac sobie klate bez obciazenia.

troche mięśni zbudujesz, ale w temacie jest mowa o naprawde potężnej klacie
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
co do moich nóg to przed trenowaniem SW bawiłem sie 2 lata w siłownie , i pod czas tego epizodu robiłem przysiady, sównice, wykroki itd itp, siła szła a rozmiarowo aż tak nie rosły, dopiero jak przezuciłem sie na SW po kilku miesiacach rozciagania i intensywnych treningów w krótkim okresie czasu obwód zwiekszył sie bardzo, siła udeżenia też sie zwiekszyła przez rozciąganie bo mięsnie nie napotykały na opór co powodowało że siła końcowa była wieksza.
Wystarczy mi treningów na nogi, jedyne czego potrzebują to dobre rozciąganie.

A co do treningów bez obciażen to kiedys w KIF-ie czytałem artykuł o legendach kultyrystyki , i był tam koles który cwiczył właśnie bez cieżarów , używał tylko cieżaru swojego ciała i napinania mięśni bez obciązenia, pewnie nie było by nic w tym dziwnego ale kolo wygrał mystera olimpia czy jakoś tak jezli dobrze pamietam.
jak bede miał czas to pogrzebie w necie.
PZDR
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Jeśli chodzi Ci o Charlesa Atlasa (pseudonim artystyczny, jak sądzę) to on w sądzie zeznał, że z ciężarami nie ćwiczył, ale 'testował swoją siłę' - czasami, ale rzadko. W końcu okazało się, że 'testował' 3x w tygodniu...

Jeśli chcesz opierać się na masie ciała, to najwięcej co zbudujesz to zapewne sylwetka gimnastyka. Ale do tego musisz wykonywać ćwiczenia o podobnym stopniu trudności. Poszukaj w google i na youtube Coach Sommer i Gymnasticbodies.
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Hmm...
Ale mowiac szczerze, ja bardziej bylbym za cwiczeniami na estetyczna rzezbe wlasnie, a niekoniecznie na klate kolosa ( moze lekko wbrew tematowi :wink: ).
Systemow z nastawieniem na takie rezultaty tez jestem ciekaw.
I co juz podkreslalem, wykorzystujac mase wlasnego ciala, jezeli mozliwe.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!

Hmm...
Ale mowiac szczerze, ja bardziej bylbym za cwiczeniami na estetyczna rzezbe wlasnie, a niekoniecznie na klate kolosa ( moze lekko wbrew tematowi :wink: ).

rzezba = miesnie + malo tluszczu
jak masz malo miesnie i malo tluszczu, to wygladasz jak sciana :P jak masz duzo miesni, duzo tluszczu, to wygladasz jak "duzy facet".
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
A jak sie ma duzo miesni i malo tluszczu? :wink:
A jakis dobry systemik zawsze sie przyda.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
ja juz robilem wyciskania na lawie z duzymi ciezarami, rozpietki, pompki na krzeslach i ziemi z roznym rozstawem rak

Everyone I know who can do 100 pushups have great chest and shoulders. So can you!


cytat z tej stronki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nieźle się uśmiałem. Bo ja 100 pompek zrobie a klate mam płaską jak... brak mi słowa porównawczego :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
hmmm no tym programem jede miesiac i klatka mi troche urosla ale wiem ze sila idzie. Nie mam mocno wyrzesbionej klaty ale nie nazekam plaska nie jest.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Ja pozwolę sobie wyskoczyć z małym OT: Jaka jest różnica w ćwiczeniach na siłowni i ich działaniu z progresją (czyli kiedy z każdą następną serią dokładamy ciężar), a z regresją (kiedy odejmujemy)?
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
dodajac ciezaru zaburzasz homeostaze organizmu co powoduje anabolizm tudziez wzrost..o ile dobrze pamietam ;) uderzasz włokna szybkokurczliwe i efektem jest duza klata, natomiast mniejsze ciezary i wieksza ilosc powtorzen nadrabiaja włokna wolnokurczliwe.;)+ miesnie po zmianie są jakby w trybie aktywnej regeneracji(via mniejszy ciezar a pompka duza bo duzo powtorzen robisz- doplywa krew, miesnie katowane duzym ciezarem lepiej sie regenruja?) to moje rozumienie, nie chce mi sie zabardzo myslec teraz moze napisze drugi raz mądrzej;)

ps
stosowanie mniejszych ciezarow tez moze zakłocic homeostaze organizmu LECZ jest to duzo trudniejsze.
edit
itsorulez , przysiady rozumiem i martwy robisz? nastepna sprawa moze Twoje barki i triceps wykonuja wiekszosc pracy przy cisnieciu duzym ciezarem ? skupiasz sie na spinaniu cycka w trakcie tych cwiczen ? próbowales systemu 10x10 ? (German volume training , poszukaj na T nation) mozesz miec tez tak zwana"wklesła" klatke piersiową i bedzie Ci ciezko ją zbudowac.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
wkleslej nie mam napewno tylko ze sila idzie do gory a masa klaty sie nie zwieksza i tyle

po roku treningu na silce raz max dwa razy w tygodniu i 4 razy w tyg aeroby poszlo mi 3,5 cm w lapie bez zmieniania diety a klata nic

ciagi i siady robie

pewnie taka mam budowe
nie narzekam bo zle nie wyglada ale mimo to "zadaszenia" pod cyckami nie moge sie dorobic ;)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
bez pociskow że odkopuje starocie, nie chcialem robic burdelu na form wiec pisze w temacie do ktorego mam pytanie

Trenuje na Sali co 2 dni , zawsze po treningu ide na silke i robie martwy 3 serie i do tego brzuch , teraz chcialem dorzucic do tego klatke i zastanawiam sie jak to powinno wygladac

czy powinienem robic w dni nietreningowe( co raczej mi nie pasuje) czy mam cwiczyc raz martwy po treningu i raz klata ?

prosze o jakies sensowne rady
PZDR
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Ja rozumiem, że martwy uznawany (w sumie słusznie) za najlepsze z możliwych ćwiczeń, angażujący bardzo dużą ilość mięśni ale IMO bez przesady.

Nawet jak dołożysz wyciskanie leżąc to mało tych ćwiczeń, nie zaangażujesz wszystkich mięśni w odpowiedni sposób. A siła fightera tkwi poniekąd we wszechstronności

Ja proponowałbym dołączyć siady, wyciskania leżąc/stojąc, wiosłowania, podciągania, pompki na poręczach i ćwiczenia dynamiczne. Dzięki temu będziesz miał pełny, ogólnorozwojowy trening. Najkorzystniej byłoby trenować na siłce w dni wolne od treningu SW...
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
wole sie skupic na technice niż na siedzeniu na silowni wole napieprzac w worek godzinami niz ten sam czas spedzic na silowni , dalej czekam na jakies pomysly
siła fajtera leży w jego technice ;)

a co do Twojej rady to nie skozystam bo potrzebueje czasu na regeneracje.
widze że probowales czytac mi w myslach , przez pojecie klata nie chodzilo mi tylko o wyciskanie leżąc ;)

czekam na inne propozycje.
PZDR
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!

widze że probowales czytac mi w myslach , przez pojecie klata nie chodzilo mi tylko o wyciskanie leżąc ;)


A powinno. Wyciskanie leżąc to podstawa (robił bym 5x5), do tego ewentualnie przeplatanie z pompkami na poręczach i szlus. Spokojnie możesz robić po martwym, nie przetrenujesz się.

Gubrin
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Nie przetrenuje sie ale bede baaardzo oslabiony po tym, tak jak mówilem najpierw Cwicze na sali Worki, tarcze , wlaka z cieniem itd itp. pozniej robie martwy i brzuch i jak dorzuce do tego klate to nie wiem czy bedzie to wspołgrało, i czy da zamierzony efekt...
Dzieki za rade
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
jezeli masz mozliwosc pocwicz na linkach klate, efekt dobry daje tez:) ja podchodze do tego tak ze klata ma ladnie wygladac ale i tak kocham przysiad i martwy :P
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!
Bardzo wątpię by wyciskanie cię tak wykończyło, ale zrobisz jak chcesz.

Aha jak się zdecydujesz to brzuch przerzuć na koniec treningu czyli: Martwy, Wyciskanie, Brzuch lub Wyciskanie, Martwy, Brzuch.

Gubrin
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Klatka jak hangar?!

jezeli masz mozliwosc pocwicz na linkach klate, efekt dobry daje tez:) ja podchodze do tego tak ze klata ma ladnie wygladac ale i tak kocham przysiad i martwy :P


mozesz jasniej z tymi linkami


w przysiad sie nie bawie ,przed tym jak zaczalem trenowac SW trenowalem na silce i nogi mialem mocne, pozniej pare lat taekwondo zrobilo swoje , teraz jak sie wezme za jakies cwiczenia na nogi to masa mi szybko idze co mnie raczej nie cieszy dlatego sobie daruje przysiady :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024