Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skąd to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
A według mnie to poprostu najzwyczajniejszy styl "Anime Fight"...
Bo tak oczami laika w kwestii anime to czy ktoś może mi podać FIZYCZNĄ możliwość skręcenia komuś karku trzymając go za marynarkę i stojąc mu na rękach na ramionach?
Według mnie szybciej można zrobić takiego Fireballa niż taki właśnie trick.

Ale ja się nie znam na Anime...
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Nie wiedizalem ,ze w SF robia kamehamy jak w Dragonballu 8O
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Bo w SF robi się hadoukeny a nie kamehamy :)

Tak właściwie to hadoukeny to robi Ryu.
Inni bohaterowie mają własne nazwy technik.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Taki poprockowy zespół tu w UK się nazywa Hadouken (chyba, że źle w radiu usłyszałem) ;)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Hhehe, ale zwała, ubawiłem się czytając wątek xD

ale do rzeczy- nie zakładam nowego wątku, tylko pytam tutaj- powiedzcie mi co to za technika i z jakiej sztuki walki pochodzi- chodzi mi o takie efektowne obalenie, polegające na skoku i uwieszeniu się na szyi przeciwnika nogami... nie wiem jak to lepiej określić, może zaczaicie i ktoś podpowie. Wydaje mi się, że to trik taekwondo, ale nie mam pewności, widziałem go w jakimś filmie human weapon, ale na jutubie nie mogę go znaleźć teraz... thx za pomoc xD

o tutaj 7:15
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
To jest Taekwondo, ale co do wykonania triku to nie mam pojęcia jak go się robi, wiem że w Tekkenie coś podobnego było :) , jeśli ktoś napisze krótki instruktaż to tez bede wdzieczny.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
instruktaż? chyba byś musiał po niego jechac do Korei :P
mi tam nazwa wystarczy, więcej na jutubie poszukam xD
btw nawet nie ma jak tego ćwiczyć, weźmiesz kumpla i skręcisz mu kark, a wcześniej sobie ;P
  • 0

budo_lukasss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?

instruktaż? chyba byś musiał po niego jechac do Korei :P
mi tam nazwa wystarczy, więcej na jutubie poszukam xD

:) wątpie ze to ma nazwe to pewnie na swój sposób freestyle

btw nawet nie ma jak tego ćwiczyć, weźmiesz kumpla i skręcisz mu kark, a wcześniej sobie ;P


może nie dokońca, trochę kaskaderki sie ucze i mam jakies tam małe pojęcie na temat takich tricków a dokładnie "jak zrobic zeby sie na łeb nie wrobic" xD
  • 0

budo_neuroanimal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?

Co to za technika i z jakiej sztuki walki pochodzi - chodzi mi o takie efektowne obalenie, polegające na skoku i uwieszeniu się na szyi przeciwnika nogami... Tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 7:15.

"Nożyce" na szyję są najpopularniejsze w Viet-Vo-Dao, a na nogi w Capoeira. Widziałem też zastosowanie na biodra, ale nie pamiętam w jakiej sztuce walki. Na głowę stosują także Koreańskie Tygrysy (Tae-Kwon-Do) na pokazach, a wzięli ją z drogi wojownika Hwa-Rang. Różne wariacje występują też w wielu innych stylach Orientu.

Czy istnieje może jakaś sztuka walki czy system, w którym uczą czegoś takiego: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (od 1min 35 sek do 1 min 54 sek). Rozpoznajecie może elementy czegoś?

Technika występuje w Vo-Vinam Viet-Vo-Dao. Widziałem dawno temu na Eurosporcie jej wykonanie przez mistrzynię wspomnianego stylu na Festiwalu Sztuk Walki (Festival des Arts Martiaux de Paris-Bercy), odbywającym się co roku w Palais Omnisports de Paris-Bercy, a wyświetlanym na różnych stacjach w TV. Na YouTube też się coś znajdzie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], jakkolwiek to nie ta ekipa i nie z tego roku pokaz, o który mi chodzi.

Z podobnymi technikami spotkałem się również w dzieciństwie - stosowali je bracia "Ćikita" (to ich ksywa, nazwisko zachowam z tajemnicy) w mojej rodzinnej miejscowości - podczas licznych bójek. Mieli skośne oczy zwłaszcza na brzegach - wyglądali jak Wietnamczycy, których z resztą w moim city od zawsze było pełno na tradycyjnym sobotnim targowisku. "Ćikita" mieszkali z dziadkiem, nic mi nie wiadomo o ich rodzicach. Jeśli się nie stoczyli (z takim wojowniczym charakterem mogło być to trudne), to pewnie można by ich odnaleźć i się coś nauczyć. Ale po co, skoro jest w Polsce wielu instruktorów Viet-Vo-Dao, nawet na tym forum - jak szanowany Ryszard Jóźwiak, szkolący służby mundurowe ...
  • 0

budo_neuroanimal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
W roku 2008 w Bercy też było Vo-Vinam Viet-Vo-Dao i tutaj mamy nawet podobną technikę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] od 2:17 do 2:21, oraz od 5:23 do 5:25. Przy okazji spójrzcie na tę piękną technikę w momencie 4:54 :D Idealna żona :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024