Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skąd to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Skąd to jest?
Powiedzcie mi - zwracam się jako do fachowców - czy to tylko wymysł twórców czy istnieje może jakaś sztuka walki czy system, w którym uczą czegoś takiego:

(od 1min 35 sek do 1 min 54 sek)

Rozpoznajecie może elementy czegoś? Dziwny to post... Fakt. Ale, jako wielkiej fanki Cammy White, sprawią mi wielką przyjemność odpowiedzi na te pytania :)
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
nauczę cię tego wszystkiego za 50 złotych.
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Ja chcę wiedzieć co to jest, a nie uczyć się.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Wygląda jak technika z 1m 00 sek tego filmiku:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Nie sądzę, żeby to było Jiu-Jitsu. Może podpowie wam coś, że wg historii postać służy w brytyjskich jednostkach specjalnych.
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Dalsza część:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (1 min 22 sek - 1 min 42 sek)

Piękne yop chagi, no nie? :P
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
NA 99,9% żaden znany luckości styl walki ( który przeszedł chrzest bojowy w ten czy inny sposóB) nie zawiera takich technik. Czemu? Bo nie mają one praktycznych zastosowań, założony cel takowej techniki da się znacznie łatwiej osiągnąć, i są prawie awukonalne ( jeśli ktos osiągnie taki poziom wyćwiczenia ciała podobne techniki nie będą mu potrzebne).
A poza tym to Street Sighter to fajne zjawisko popkulturowe: od gier przez filmy, komiksy, figurki do kapci i czajnkiów :P

Mniej kombinowania wiencej ćwiczenia! ( to tyczy się również mnie :) )
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Może masz rację, ale Japończycy zwykle biorą pomysły z rzeczywistości. Jakbyś oglądał, to byś wiedział :P

Bruce Lee to też niezła zjawisko popkulturowe, co nie pomniejsza jego osiągnięć...
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Oo, z tym czy japończycy biorą pomysły z rzeczywistości to bym się kłócił. Raszej przetwarzają swoje pomysły (wymysły) na rzeczywistość (np. androidy).

Prawdziwe sztuki walki są efektywne ale żadko efektowne. W np. tradycyjnym karate pozycje są niskie, szerokie i stabilne. Skoki wykonuje się raczej żadko, gdyż techniki kopnięć z wyskoku stosowane były do obalania przeciwników bynajmniej nie pieszych.

Podobnie rzecz się ma z kung - fu (wushu). A to co pokazują hongkongskie filmy to już inna bajka ( efektowności ).

Widziałem w jaki sposób ćwiczą elitarne jednostki japońskiej policji: 1% efekciarstwa ( niektóre techniki są zapierające dech) 99% efektywności ( i oczywiście morderczy trening).

Jedyną gałęzią MA, w kturej propaguje się efekt wizualny a nie techniczny jest właśnie MAT (Martial Arts Tricks).

PS. Chyba jeszcze tylko koreańczycy maj potrzebę efektowności w swoich sztukacz wakli.

Ps.2 Towarzysz Mao to też niezłe zjawisko popkulturowe, co nie pomniejsza jego osiągnięć... ( ot taka rewolucja kulturowa w chinach by daleko nie szukać jego dokonań). :twisted:
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Sympatyczny rozmówca jesteś :) Ale tu się robi gigantyczny offtop, więc skończmy :D

Nadal czekam na sugestie cóż to może być.
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Mógłbyś mi tylko jedno wyjaśnić: co Mao ma wspólnego ze Martial Arts? O_O
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Dobra specjaliści - nogi rozkminione: "rzuty nogami jak w wietnamskim VIET VO DAO". Myślcie szybciej!
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Chyba się pogubiłem.

Dobra specjaliści - nogi rozkminione: "rzuty nogami jak w wietnamskim VIET VO DAO". Myślcie szybciej!

O co chodzi ?

Filmik jaki zaprezętowałaś ( o ile się nie myle) pochodził z anime Street Sighter. Jeżeli uważasz, że anime to prezętuje rzeczywiste techniki, to muszę cie zmartwić, tak nie jest. Anime rządzi się swoimi prawami ( jak każda sztuka filmowa). To co autorom wydało się ciekawe i wizualnie efektowne ( łał, ale on kopy zasadza...!) umieścili w swoim dziele.

Oszywiście nie mogli całkowicie odrealnić walki z tego powodu np. Ruy walczy w sposób jakiego oczekiwali byśmy od karateki, a Blanka.. ee.. no może Blanka to zły przykład. 8)

Jeżeli dobrze zrozumiałem chodzi ci o moment w którym Pszczułka skręca kark ofiary w locie. Taka akcja z punktu strategi jest bezsensowna. Wątpię by w jakimś stylu komuś chciało się uskuteczniać takie techniki ( bo są nieskuteczne i nielogiczne).

Taki jest mój pogląd na sprawę. Jeśli przedstawisz styl który urzywa takich technik ( a nie będzie to choreografia do filmu ), wyrażę skruchę i przyznam ci rację. Wątpię jednak w to.

Ps. Dziękuję za docenienie mnie jako sympatycznego rozmówcy.
Ps.2 Mao podałem jako przykład postaci historycznej o niewątpliwie negatywnych osiągnięciach a mimo to czczonego przez popkulturę ( ja na prawdę lubie S.F. , więc wywód z Brucem nie był potrzebny).

Ps.3 Kiedy mogę cie zaprosić na herbatę ? 8)
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
>Filmik jaki zaprezętowałaś ( o ile się nie myle) pochodził z anime Street Sighter. Jeżeli uważasz, że anime to prezętuje rzeczywiste techniki, to muszę cie zmartwić, tak nie jest. Anime rządzi się swoimi prawami ( jak każda sztuka filmowa). To co autorom wydało się ciekawe i wizualnie efektowne ( łał, ale on kopy zasadza...!) umieścili w swoim dziele.

Anime bazuje na rzeczywistych technikach. Zastanawiam się czy akurat ta konkretna ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Fakt, że to udziwniony i mocno wykozaczony combat, ale może ktoś coś podobnego widział.

>Jeżeli dobrze zrozumiałem chodzi ci o moment w którym Pszczułka skręca kark ofiary w locie. Taka akcja z punktu strategi jest bezsensowna. Wątpię by w jakimś stylu komuś chciało się uskuteczniać takie techniki ( bo są nieskuteczne i nielogiczne).

Taekwon do jest nieskuteczne i nielogiczne.

>Taki jest mój pogląd na sprawę. Jeśli przedstawisz styl który urzywa takich technik ( a nie będzie to choreografia do filmu ), wyrażę skruchę i przyznam ci rację. Wątpię jednak w to.

Nie twierdzę, że coś takiego istnieje. Pytam się. Ale nie sądzę, żebyś był wszystko wiedzącym, więc czekam na opinie innych.

>Ps.3 Kiedy mogę cie zaprosić na herbatę ?

Nigdy.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Tylko nie pytaj w jakim stylu się puszcza te fireballe z rąk :)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
:twisted: No więc te fajerbole to tak na moję oko styl psa z małej szkółki pod singapurem, ewentualnie podobne techniki prezentuje ortodoksyjna sekta taoistychnych mnichów w bangladeszu :twisted:

:) :) :)
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Moje drogie dzieci.... Cóż z wami zrobić..? Nic tylko wpierdol za pyskowanie :D
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?

Moje drogie dzieci.... Cóż z wami zrobić..? Nic tylko wpierdol za pyskowanie :D


Możesz mi nawet tak spróbować głowę ukręcić jak ta dupa z kreskówki :)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Niema to jak kulturalna wymiana poglądów na forum :)
  • 0

budo_szefowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skąd to jest?
Eeee tam, czepiasz się :P

Broń palna jest skuteczniejsza :)

Offtop!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024