Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

Czemu jakoś nikt nie podejmuje sensownieszych tematów panie moderatorze ?

Ty czytasz co piszesz ? Pytasz mnie dlaczego ? A co ja jestem duch święty ?


Pytanie z innej beczki (spoza sztuk walki) - jakie są zadania moderatora na tym forum?

Co do zadań moderatora :
Moderatorzy
Informacje o Moderatorach i ich prawach na vortalu budo

1. Moderatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za zamieszczane posty na Vortalu Budo.
2. Moderator ma prawo przesunąć dany post lub temat jeśli jest on niezgodny z tematyką jego forum.
3. Moderator ma prawo usunąć dany post lub temat jeśli narusza on regulamin lub netykietę.
4. Moderator ma prawo zablokować temat jeśli narusza on regulamin, lub netykietę.
5. Moderator ma prawo zablokować, lub zabanować danego użytkownika.
http://www.fabrykasily.pl/rules.php#5


Kto powienien swym zachowaniem prezentowac pewien poziom - i wymagać pewnego poziomu od innych

Każdy odpowiada za siebie, a ja nie mam zamiaru być cenzorem...
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]

Czy czesto, a jesli tak to, jak czesto sifu Didier Beddar zmienia techniki, ich kolejnosc i stroche techniczna? Chodzi mi glownie o formy..

Jesli chodzi o formy, to Sifu Beddar nie zmienia technik w formie, poniewaz forma to podstawa techniki i stara sie wiernie przekazywac formy jakich on sie nauczyl od W. Cheunga. Forma jest forma, od niej sie wychodzi do interpretacji, a w tej daje sie upust swym analizom i swej wiedzyo o systemie i walce. A co do technik nauczyanych na treningach, to treningi sa kontynuacja, lecz kazdy wprowadza nowa technike, jako zastosowanie. Same jendak formy, sa ciagle te same, i nie ma rozbieznosci pomiedzy tymi co cwiczyli wing chun 10lat temu, w akademi, i tymi co rozpoczynaja dzisiaj.
Sifu stara sie rozbierac techniki na elementy drobne, lecz trzeba wiedziec ze treningow jest sporo, wiec nie na kazdym sie powtarza, jak powiedzialem, treningi sa kontynuacja, jesli ktos chodzi w kratke, to jego wiedza moze miec luki...

Czy wiadomo Ci jak bardzo sifu Beddar poszedl w strone treningu bjj. Jak bardzo mu zaufal i jak bardzo uwaza ten styl za skuteczny i potrzebna jako uzupelnienie wing chun.

hmm nie wiem jak bardzo, wiem ze cwiczy juz od kilku lat, regualrne sem sa prowadzone w akademi przez utytulowanych zawodnikow. Sifu uwaza, ze brakuje parteru w wing chun, a walka moze rozgrywac sie na roznych plaszczyznach. BJJ ukazalo luki w wielu systemach... Na treningach to przedstawia sie w sposob taki, ze zacheca ludzi do sprowadzania ludzi do parteru ale nigy kosztem wing chun i podczas wolnych wymian, wsrod zaawansowanych aplikacja nie konczy sie na sprowadzeniu ewentualnie do parteru, lecz ciagnie sie dalej.
Jest to rozciagniecie walki, ale praktyka nie ma przyslonic treningu wing chun.

Co do ostatniego pytania... duzo by tu gadac. Darek Sitkowski jest fenomenalnym pedagogiem, jego analizy sa bardzo szczegolowe i bardzo uzasadnione. Jego nauka jest oparta na bardzo dobrej metodyce (w koncu to jego zawod, hehe) Co do treningow kondycyjnych, podejscie obu panow jest jednak zdeka podobne, czyli elementy kondycyjne sa, ale zajec jest za malo. W paryzewie jest spory naklad na technike, czyli prace akademicka, sa zajecia tematyczne, ale nie ma zajec kondycyjnych, czy silowych. Sala pozostaje otwarta...
To na tyle...
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
Oczywiste jest ze bez wlasnej pracy nie osiagnie sie za wiele, ewentualnie efekty przyjda wolno, albo zatrzymamy sie na pewnym etapie kondycyjnym, szybkosciowym, wytrzymalosciowym, itd.
Szkoda ze nie ma bardziej regularnych treningow silowych/kondycyjnych, chocby dla tych, ktorzy maja opory przed cwiczeniem w domu.
Zrobie nastepny temat bo mnie to bardoz interesuje wiec tam pogadamy.

Co do bjj, to oczywiste ze bjj, judo, lub ew. porzadne full contact ju jitsu czy sanda to uzupelnienie technik uderzanych, a wing chun swietnie sie do tego nadaje bo jest lap sao tu, lap sao tam, itd, itd.

Jednak z formami sie nie zgodze. Oczywiscie wiem ze forma to forma:) Powinna miec ta sama postac. Ale czy powinna? To jest elementarz.. (tu bedzie kolejny topic) Ale sifu Beddar jednak zmienia czesto szczegoly. Pak sao tu, huen sao tam, albo na odwrot.. chcialem wiedziec jak czesto...
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
Wybacz, ale nie widze gdzie Sifu Beddar, mogl dorzucic jakies ruchy do form? Poprosze Cie o bycie bardziej szczegolowym i przywolac jakis przyklad z jakiejs formy? Wiesz, formy dla mnie nigdy sie nie zmienily od kiedy zaczalem cwiczyc u sifu, a bedzie juz kilka latek...
Co do cwiczen kondycyjnych i slowych, widziales juz Sifu wiec nie jest to adept silowni, co nie znaczy ze przekresla prace silowa, lecz w akademi jest maly naklad na prace typowa dla podpompowania miesni. Co nie znaczy ze takowym sie ktosik sprzeciwia!!
co do kondycji, dwa razy w tygodniu masz trzy treningi jeden po drugim (trzeba miec zaawansowany poziom, aby moc uczestniczyc) ale trzeba miec troszke konyche by wykonac 4,5 godziny, to raz. Po kazdym treningu, kazdy moze pozostac i popracowac na workach, skakanki. Organizuja sie grupki, ktore regularnie pozostaja po treningach by pocwiczyc. Sifu zacheca by pozostac po treningu, gdy cialo jest dobrze rozgrzane aby sie porozciagac, jak rowniez po pracowac na workach. Dlaczego nie ma treningow poswieconych tylko kondycji, takowe niby sa, ale... Uwazam ze ludzie maja rozne podejscie i ci co poszukuja akurat wiekszej pracy pod wzgledem kondycyjnym, znajda mobilizacje, aby pocwiczyc nawet na sali, po trenigach.
Na poziomie zaawansownym, podejscie na treningach tez jest zupelnie inne, jest duzo bardziej dynamicznie...
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
Na poczatku chcialem napisac ze temat ma 1356 odwiedzin a 13 glosow w ankiecie.
COS PIEKNEGO!!!! :lol:

Trzeba bedzie na zywca. Ciezko takie niuanse opisac. Chodzi mi glownie o chum kil. Z tego co zauwazylem formy i tak zdazyly ewoluowac przez ostatnie 10 lat :)
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam wing chun (WC, VT, WT) Bydgoszcz Toruń [ankieta incl]
nie sadze by ewulolowaly, a nawet jetem przekonany na 100%, a moze zwyczajnie zle szukasz? nie tam gdzie trzeba?? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024