Skocz do zawartości


Zdjęcie

podciąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

. Stad wniosek, ze np. u mnie sie ruszylo przez mala ilos powtorzen ale za to bardzo dynamicznych ("wskok" na drazek i powolne opadanie).

to sa tzn negatywy, dynamiczne by byly, gdybys sie dynamicznie podciagal i np "podskakiwal" (puszczal i lapal sie drazka).
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

. Stad wniosek, ze np. u mnie sie ruszylo przez mala ilos powtorzen ale za to bardzo dynamicznych ("wskok" na drazek i powolne opadanie).

to sa tzn negatywy, dynamiczne by byly, gdybys sie dynamicznie podciagal i np "podskakiwal" (puszczal i lapal sie drazka).


dokladnie o tym mowie
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

. Stad wniosek, ze np. u mnie sie ruszylo przez mala ilos powtorzen ale za to bardzo dynamicznych ("wskok" na drazek i powolne opadanie).

to sa tzn negatywy, dynamiczne by byly, gdybys sie dynamicznie podciagal i np "podskakiwal" (puszczal i lapal sie drazka).


dokladnie o tym mowie

hmm ok, teraz nie wiem, czy sie dokladnie rozumiemy :wink: - urok internetu.
przez twoj "wskok" rozumiem, ze podskakujesz i lapiesz sie za drazek rekoma zgietymi, i jedyna praca jaka wykonujesz to opuszczenie sie.
ja mowie o normalnym podciagnieciu, tylko z duza szybkoscia i puszczeniem drazka na koniec - czyli ciagle "rozpedem" lecisz do gory, po czym spadajac zanowu lapiesz sie drazka i opuszczasz sie normalnie.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
heh, no wlasnie, uroki internetu "wskok" specjalnie ujalem w cudzyslow- wyskok za pomoca rak. Chodzi o taka sama prace jak przy normalnym podciagnieciu (wyjsciowo wisze na drazku, nogi w miare mozliwosci swobodnie wisza podczas calej pracy) tylko, ze prace pozytywna (podciagniecie sie) wykonuje bardzo dynamicznie a negatywna (opuszczanie) bardzo powoli i delikatnie. teraz chyba wszelkie watpliwosci rozwiane "Zeby jezyk gietki powiedzial wszystko co pomysli glowa" :wink:
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
A jak u was z podciąganiem się na jednej ręce? Mi osobiście nigdy się nie udało:/

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] "jedna ręka"

i prawdziwa jedna ręka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
fazi - teraz sie dogadalismy ;]

osadnik - moze za kilka lat ;p
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
ja mam pytanie jak w domowych warunkach ewentualnie na placu przed domem cwiczyc martwy ciag bo na silownie nie chodze cwicze glownie na drazku pompki itp itd od paru lat a chcialbym zaczac cwiczyc mc tylko nie wiem jak sobie to zaplanowac:)
  • 0

budo_eyescream
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
normalnie król, żeby z takiego uchwytu na odpadaniu podciągnąć się na jednej ręce 8O
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
ry-you, kup sztangę albo zacznij chodzić na siłownię. Innej możliwości nie widzę.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
na silownie nie chodze bo jakos mi to nie lezy ostatnio bylem zeby zobaczyc jakie wyniki bede mial ile podniose i takie tam ale tatkto to raczej nnie. Dlatego kombinuje jakos zeby sobie sprawic rzeczy do martwego ciagu:D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
bierzesz cos bardzo ciezkiego i podnosisz? :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
Martwy ciąg z telewizorem :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

Martwy ciąg z telewizorem :)

odd objects, jak strongmani :D
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

jak w domowych warunkach ewentualnie na placu przed domem cwiczyc martwy ciag


Może z workiem piachu? Jest sporo programów do ćwiczenia metodami alternatywnymi.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
tak ale zeby cwiczyc normalnie i rozwijac sie symetrycznie musze miec rowne obciazenie z obu stron
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
hmm..
wiadra z czymśtam?
wiadra na kiju?
a stój też na podwyższeniu.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
A tak zmieniając trochę temat to polecam małą wariację z podciąganiem.

Robimy zwykłe Burpee z pompkami, ale zamiast "wyskosku" łapiemy drążek i robimy podciągnięcie. Kondycyjny masakrator :)

Gubrin
  • 0

budo_cnezrab
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
cześć
nie chcę zakładać nowego tematu a mój problem dotyczy trochę podciągania. Mianowicie co jest lepsze na plecy pod MMA? Trening na drążku jest najlepszy na masę, kulturysta powie że jest to najbardziej wszechstronne ćwiczenie, ale co z tego, jak mogę się podciągnąć 20 razy nachwytem i podchwytem jak sztangą w opadzie 20 kg nie machnę nawet z 10 razy? Jak widziałem filmiki z Wanderlei' em jak trenuje to właśnie w opadzie ze sztangą/sztangielkami i to dynamicznie. Dodam, że jestem ektomorfikiem, ale mam dobre geny do rozwoju mięśni tak od pasa w górę (plecy, klata, łapki) i myślę, że zwykłe kulanie w parterze mi wystarczy, bez drążka się obejdę. Co Wy o tym myślicie?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

cześć
nie chcę zakładać nowego tematu a mój problem dotyczy trochę podciągania. Mianowicie co jest lepsze na plecy pod MMA? Trening na drążku jest najlepszy na masę, kulturysta powie że jest to najbardziej wszechstronne ćwiczenie, ale co z tego, jak mogę się podciągnąć 20 razy nachwytem i podchwytem jak sztangą w opadzie 20 kg nie machnę nawet z 10 razy? Jak widziałem filmiki z Wanderlei' em jak trenuje to właśnie w opadzie ze sztangą/sztangielkami i to dynamicznie. Dodam, że jestem ektomorfikiem, ale mam dobre geny do rozwoju mięśni tak od pasa w górę (plecy, klata, łapki) i myślę, że zwykłe kulanie w parterze mi wystarczy, bez drążka się obejdę. Co Wy o tym myślicie?


Nie ściemniaj tylko ćwicz przysiady i ciągi. ;)

Na plecy jeżeli chodzi o ich masę to imho w kolejności skuteczności:
- Martwy ciąg.
- Wiosłowanie sztangą w opadzie/wiosłowanie pół-sztangą jednorącz.
- Ściąganie wyciągu góra jednorącz.
- Podciąganie wąskim chwytem.

Aha do mma i ogólnie sztuk walki robił bym wiosłowania właśnie. Bardziej naturalny ruch dla tych dyscyplin niż podciągania/wyciągi.

Gubrin
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
nie wiem czy nie postawil bym podciagania na drazku z obciazeniem na rowni z wioslowaniem...chociaz sw nie trenuje to sie srednio znam :D ale jesli chodzi o budowe masy miesniowej to wtedy nawet podciaganie na drazku z obciazeniem mogl bym wyniesc ponad wioslowania :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024