Skocz do zawartości


Zdjęcie

podciąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
ale juz przysiadow z duzym obciazeniem/duza liczba powtorzen nie robi sie do konca. juz pomijajac, ze np. udezajac w powietrze (walka z cieniem) nie prostujesz rak do konca.. jesli miales kiedys sytuacje w ktorej udezyles bardzo mocno w proznie (bo Ci przeciwnik zrobil unik itp) to wiesz czemu...

osobiscie zwykle nie prostuje do konca, albo przed samym wyprostem bardzo zwalniam (lub w ogole zatrzymuje ruch) i bardzo osrtoznie prostuje lokcie. Podciagam sie sporo wiec wole uwazac.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

ale juz przysiadow z duzym obciazeniem/duza liczba powtorzen nie robi sie do konca.

hmm czemu?

juz pomijajac, ze np. udezajac w powietrze (walka z cieniem) nie prostujesz rak do konca...
osobiscie zwykle nie prostuje do konca, albo przed samym wyprostem bardzo zwalniam (lub w ogole zatrzymuje ruch) i bardzo osrtoznie prostuje lokcie. Podciagam sie sporo wiec wole uwazac.

z uderzaniem w powietrze sie zgadzam, ale uwazam, ze sytuacja jest inna. widzisz na moim wideo (tak, to ja :P ) z jaka predkoscia przechodze do wyprostu. ale zawsze prostuje. szybki przeprost, niewazne gdzie i jak rozwali stawy. wiec owszem, moge sie zgodzic, ze jesli chesz robic bardziej eksplozywnie to prostowanie nie bedzie dobrym pomyslem.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

juz pomijajac, ze np. udezajac w powietrze (walka z cieniem) nie prostujesz rak do konca..

Pierwsze słysze. Mnie trener zawsze uczył, żebym prostował do końca (trenowałem kb). Wpajasz sobie w ten sposób właściwą technikę, przy czym wiadomo, że nie wyrzucasz zupełnie bezwładnie luźnych rąk, bo wtedy faktycznie mogłoby dojść do kontuzji.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

juz pomijajac, ze np. udezajac w powietrze (walka z cieniem) nie prostujesz rak do konca..

Pierwsze słysze. Mnie trener zawsze uczył, żebym prostował do końca (trenowałem kb). Wpajasz sobie w ten sposób właściwą technikę, przy czym wiadomo, że nie wyrzucasz zupełnie bezwładnie luźnych rąk, bo wtedy faktycznie mogłoby dojść do kontuzji.

no tu sie akurat musze zgodzic z fazim, ze ryzyko przeprostu jest zbyt duze, poza tym uderzajac przeciwnika reka nie powinna byc wyprostowana, bo nie "wbijasz" sie w przeciwnika.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

ale juz przysiadow z duzym obciazeniem/duza liczba powtorzen nie robi sie do konca.

hmm czemu?


obciazenie kolan
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

ale juz przysiadow z duzym obciazeniem/duza liczba powtorzen nie robi sie do konca.

hmm czemu?

obciazenie kolan

w jaki sposob wyprostowanie do konca obciaza kolana bardziej niz sam przysiad?
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
aa, kur... nie zrozumielismy sie :) chodzilo mi o robienie pelnego przysiadu... zginajac mocno nogi w kolanach. A co do Twojego filmu to chyb nie da sie na niego wejsc...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

aa, kur... nie zrozumielismy sie :) chodzilo mi o robienie pelnego przysiadu... zginajac mocno nogi w kolanach. A co do Twojego filmu to chyb nie da sie na niego wejsc...

przysiady tylko pelne. inne nie maja sensu, chyba, ze cwiczysz specyficznie na czworoglowy.

filmki naprawiony.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
no dobra poddaje sie.. nie znam sie na tym wiec pokladam ufnosc i nadzieje w specach. Chociaz zostane chyba przy swoich nie pelnych.. boje sie tzw. lokcia tenisisty (swoja droga w tenisa tez troche grywam.. ale zadko).. a co do filmiku.. tylko 10? :P (to nie zlosliwosc, tak tylko wchodze na ambicje :) ) ja pelnych zrobie 15 bez problemu.. przy dobrym wietrze i dopingu do 20 chyba dojde...
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
po co miał wiecej robic?:P zebys 5min ogladał jak sie podciaga?:P
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
Od niepełnego wyprostu do czoła/czubka głowy.

Gubrin
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
nie znam sie na aspekcie medyczno-teoretycznym to sie czepiam ilosci :) pozwol mi chociaz miec te mala przewage i poczucie wygranej, prosze :wink:

O wlasnie Gubrin... tak mi sie wydawalo- nie ma strachu, ze cos sobie nadwyrezysz a miesnie i tak pracuja...
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

czy powinno sie opuszczac do prostych ramion? podobno jest to dosc kontuzjogenne... zle robi na stawy lokcia..


Jeśli ktoś będzie zbyt szarpał przy prostowaniu i ,,przestrzelal,, to mozna sobie troche popsuc łokcie a tak to nie powinno się nic złego dziać

Gdy nie prostujemy łokci to pracujemy w tzw kursie zewnętrznym lub wewnętrznym a to z kolei prowadzi do zmniejszenia zakresu ruchu wykonywanego w stawie co za tym z kolei idzie zwiekszenie przykurczow w tym stawie a to raczej nie jest dobre ...

Technike trzeba poprostu wyczuć ...pozatym w zwisach siła ciężkości działa w dół i gdy wyprostujemy ramię to jestesmy akurat w pionie i nie ma dodatkowej siły [oprócz tej wywołanym duzym pędem prostowania ramion] ale to tez jest niewielka siła [pale ejst wiec nalezy uważać]
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

O wlasnie Gubrin... tak mi sie wydawalo- nie ma strachu, ze cos sobie nadwyrezysz a miesnie i tak pracuja...


Imho w tym zakresie ruchu najbardziej pracuje najszerszy a to on mnie interesował tutaj. W tej chwili nie wykonuje podciągań. Robię wiosłowanie sztangielką/pół-sztangą jednorącz (ostatnio zacząłem półsztangą, MASAKRA a wrzuciłem tylko 50kg krążków) oraz ściąganie wyciągu góra jednorącz.

Działają na mnie lepiej niż oburącz, a przy okazji poprawiają lekką dysproporcję najszerszego i uwydatniają detale pleców :]

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
Gubrin - spoko, jak sie robi dla estetyki to niektore aspekty treningu sie zmieniaja.
ale im wiekszy zakres ruchu, tym lepiej. bo tak dziala staw, i tak powinno sie go trenowac. tak samo jak izolowanie moze byc swietne dla estetyki, ale nie jest dobre dla ogolnej sprawnosci.
z przysiadami dochodzi aktywacja tylnich uda i posladkowych itp itd wystarczy poaptrzyc, co robia ciezarowcy olimpijscy.

tylko 10, bo tylko tyle moge (no, teraz moze 12, przy dobrym wietrze :wink: ) nigdzie nie pisalem, ze jestem rzeznikiem :roll: a swoje (niskie) osiagi podawalem kilka razy. na amibcje ciezko mi wsiasc 8)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
moze dorzuc sobie kilka kilo na pas (lub sznur) i wtedy pojdzie Ci do przodu;) nastepna sprawa, podciagasz sie dosc powoli w szybszym tempie pewno wiecej by wyszlo;)
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

tylko 10, bo tylko tyle moge (no, teraz moze 12, przy dobrym wietrze :wink: ) nigdzie nie pisalem, ze jestem rzeznikiem :roll: a swoje (niskie) osiagi podawalem kilka razy. na amibcje ciezko mi wsiasc 8)


spoko, spoko czepialem sie z nudow :wink: ja ogolnie robie jedynie treningi SW + jakies proste cwiczenia z masa wlasnego ciala, na silownie nie mam czasu i checi niestety.

JEszcze co do tempa podciagniec.. kilka lat temu podciagalem sie calkiem niezle, pozniej przestalem i przez dlugi okres robilem cos ok. 5... w te wakacje sporo biegalem i przez 2 tygodnie przed kazdym biegiem robilem kilka bardzo dynamicznych podciagniec (3-4) tak sobie jako rozgrzewka... Po powrocie do domu zlapalem sie za drazek i ku swojemu zdziwieniu 10 zrobilem bez problemu.. potem juz poszlo. Stad wniosek, ze np. u mnie sie ruszylo przez mala ilos powtorzen ale za to bardzo dynamicznych ("wskok" na drazek i powolne opadanie).

pozdrawiam
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

Pytanie o sam drazek.


Z tego co napisałeś wynika, że masz 3 metry wzrostu :D
Ja podczas ćwiczeń mięśni brzucha na drążku podnoszę ugięte w kolanach nogi (więcej powtórzeń w serii).

btw co do drążka polecam fitness from the streets.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a podciąganie za głowę to zuooo

A jeśli chodzi o przysiady to czytałem, że pełne wcale nie powodują mocniejszego obciążenia, za to lepiej wchodzą... ale na treningach i tak robimy półprzysiady.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie

moze dorzuc sobie kilka kilo na pas (lub sznur) i wtedy pojdzie Ci do przodu;) nastepna sprawa, podciagasz sie dosc powoli w szybszym tempie pewno wiecej by wyszlo;)

z obciazeniem tez robie. ale ze sie podciagam po martwym albo power clean'ach to nie ma maksymalnych zyskow. chce sie w koncu muscle up porzadnie nauczyc ;] ostatnio ku swojemu zaskoczeniu dalem rade ale dosc pokracznie. teraz musze popracowac nad forma.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: podciąganie
ja nie moge tego zabardzo zrobic bo spadam z schodów( wisze jak na krawedzi sciany )...
ja tez ale czasem podciagam sie z nudów "na rekorda" przechodząc poprostu zawisujem ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024