Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rękawiczki z metalem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rękawiczki z metalem
Witam, nie wiem czy dobry dział ale mam nadzieję że nikt się nie obrazi.
Czy widzieliście kiedykolwiek rękawiczki ze skóry które na kościach palców miały metalowe części. Kolega mi opowiadał że jego znajomy z Niemiec jak kiedyś był miał takowe i mówił że to rękawiczki niemieckiej policji. Sam nie widziałem ich, ale nigdy nie słyszałem o takich rękawiczkach :P napiszcie czy mieliście styczność kiedyś z takim czymś.
Jeśli byłyby legalne na zime jak znalazł :P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem

Witam, nie wiem czy dobry dział ale mam nadzieję że nikt się nie obrazi.
Czy widzieliście kiedykolwiek rękawiczki ze skóry które na kościach palców miały metalowe części.


Wpisz w google

police gloves

  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem

Czy widzieliście kiedykolwiek rękawiczki ze skóry które na kościach palców miały metalowe części. ... Jeśli byłyby legalne na zime jak znalazł :P

one sluza do pacyfikowania tlumu, a nie noszenia w zimie..
a czemu? pomysl o metalowych plytkach w rekawiczce podczas -15oC..
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
ja mam pierwszy raz styczność z takimi :P szukałem szukałem i nie wiem sam jak to ma wyglądać^^ Jeśli ktoś by był łaskaw proszę o linka.
znalazłem takie cus [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Może z takim codziennym noszeniem tych rękawic w zimne dni to przesadziłem ale późnymi wieczorami mogą być. A jak wygląda sprawa legalności?pzdr
  • 0

budo_leslie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
A jak ma wyglądać? Rękawice to rękawice. :-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
na motorze to ja jeździć nie zamierzam :P
chcę policyjną wersję:P chyba że to tylko limitowana seria dla policji na 2 kółkach :D
  • 0

budo_zwieracz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
starty..a moze on czytal wiedzmina? bo tam takie byly ogolem...
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
chyba raczej chodzilo ci o ten model
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Hatch SP100 Defender II Gloves with Steel Shot
"Each finger is foam padded for protection, while eight ounces of steel shot in each glove stops aggressors in their tracks."

choc nadal nie rozumiem sensu noszenia cwierckilogramowych metalowych odwaznikow w rekawiczce na codzien..
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem

choc nadal nie rozumiem sensu noszenia cwierckilogramowych metalowych odwaznikow w rekawiczce na codzien..


W imię zasad :wink:

A tak swoją drogą to czy nie mogą one zostać podciągnięte pod kastet? Tzn w końcu jest z z metalu, chroni pięść i wzmacnia siłę ciosu...
  • 0

budo_leslie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem

A tak swoją drogą to czy nie mogą one zostać podciągnięte pod kastet? Tzn w końcu jest z z metalu, chroni pięść i wzmacnia siłę ciosu...


Czemu miałoby? Ustawa explicie zabrania "kastetów" a nie "urządzeń z metalu chroniących pięść i wzmacniających siłę ciosu", a znaczenie słowa "kastet" jest dość dobrze zdefiniowane. W USJP kastet to "«broń ręczna w postaci spojonych ze sobą metalowych pierścieni, nakładanych na palce w celu wzmocnienia uderzenia pięścią».

Rękawica ochronna nijak się pod to nie zalicza. :-)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
dokladnie - jesli mielibysmy pod kastet podciagac rekawice z wkladkami to np rekawice na motor czy chocby rycerskie bylyby nielegalne.. nie wiem tez czy takich rekawic nie uzywa sie czasem w przemysle ciezkim.. (na pewno uzywaja kevlarowych, ale pewnie z wkladkami tez)
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
dzięki za linka, ale można ponosić jako obciążniki i w razie w mogą się przydać :P
Ciekawe jak się w tym uderza i czy znaczący efekt.
W sumie szkoda pieniędzy na ten czas jak dla mnie ale jak kiedyś pomyślę:D
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem

Czemu miałoby? Ustawa explicie zabrania "kastetów" a nie "urządzeń z metalu chroniących pięść i wzmacniających siłę ciosu", a znaczenie słowa "kastet" jest dość dobrze zdefiniowane.

To było po prostu "głośne myślenie" :wink:
Thank guys, chociaż i tak nie zamiezam korzystać

W USJP kastet to "«broń ręczna w postaci spojonych ze sobą metalowych pierścieni, nakładanych na palce w celu wzmocnienia uderzenia pięścią».

Rękawica ochronna nijak się pod to nie zalicza. :-)

Tejże definicji nie miałem, za to miałem że kastet to broń:
metalowa, nakładana na palce i wzmacniająca siłę ciosu - nie było nic o spojonych pierścieniach.. Więc zastanawiałem się gdzie jest to zdefiniowane do takiej postaci jaką znamy obecnie.
Zresztą z tego co podaje wikipedia(i potwierdzają inne źródła)

Kastet wywodzi się ze starożytnego Rzymu gdzie był znany pod nazwą caestus i początkowo był rodzajem rękawicy lub ochraniacza na rękę wyrabianego ze skóry i metalu. Był on używany w czasie pojedynków bokserskich toczonych przez gladiatorów. W przeciwieństwie do obecnych rękawic bokserskich, które mają za zadanie wytłumić siłę uderzenia, caestus był używany do zwiększenia obrażeń zadawanych przeciwnikowi.
Więc jednak coś z rękawicami było... Stąd moje zastanawianie sie...
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
sory za zawracanie tyłka, ale może ktoś znający podstawy prawne mógłby wyjaśnić kwestię legalności takich rękawiczek? pozdrawiam
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem

A tak swoją drogą to czy nie mogą one zostać podciągnięte pod kastet? Tzn w końcu jest z z metalu, chroni pięść i wzmacnia siłę ciosu...


Czemu miałoby? Ustawa explicie zabrania "kastetów" a nie "urządzeń z metalu chroniących pięść i wzmacniających siłę ciosu", a znaczenie słowa "kastet" jest dość dobrze zdefiniowane. W USJP kastet to "«broń ręczna w postaci spojonych ze sobą metalowych pierścieni, nakładanych na palce w celu wzmocnienia uderzenia pięścią».

Rękawica ochronna nijak się pod to nie zalicza. :-)


nie do końca masz rację, gdyby było jak piszesz to kastety frezowane bądź odlewane byłyby legalne. Sądy przyjmują definicję kastetu Jako " narzędzia wykonanego z twardego materiału, chroniacego palce i wzmagajacego siłę ciosu". Miało okazję przekonać się o tym , na przestrzeni kilku ostatnich lat, paru spryciarzy używających pokręteł od zaworów, szekli, kastetów z plastiku, itp. wynalazków.
W świetle powyższego nietrudno się domyślić jak sędzia zakwalifikuje taka rękawiczkę. Zwłaszcza gdy uszkodzisz pacjenta w sposób nieodwracalny.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
nie przesadzalbym az tak bardzo - jak komus przywalisz latarka a nie palka to sad nie wezmie cie za bandyte co trzymal pale w kieszeni z zamiarem napasci - ale jako obywatela ktory bronil sie tym co mial pod reka..

tak samo z tymi rekawicami - jak powiesz ze uderzyles go utwardzona rekawica bo takie miales na rece w momencie napasci, a jezdzisz na motorze/rowerze wiec je akurat miales zalozone, to powinno byc spoko.. co innego kastet - on sluzy tylko jednemu celowi i jak go nosisz to wiadomo ze poto zeby sie bic.. a rekawica z wkladkami to nie produkt do bicia ale sprzet ochronny podczas uprawiania sportow motorowych/rowerowych..
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
słyszałem o małej grupce huliganskiej która to przerobiła typowe rękawicę od mma wypruwając wkład i dając obciążniki metalowe (pewnie kulki ołowiane lub jakiś pył metalowy) patent podobno sie sprawdzał i typki niby też debilami nie byli
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
Ja widziałem w sklepie dla bramkarzy takie z piaskiem, chyba trochę lepsze rozwiązanie.
  • 0

budo_ytrewq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
heh to moze bardziej funkcji obciążników służyło bo musiała byc solidna aby ten pisek nie ubył
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawiczki z metalem
Solidna, z jakiegoś anty-nożowego tworzywa podobnego do skóry. Piasek służył do walenia nim w mordę ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024