Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuję porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_patkle
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Potrzebuję porady
Witam jestem nowy na forum :wink:

Mam problem i nie wiem co zrobić w tej sytuacji w której sie znajduje i proszę o pomoc ludzi związanych ze sztukami walki.

Wstęp:
Mam 17 lat, od 5 lat trenuję (może bardziej ćwiczę bo to tak dla siebie, bez żadnych osiągnięć) pływanie... 3 lata temu zacząłem ćwiczyć karate Oyama (treningi wydawały się dobre), a od roku trenuję Judo (super treningi). Swoją przyszłość wiążę ze sportem...

Wiem, że jeżeli pójdę na studia do jakiegoś większego miasta będę chciał zacząć treningi mma
lub ciągnąć judo + jakąś sztukę uderzaną...

Teraz mój problem:
Wiem, że basen wspomaga trening sztuk walki ... rozwija kondycję, wytrzymałość, szybkość itp. tylko mam problem, żeby Judo połączyć z Karate (chodzi min. o poruszanie się)...

Doszedłem do wniosku, że u nas treningi Karate (2 razy w tygodniu) są słabe (dużo kata, mało kontaktu i najgorsze jest to, że wychodzę po nich wypoczęty), treningi trwają niby po 1,5 h ale przeważnie jest kończony szybciej (żeby pogadać o duperelach), jest mało dyscypliny itp. Mój partner z którym jak już były walki to mogłem porządnie powalczyć chyba nie będzie chodził na treningi bo do wieczora siedzi w szkole. Po roku Judo potrafię (proporcjonalnie) więcej niż po 3 latach Karate.

Teraz mój dylemat... co zrobić w tej sytuacji :?:

Nie chcę przerywać treningów Karate, żeby nie stracić za dużo mam już jakiś stopień, jeżeli przerwę ,gdy będę chciał zacząć znowu jakąś sztukę uderzaną będę musiał uczyć się wszystkiego od początku...
Jeżeli by była taka możliwość zmienił bym styl lub udał się na mt... lecz u nas jest tylko jeszcze jedna sekcja karate (ale tam bym wolał nie iść bo trener jest dziwny)


Dotychczas miałem Judo 2xtydzień ale gdybym przerwał Karate i jeżeli trener by się zgodził mógłbym dojeżdżać do pobliskiej miejscowość na dodatkowe 2 treningi...

Proszę poradźcie mi co będzie najlepszym rozwiązaniem....
  • 0

budo_patkle
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję porady
Proszę usunąć ten temat bo przez przypadek zrobiłem 2
Przepraszam
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję porady
Po co zakładasz 2 identyczne tematy?!

Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Nikt nie zdecyduje za ciebie co zrobić. Jeśli karate ci nie pasuje to może zapisz sie na kickboxing albo muay-thai. Z judo będzie się to dobrze uzupełniać. Jak nie chcesz przerywać treningu karate tylko dlatego, że masz już jakiś wyższy stopień to zadaj sobie pytanie po co właściwie trenujesz. Dla umiejętności czy dla stopnia.

Pozdro!
  • 0

budo_patkle
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję porady
No właśnie mam problem, że nie ma w okolicy kick-boxingu ani nic innego ... :cry:
Jest jeszcze jedne klub karate ale trenerzy tam są dziwni (zrywają plakaty konkurencji... strasza dzieciaki chodzace do konkurencji itp.)
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję porady

Jest jeszcze jedne klub karate ale trenerzy tam są dziwni (zrywają plakaty konkurencji... strasza dzieciaki chodzace do konkurencji itp.)

Można wiedzieć gdzie trenujesz? :lol:
  • 0

budo_patkle
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję porady
Wolałbym tego nie ujawniać bo nie chcę mieć później problemów, bo nie wiadomo co im do głowy wpadnie jak to przypadkiem przeczytają... :wink:
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję porady
Wiesz, chodzi o to aby przestrzec innych przed trenowaniem w takich miejscach, bo to nie są normalne praktyki. Chodziło mi tylko o miasto.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024