Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maść żywokostowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Maść żywokostowa
Miałem niedawno złamana rękę. Ktoś mi polecił żeby smarować ją maścią żywokostową. Myślicie, że to faktycznie może coś pomóc? Jak ona właściwie działa?

pOzDrO!
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść żywokostowa
Cześć Boro,
Korzeń żywokostu jest silnie działającym ziołem. Zawiera naturalną (w odróżnieniu do syntetycznej :D ) alantoinę, która właśnie wspomaga zrastanie się kości, ziarninowanie ran, leczenie owrzodzeń, zwichnięć itp.
Jeszcze jakiś czas temu żywokost był także stosowany do użytku wewnętrznego np. w formie syropów (na kaszel), ale ponieważ zawiera on także składniki o silnym toksycznym działaniu na organizm (szczególnie na wątrobę)-obecnie stosuje sie go tylko do użytku zewnętrznego. Z tego co wiem - obecnie trwaja badania nad tym czy zewnętrzne stosowanie go jest bezpieczne.
Reasumując. Możesz używać tej maści- ale najlepiej niezbyt długo.
Pozdrawiam
  • 0

jarilitmanen
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maść żywokostowa

Używałem tej maści i jest bardzo dobra


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]  [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024