Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judogi - jaką i gdzie kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_sony
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
a ja tam używam MIZUNO :)
  • 0

budo_klimut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
a czy przy zakupie kimona rzeczywiście taka ważna jest jego grubość i ew. jaką polecacie?
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
ważna !
grubość (dokładniej gramatura), wykonanie (miekkość i krój), kołnierz i inne.
do treningu dla dorosłego min - 450 gr/m2 do 700 gr/m2.
na zawody pow. 700 gr/m2.

więcej mądrych rzeczy dodałby speedy62 ale na razie (a może na stałe) się z forum pożegnał.
  • 0

budo_cherek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Witam

Przeczytałem wszystkie wątki odnośnie judog ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi jaką judoge kupić na wzrost 182, najgorsze jest to że większość konkretnych judog jest robiona co 10 cm. Najbardziej chciałbym kupić Dax tori gold ale niestety nie wiem czy kupić ją na 180 czy na 170. Jestem szczupły mam 65kg. Chciałbym żebyście mi poradzili co do rozmiaru tej judogi z góry dziękuje.

Jeszcze drugie pytanie czy Green Hill olimpic dorównuje jakością dax tori gold?
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
182 cm i 65 kg - no to masz problem - powinienes sobie pomierzyć gdzieś w dobrym sklepie na żywca lub na większych zawodach przymierzyć to co noszą inni i z nimi sobie pogadać co do zbiegania się w praniu danego typu (firmy). Spodnie o ile nie będą za krótkie to zawsze sobie dopasujesz.

co do drugiej kwestii - nie widziałem Green Hill Olimpic ale Dax Tori Gold na pewno jest dobrej jakości. Warto obejrzeć zawsze judogi po roku czy dwóch używania (prania) i wtedy porównywać.
  • 0

budo_mavenger
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
SPEEDY62 CZY MOZESZ POMOC
CHCIALBYM KUPIC 2 JUGOGI MUZINO. JADNA Z WYZSZEJ POLKI NP YAWARE LUB SIGNATURE A DRUGA EUROCOMP LUB IPPON. JEDNA NIEBIESKA JEDNA BIALA. WZROST 190CM, WAGA OK 80 KG. JAK WYGLADAJA TERMINY GDY SIE U CIEBIE ZAMAWIA? CZY MOZESZ WYSLAC DO WIELKIEJ BRYTANI? CZY MOGLBYS MI PRZESLAC CENNIK?

Z GORY DZIEKUJE
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

SPEEDY62 CZY MOZESZ POMOC
CHCIALBYM KUPIC 2 JUGOGI MUZINO. JADNA Z WYZSZEJ POLKI NP YAWARE LUB SIGNATURE A DRUGA EUROCOMP LUB IPPON. JEDNA NIEBIESKA JEDNA BIALA. WZROST 190CM, WAGA OK 80 KG. JAK WYGLADAJA TERMINY GDY SIE U CIEBIE ZAMAWIA? CZY MOZESZ WYSLAC DO WIELKIEJ BRYTANI? CZY MOGLBYS MI PRZESLAC CENNIK?

Z GORY DZIEKUJE

caps off. Speedy jak naraze [lub na stale] ulotnil sie z tego formu, zreszta wspomniano o tym u gory.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

SPEEDY62 CZY MOZESZ POMOC
CHCIALBYM KUPIC 2 JUGOGI MUZINO. JADNA Z WYZSZEJ POLKI NP YAWARE LUB SIGNATURE A DRUGA EUROCOMP LUB IPPON. JEDNA NIEBIESKA JEDNA BIALA. WZROST 190CM, WAGA OK 80 KG. JAK WYGLADAJA TERMINY GDY SIE U CIEBIE ZAMAWIA? CZY MOZESZ WYSLAC DO WIELKIEJ BRYTANI? CZY MOGLBYS MI PRZESLAC CENNIK?

Z GORY DZIEKUJE


napisz na gadu do niego (pod postem jego ;) )
  • 0

budo_tyrtok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzyna Śląska
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Witam!
Pół godziny temu próbowałem założyć ten temat, ale jakiś debug wyskoczył, więc podejście drugie ;]
Otóż trenuję judo od dwóch miesięcy i myślę, że już czas na kupno swojej judogi. Przez te 2 miesiące ćwiczyłem w różnych bluzach jakie trener miał na stanie i we własnych dresikach :D . Pomyślałem, że kupię własną judogę, bo źle się ćwiczy to w za krótkiej, to za długiej bluzie i wogóle przepoconej :D . Mam 165cm wzrostu. Najlepiej jakby cena mieściła się w 200zł, najlepiej trochę mniej, bo jak cena zbliży się bardzo do 200zł, to poczekam pewno do gwiazdki, albo i dłużej, no ale przeżyję. Interesują nie również oferty sklepów internetowych, byleby były sprawdzone.
Aha i drugie pytanie: czy początkujący może nosić niebieską judogę? Wiecie, bo po co mam wyrzucać kasę w błoto, jeżeli nie mógłbym jej nosić. Musiałaby starzeć się w szafie, czekając na użytek.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Poczatkujacy moze nosic niebieska judoge, lecz po co kupowac niebieska, tez zazwyczaj sa o paredziesiat zloty drozsze od bialych tej samej firmy.
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
hmm te 200 złotych to tak akurat po środku, albo kupisz tanią za około 120 albo już lepsze są trochę ponad tą kwotę.
Z tanich to ja mam np. Hirosaki 500 decathlonu jak na 120 złoych jestem zadowolony, a z tych droższych to np. Dax tori gold tylko że on kosztuje koło 250 (mowa o białym).
A niebieską judogę to sobie odpóść ;) po pierwsze są droższe tak jak wyżej napisano, a po za tym wygląda to conajmniej dziwnie, niebieska judoga i biały pas, jak dla mnie to po prostu szpan :P
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Teraz spojrzałem się na wiek, jeżeli masz 13 lat, to kupuj jednak coś z tych tańszych, bo napewno jeszcze podrośniesz, i łatwiej przebolejesz wydatek 100 zł jak za rok będziesz musiał kupić nową :P
  • 0

budo_tyrtok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzyna Śląska
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Dzięki za radę, pytałem o niebieską, bo akurat znalazłem taką mniej więcej tanią [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Wiadomo, nie znam się, więc lepiej wy zobaczcie czy opłaca się, bo jak mówicie, że niebieskie są na ogół drogie, a ta tania jest to chyba lepiej sobie odpuścić :wink:
Aha i jeszcze jedno- czy moglibyście wymieniając nazwę judogi opisać ja wraz ze zdjęciem, lub podać od razu ofertę sklepu internetowego, lub gdzie taką można nabyć tradycyjną metodą. Wiecie, nie za bardzo się orientuję jeszcze w świecie judo i nazwy dużo mi nie mówią :D
  • 0

budo_xdagmarax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
a Ja odradzam niebieską z doświadczenia. Kiedyś ćwiczyłam z osobą z niebieską judogą i niestety gdy się spociła, moja biała gi zaczeła być błekitna gdzie niegdzie.. niestety zaczeła farbować. Jeśli nie chccesz,aby ktoś przypadkiem nie był zł to kup białą.

Z tej samej firmy mój kolega zamówił i jest zadowolony, a 120 zł to nie jest aż tak dużo. Tylko niema jak przymierzyć bo np okaże się, że musisz miec na 170cm, a ona się skurczy po praniu.

Życzę dużo wytrwałości i zadowolenia.
  • 0

budo_czewu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?

Kiedyś ćwiczyłam z osobą z niebieską judogą i niestety gdy się spociła, moja biała gi zaczeła być błekitna gdzie niegdzie.. niestety zaczeła farbować.


bo powinien ją wyprac po tym jak ja kupil i problem farbowania by miał z głowy
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
ale farbują chyba tylko te tańsze (w stylu espada itp.) bo wątpię żeby w gi Dax'a, Mizuno lub innej uznanej firmy działo się tak :|
jeżeli się mylę to mnie poprawcie :P
  • 0

budo_tyrtok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzyna Śląska
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
Chętnie bym nabył Dax Tori Gold, lecz 265 zł to trochę za dużo. Dzisiaj po treningu trener mówił mi, że da jakieś namiary na judogę. Cóż, w przyszłym tygodniu poinformuję was o tym, lecz może być tak, że jeszcze będziecie mogli udzielić mi cennych rad :-)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
czy ja śnię? nówka judogi norisa w takiej cenie? dziwne...w każdym razie znajomy ma norisa, towar 1.klasa.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_czewu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
tak ale jaka gramatura- judoga dobra dla dzieci

gramatura 450g/m2 (16 uncji)

dobre judogi są 2 razy grubsze
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judogi - jaką i gdzie kupić?
tak sobie myślę,że to i tak jakoś tanio...2xgrubsze nie znaczy 2xdroższe...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024