Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
W sobote tj. 22 lipca 2006 r. zakończył się kolejny obóz zorganizowany przez Stowarzyszenie Krav Maga Polska. Treningi odbywały się w Ośrodku Szkolenia Policji w Szczytnie. Instruktorami byli oficerowie którzy na codzień zajmują się uczeniem walki wręcz w wojsku i w policji. Obóz trwał 5 dni, każdego dnia trening trwał pięć godzin ( z przerwami oczywiście). Zajęcia odbywały się zarówno w dużej hali sportowej Ośrodka Szkolenia w Szczytnie jak i na macie. Trenowaliśmy walkę w stójce oraz walkę w parterze, obronę przed przeciwnikiem uzbrojonym w nóż i w pałkę. Jeden dzień spędziliśmy na strzelnicy zapoznając się z podstawowymi zasadami obchodzenia się z bronią palną, jak również wykwalifikowani instruktorzy (wojskowi oraz funkcjonariusze grupy antyterrorystycznej) uczyli nas strzelania dynamicznego zgodnie ze szkołą izraelską. Ponadto Ośrodek udostępnił nam basen i siłownie z których można było korzystać do woli. Na obóz zjechali się ludzie z całej Polski, atmosfera była bardzo przyjazna. Można było wymienić doświadczenia i spróbować się w codziennych sparingach (w różnej formule w stójce i w parterze).
Na koniec obozu odbył się egzamin na stopnie uczniowskie. Wszystkim , którzy zdali egzamin serdecznie gratuluję.
Od września zapraszamy do treningów na sekcje.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
To byliśmy w tym samym czasie i miejscu, pozdrawiaqm
RJ

oczywiscie grupa Kem Vo Ciombat, Viet Vo Dao i Kempo
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
Ja również pozdrawiam adeptów Kem Vo Combat.

:-)
  • 0

budo_scattergun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
Może ja troll jestem (z tych leśnych), ale poproszę o wytłumaczenie niezrozumiałego przeze mnie fenomenu...

Jak można uczyć osobę podstaw obchodzenia się z bronią (znaczy się nie zna się ona na tym) oraz strzelania dynamicznego (nawet "izraelskiego") - w ciągu jednego dnia na strzelnicy??
IMHO Rozrywka niewątpliwie była fajna, ale zabrzmiało to trochę jak "i nauczyli nas samoobrony przed nożem (to przed obiadem) oraz skutecznej samoobrony przed czołgiem (to pomiędzy obiadem i kolacją).

P.S. Strzelam od kilku lat, w tym strzelanie dynamiczne (IPSC, IDPA) oraz w międzyczasie trochę strzelania obronnego.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
Grupa była podzielona na dwie części, tych którzy mieli kontakt z bronią i tych którzy na strzelnicy byli pierwszy raz. Jedni uczyli sie podstaw inni uczyli się poziomu bardziej zaawansowanego (ja akurat byłem na podstawach).
W związku z tym, że staże z bronią odbywają się w Stowarzyszeniu Krav Maga częściej niektórzy już wiedzą co do czego.

Jeżeli niezrozumiale napisałem to przepraszam.


Pozdrawiam
  • 0

budo_scattergun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
Nie ma za co przepraszać.
Pozostaje pogratulować przemyślanej organizacji. No i wypatrywać info o organizowaniu następnej takiej imprezy.

Pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
Fajny obozik i niezle zdjatka ale nastepnym razem wrzuc w troche mniejszej rozdzielczosci to bedzie sie milej ogladalo :)
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakończył się kolejny letni obóz Krav Maga.
Scattergun chciałem cię wypytać troszke na temat tego strzelectwa IPSC. Chciałem dowiedzieć się gdzie można przejść taki trening i jakie uprawnienia trzeba posiadać żeby się w to bawić. Muszę przyznać, że po obozie strzelectwo mnie troszkę wkręciło ale nie wiem od czego zacząć. Jakbyś mógł to odezwij się na mój GG 6948828 to zadam ci parę pytań ok ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024