Skocz do zawartości


Zdjęcie

Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy

Wielu zapomniało o Do robiąc tylko karate -a to nie to samo co Do :(


wlasnie o tym pisze a Ty ciagle nawijasz o fullkontakcie :?:
uwazasz ze "do" to tylko ring czy tatami :?:
to co bedziesz robil po 40-stce
czy wtedy skonczy sie Twoje "do" :?:

przemysl to

Oyama był wielkim wojownikiem i nikt nie ma prawa podważać jego wyczynów i osiągnięć


artur nie podwazam wyczynow Oyamy (moze poza nieuczciwymi moim zdaniem walkami z bykami) tylko mity ktore sie rozpuszcza na jego temat :!:

poczytaj troche stron internetowych a zauwazysz spore niezgodosci nawet na wewnatrz stron organizacji kk :!:
porownaj to do tego co opowiada sie np. na obozach o Oyamie
pozniej poczytaj historie karate i przemysl pare rzeczy a dojdziesz do wniosku ze oficjalna biografia Mas jest niezle przeklamana :!:
szkoda bo byl on swietnym karateka bez tych wszystkich glupot jakie sie opowiada na jego temat :!:
a Oyama to niemalze bog karate w oczach niektorych :!:

tak jak napisalem wczesniej Mas byl jednym z najwiekszych wojownikow XX wieku ale
klamstwo to klamstwo i basta :!:

pozdro 8)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy
Ty masz chyba fobie na punkcie Oyamy -skąd te kompleksy ? do jest do . Każdego do jest inne i to cenił Oyama w swym karate. Szablony to śmiech na sali ,gdyz kazdy jest innym i ma inne cele i motywacje do trenowania. Celem może byc ten sam ale dróg może być bardzo dużo.
Jak cie boli Oyama i jego wspaniała karta w historii sztuk walki to zajmui się legendami i mitami u swych mistrzów,- 8)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy

Jak cie boli Oyama i jego wspaniała karta w historii sztuk walki...


mnie Oyama nie boli
sam korzystam w moim treningu z paru jego metod
ale bajeczki o jego zyciorysie to inna sprawa :!:

...to zajmui się legendami i mitami u swych mistrzów


prosze Cie w takim razie o podanie mitow i legend rozpowszechnianych przez karatekow na temat np. mistrzow shotokan :!:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy
[quote name="budo_Artur88"]Chciałbym zaóważyć jedno iż legendy o wyczynach wielkich ludzi twożą inni ludzie... [/quote] dokładnie tylko zauważ kto to robi? nie ludzie z oyama karate, nie ze shotokanu czy innych styli tylko Ci którzy trenują kk- zamiast podążać drogą wyznaczoną przez Oyame wolą opowiadać o Nim legendy lub jak kto woli kłamstwa (lub co najmniej historie których nie potrafią uwiarygodnić żadnymi dowodami)...w swoisty sposób działają na niekorzyść całego środowiska kyokushin, stylun wizerunku sosai...a kto to robi? nie łepki które trenują tydzień czy dwa tylko mistrzowie/instruktorzy w pewien sposób spadkobiercy tego stylu...przykre to dosyć...zamiast bazować na tym co w kk dobre wolą opowiadać stek bzdur wyssanych z palca które podważyć może ktoś o choćby średnim pojęciu o karate
[quote]Wiele z jego życiorysu jest prawdą! [/quote]wolałbym żeby cały Jego życiorys był prawdziwy...ja nawet byłbym w stanie zrozumieć pewne legendy itp ale do ku**** nędzy mogliby choć ustalić jedną wspólną wersje a nie każda organizacja opowiada co innego ośmieszając się tym samym :evil: [/quote]
  • 0

budo_artur88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy
Niestety nie czytam głupot które niektórzy wypisują w internecie- od tego boli głowa..Jak bym pewnie chciał to nie tylko o Oyamie znalazł bym legendy i bakji....Ja mam na temat Oyamy swoje własne zdanie... Jest on dla mnie jednym z autorytetów postawionych bardzo wysoko jeśli chodzi o Karate-DO. Nie stawiam go na piedystale robiąc z niego BOGA bo, Boga mam jednego w sercu... Ale stawiam go np: na równi z wielkimi mistrzami. Wielkimi przez duże W. Tak jak napisałem to nie Oyama jest winien tego, iż któś codziennie wymyśla nową historyjkę czy bajkę... To nie do Oyamy powinniśmy mieć pretensje!! Wcale się nie zdziwie jak w internecie znalazł bym napisaną przez jakiegoś fanatyka historię,iż Mas Oyama był nieśmiertelny i tak naprawdę teraz żyje i ukrywa się przed ludźmi...

(moze poza nieuczciwymi moim zdaniem walkami z bykami)

Tak to było brutalne oraz nieuczciwe. Nic nie usprawiedliwia człowieka odbierającego życie innej istocie... Ale obecnie ludzie są naprawdę żądnymi krwi bestiami... które nie zadowalały sie tym, iż Oyama pokonywał kolejnych mistrzów sztuk i sportów walki... Aby ich zadziwić Mas prubował zrobic coś co nikt inny nie powtóży nigdy po nim, i coś co rozzsłąwi Karate-DO... Oczywiście i on znał granice i nie posunął by się do zamordowania człowieka tylko po to by karate stało się sławne... Bo wiem iż odrazu taka myśl przychodzi do głowy po przeczytaniu drugiej części postu...
Sumując Oyama był, jest(pomimo śmierci-pamięć po nim), i będzie(następne pokolenia)..
  • 0

budo_artur88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy
myśle, iż naistotnijsze jest to, że do dzisiejszych czsów przetrwało wiele legend opisujących wyczyny karateków. Dzięki temu współczesne karate ma tradycje. Otoczone jest pewnym miscytyzmem co sprawia, iz człowiek jest zainteresowany o co w tym wszystkim chodzi. Chce sprawdzić co jest prawdą a co jest tylko legendą. Zaczyna ćwiczyć i czuć coś więcej do karate-do...
W każdej legendzie jest chodź źdźbło prawdy.... Niekiedy dzięki legendą, baśnią dowiadujemy się iż coś w histori miało miejsce... W tym przypadku cieszmy się iż z karate-do jest związane dużo legend ponieważ to dzięki nim przetrwało ciężkie czasy i dziś możemy je swobodnie ćwiczyć prawie na całym świecie....
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy
Przeczytałem cały ten wątek. Teraz zastanawiam sie po co to zrobiłem?

Ciekaw jestem ilu z was "miszczowie" wszechstylowi i jednostylowi oraz historycy SW, zrobiło sobie wakacyjny trening tak przynajmniej dla frajdy potrenowania i nie w ramach wakacyjnych obozów. Ilu z Was pamięta po wakcyjnej przerwie kata. Czas znaleźć i odświerzyc karategi i skonczyć z beznadziejnymi, prowadzącymi do nikąd dyskusjami...

PROŚBA DO MODERATORA:
CHYBA JUŻ JEDNAK CZAS NA ZAMKNIĘCIE WĄTKU. CHŁOPCY I DZIEWCZYNKI WSZYTKO JUŻ SOBIE W TEORII WYJAŚNILI ODCHODZĄC DALEKO OD GŁÓWNEGO TEMATU. A TERAZ CZAS DO SZKOŁY... NO I MOŻE NAŁADOWANI DUŻĄ DAWKĄ TEORII PRZYPOMNĄ SOBIE CZASAMI O TRENINGACH...


Dobrze, że wakacje się kończą...

Idźcie dzieci do szkoły bo za dużo czasu spędacie przed komputerem i w internecie...

Pozdrowienia dla wszystkich wzajemnie szanujacych się karateka niezależnie od stylu, szkoły i obecnie posiadanych umiejętności.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy

Ciekaw jestem ilu z was "miszczowie" wszechstylowi i jednostylowi oraz historycy SW, zrobiło sobie wakacyjny trening tak przynajmniej dla frajdy potrenowania i nie w ramach wakacyjnych obozów.


w te wakacje ponad 80 godzin w dwa m-ce
chcesz sprobowac potrenowac ze mna zapraszam :!:
nie wierzysz :?:
wpadnij do mnie zobaczysz jak sie czuje czlowiek ktory po treningu ma problemy z wejsciem po schodach na 1 pietro :twisted:

Ilu z Was pamięta po wakcyjnej przerwie kata. Czas znaleźć i odświerzyc karategi i skonczyć z beznadziejnymi, prowadzącymi do nikąd dyskusjami


proponuje spojrzec na wlasny trening :idea:
moje karategi nigdy nie wisi dlugo na wieszaku

Idźcie dzieci do szkoły bo za dużo czasu spędacie przed komputerem i w internecie


juz idziemy :)
w takim razie do zobaczenia w gimnazjum Romanowicz :lol:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Archiwalne zdjęcia Mas Oyamy
Całkowicie się zgadzam z Romanowiczem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024