Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój pierwszy nóż (jeszcze w trakcie produkcji)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy nóż (jeszcze w trakcie produkcji)
najprawdopodobniej przegrzales pilnik podczas przekuwania. Ja zrobilem noz z pilnika, spadl mi z wyskosci 1,5 m na beton zaraz po zahartowaniu jeszce nawet przed odpuszczeniem i nic mu sie nie stalo, nawet czubek nie ucierpial ani troche. natomiast ja przekuwalem pilniki to na poczatku sie zdarzalo,z e mi pekaly. po prostu nie mozna przegrzac bo sie robi kupa.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_burst....
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy nóż (jeszcze w trakcie produkcji)
teraz już wiem........
Ale i tak kupie gotowy płasownik z dobrej stali, d3, 440c.. itd.
U mnie w miescie jest stal różna, niedługo będe jechac bo stal na bramę (własciwie 2) to pewnie coś znajde, podobno mają bardzo dużo, od narzędziowej do wysoko weglowych, i przytną ci na taki rozmiar jak chcesz.
Pozdrwiam, dzięki za radę..
  • 0

budo_burst....
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy nóż (jeszcze w trakcie produkcji)
teraz już wiem........
Ale i tak kupie gotowy płasownik z dobrej stali, d3, 440c.. itd.
U mnie w miescie jest stal różna, niedługo będe jechac bo stal na bramę (własciwie 2) to pewnie coś znajde, podobno mają bardzo dużo, od narzędziowej do wysoko weglowych, i przytną ci na taki rozmiar jak chcesz.
Pozdrwiam, dzięki za radę..
  • 0

budo_burst....
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy nóż (jeszcze w trakcie produkcji)
teraz już wiem........
Ale i tak kupie gotowy płasownik z dobrej stali, d3, 440c.. itd.
U mnie w miescie jest stal różna, niedługo będe jechac bo stal na bramę (własciwie 2) to pewnie coś znajde, podobno mają bardzo dużo, od narzędziowej do wysoko weglowych, i przytną ci na taki rozmiar jak chcesz.
Pozdrwiam, dzięki za radę..
  • 0

budo_burst....
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy nóż (jeszcze w trakcie produkcji)
teraz już wiem........
Ale i tak kupie gotowy płasownik z dobrej stali, d3, 440c.. itd.
U mnie w miescie jest stal różna, niedługo będe jechac bo stal na bramę (własciwie 2) to pewnie coś znajde, podobno mają bardzo dużo, od narzędziowej do wysoko weglowych, i przytną ci na taki rozmiar jak chcesz.
Pozdrwiam, dzięki za radę..
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy nóż (jeszcze w trakcie produkcji)
Witam Waszmościów.
Od wieków nie pisałem na tym forum, ale jak widzę, co się tu wyczynia, to odedzwać się muszę.
Po pierwsze, musisz przyzwoicie odpuścić materiał. Rozpal palenisko, nożyk do środka i niech stygnie. Będzie wtedy znacznie bardziej plastyczny i łatwiejszy w obróbce.
Jeśli chodzi o szlif, to sorki, ale musisz nad nim jeszcze sporo popracować. Po pierwsze, to przy 6mm grubości i tak niskim szlifie, to jest łom a nie nóż. Przemyśl tą sprawę. Od przemyśleń trzeba zacząć. Trzeba wiedzieć do czego nóż ma być i opracować sobie założenia jak ma wyglądać. Projektu nie trzeba robić na papierze, wystarczy jeśli będziesz pamiętał jaki nóż chcesz zrobić i będziesz konsekwentnie kierował się do celu.
Sorki jeśli Cię obrażam, ale ten nożyk jest do niczego. Do rąbania zbyt mały, do cięcia zbyt gruby, szlif niski i niedokończony. Otwory trzeba wiercić dobrym wiertłem (np 'Irving") na niskich obrotach i non stop chłodzić. Do chłodzenia wystarczy woda i pędzelek.
Hartowanie, to w oleju bym robił, albo w solance. Zmniejsza to szanse na odkształcenie blanku.
Żeby nie było, że neptek jestem a się wymądrzam, to parę moich noży już na tym forum było i trzeba tylko poszukać by znależć. Jak się komuś szukać nie chce, to kilka moich prac.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Już milknę, bo mnie zaraz zlinczują. W razie gdybyś potrzebował porad, to mój adres jest w profilu.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_conorszkot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój pierwszy nóż (jeszcze w trakcie produkcji)
Kubek ma całkowitą słuszność. Pooglądaj też noże innych nożorobów np.: Tlim, Marcins, Bona, Guldan.... Jest tego naprawdę dużo, tylko trzeba sobie zrobić kawę w termos i zagłębić się w starsze tematy MOF . Jest tam bardzo dużo wiedzy na temat noży, stali, drewna i jeszcze paru rzeczy. Miłego czytania :) :) :) :)
Jeszcze tylko sentencja Marcina S: "skupmy się nad jakością, w ilości i tak nie wyprzedzimy Chińczyków"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024