Skocz do zawartości


Zdjęcie

Carbo po treningu a redukcja tłuszczu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_antekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
Witam, trenuje sw 4 razy w tygodniu po 90 minut wieczorami, tj do 21-22. Mam 193 cm wzrostu i 84 kg wagi, ale sporo tłuszczu, jak mierzyłem to mi wyszło prawie 20%. Moje pytanie jest takie: czy jesli chce troche zrzucic to moge pozwolic sobie na węgle odrazu po treningu? Powiedzmy dwie łychy miodu? Czy raczej sobie to darować?
  • 0

budo_sunsun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
Ogólnie to jesli chcesz zrzucić wagę nie powinieneś ograniczyć węglowodany.(pomijając to że aeroby to podstawa w zrzucaniu kilogramów).Co do carbo po treningu to nie radze (jesli zrzucasz wagę) lepiej zaraz po treningu zjeść banana i jabłko to powinno wystarczyć. (oczywiście musisz mieć dobrą dietę ) :)

pozdrawiam.
  • 0

budo_sunsun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
Ogólnie to jesli chcesz zrzucić wagę powinieneś ograniczyć węglowodany.(pomijając to że aeroby to podstawa w zrzucaniu kilogramów).Co do carbo po treningu to nie radze (jesli zrzucasz wagę) lepiej zaraz po treningu zjeść banana i jabłko to powinno wystarczyć. (oczywiście musisz mieć dobrą dietę ) :)

sory za dwa posty
pozdrawiam.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
jakis przykład??czego unikac w szczególnosci jakich posiłków itp???
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
po treningu je sie BIALKO by miesnie mialy co jesc :wink: weglowodany jako dodatek.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
malta....
znane jest Ci pojecie katabolizmu?
wiesz skad on sie bierze? wiesz co go powstrzymuje?

Pisanie ze weglowodany po treningu to dodatek do bialka to... delikatnie mowiac rozmijanie sie z prawda.
I to i to potrzebne, ale wg mnie weglowodany bardziej, bialko moze jednak nieco poczekac, na normalny posilek potreningowy, niezbyt jednak w czasie odsuniety.
Do zalozyciela tematu: wszystko dla czlowieka jest, byle stosowane z rozsadkiem :)

Aeroby sie sprawdzaja ale rowniez miesnie zra, poleca sie trening interwalowy o ile dobrze pamietam na zrzucenie tluszczyku.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
kazdy mowi co innego.
mi ekspert od zywienia mowila miesiac temu, ze bialko to podstawa. a miesnie potrzebuja bialka by miec z czego sie budowac.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu

Aeroby sie sprawdzaja ale rowniez miesnie zra, poleca sie trening interwalowy o ile dobrze pamietam na zrzucenie tluszczyku.

tzn???
  • 0

budo_sunsun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
Po pierwsze powinieneś ograniczyć mocno produkty typu : ryż, makarony. Po drugie spożywanie białka w postaci odżywki po treningu sztuk walk bądź innym treningu wytrzymałościowym jest błędem!! gdzyż mięśnie nie doznają tam odpowiednio dużej stymulacji. Trening SW nie powoduje przyrostu i rozbudowy masy mięśniowej. Trening interwałowy jest treningiem wytrzymałościowym w którym b. często zmienia się tempo biegu, wykonujemy tam również walki z cieniem i pracujemy na worku( wszystko w jednej sesji treningowej )

pozdrawiam. :-)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
Ewka: trening HIIT.

Malta zapytaj sie eksperta o katabolizm i to, czy organizm da rade zasoby glikogenu odnowic tylko z bialka (ekspertem nie jestem, ba, daleko mi wrecz, ale z materialow 'popularnonaukowych mozna wyciagnac taka miejwiecej wiedze - glikogen to podreczne zapasy energii organizmu. przy treningu silowym sa zuzywane, organizm by je uzupelnic jesli nie dostarczy sie energii z zewnatrz w formie posilku zacznie 'brac' ja z miesni, czyli spalac je i to jest katabolizm. Weglowodany to zrodlo glikogenu. Jesli nei powstrzymasz katabolizmu nie ma mowy o rozwoju miesni). No, i jeszcze zapytaj z czego organizm wezmie energie na przetworzenie tego bialka. w ogole, szkoda ze Sloniaka nie ma, postawil by kropke nad "i" i bylby koniec tematu, jego wiedzy ufam :)

P.S. Bialko jest potrzebne, oczywiscie, ale zdecydowanie nie samo.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
no to dobrze, mala zmiana w zdaniu, bialko + weglowodany, ale wielka bagietka z plasterkiem szynki to chyba nie to o co chodzi. poza tym, im bardziej silowy trening tym wiecej bialka organizm potrzebuje. tak wiec nie ma sensu rzeczywiscie zarzywanie odzywek po biegu itp.
tyle. nie chce mi sie wdawac w wymiane slow o co sie kto ma spytac.

a, trening HIIT Ewce chyba tez duzo nie powie... :wink:
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
ewka chyba umie google.pl odpalic :wink:
Chodzi o to, ze po kazdym treningu po jakims czasie powinien zostac zjedzony dobry posilek, i w nim wtedy bialko gra pierwsze skrzypce, a tak, od razu po treningu silowym weglowodany wydaje mi sie dalej, ze sa jednak wazniejsze.
Co nie zmienia faktu ze zdanie kogos bardziej w temacie obytego wiele by tu wnioslo.
Pzdr.
B.
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
kochani...
pytanie było jak pozbyć się tłuszczyku, a nie jak budować mięśnie...
Nie czepiam się tylko też interesuje mnie temt główny - tłuszczyk.

A co z L-karnityna ? Podobno pomaga na spalanie tłuszczu? Czy ktoś to stosował i z jakimi efektami?
  • 0

budo_sunsun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
L-karnityna to typowy termogenik czyli preparat wspomagający odchudzanie, wypijasz 1h przed treningiem. Najleprzym sposobem na pozbycie się tłuszczu jest jogging. Jeżeli chcemy bardzo przyspieszyć ten proces(odchudzanie) powinniśmy kupić sobie jakieś suplementy typu : termo speed , therm line i L-karnitynę.Pokarmy bogate w sybstancje termogenne to np. dieta śródziemnomorska. Oczywiście trzeba zapomnieć o słodyczach.

pozdrawiam :-)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu

[...] szkoda ze Sloniaka nie ma[...]


Hehe, bywam. Nie tak często jak kiedyś, ale bywam.
Porad udzielam najchętniej osobiście po badaniu, bo powinno się je dobierać indywidualnie, jednak spróbuję kilka ogolników.
1. Ogólnie rzecz biorąc po treningu (niezależnie czy siłowym czy aerobowym) z racji zużycia zapasów glikogenu otwiera się tzw. okno anaboliczne (inaczej "złota godzina") co sprzyja wchłanianiu węglowodanów. Dlatego też poza osobami będącymi na dietach typu "low carb" zwykle zaleca się węglowodany potreningowo. W tym przypadku carbo będzie lepszym wyborem niż np. banan czy cokolwiek innego (ze względu na obecność odpowiednio dobranych kilku rodzajów węglowodanów różniących się wchłanianiem i szybkością rozpadu do glukozy). W związku z tym nawet osoby na redukcji stosują czasami (zwłaszcza po ciężkich treningach) carbo.

Ale:
istnieje druga strona medalu, jaką jest pora dnia. Ze względu na późną porę zakończenia treningu osobiście odradzałbym osobom będącym na redukcji stosowanie dużych dawek węglowodanów. Jako że dużo dla każdego znaczy co innego (znowu dochodzimy do indywidualności) jeśli miałbym podać zalecenie ogólne to:
- odradzam odżywkę karbo po treningu
- gorąco namawiam do odżywki białkowej (najlepiej nocnej typu Olimp system 80) jako jedynego posiłku potreningowego i przedsennego po godz 21
- uprzedzam, że zdanie to jest moje i macie pełne prawo się z nim nie zgodzić :)


2. L-karnityna nie jest termogenikiem ale działa odchudzająco. Jej mechanizm działania polega na transporcie wolnych kwasów tłuszczowych tym samym ułatwieniu ich wykorzystania jako materiału energetycznego. Termogeniki to inny temat, który poruszę, jeśli będzie zapotrzebowanie.


Pa.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu

2. L-karnityna nie jest termogenikiem ale działa odchudzająco. Jej mechanizm działania polega na transporcie wolnych kwasów tłuszczowych tym samym ułatwieniu ich wykorzystania jako materiału energetycznego. Termogeniki to inny temat, który poruszę, jeśli będzie zapotrzebowanie.
Pa.


Rózne sa opinie na temat tego specyfiku i juz nie wiem jedni mówia ze to strata kasy a inni odwrotnie wiec JUZ NIE WIEM :(

  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
Rózne opinie to nic nowego. Jednak L-karnityna jest stosowana również przez zawodowców i ja raczej w nią wierzę. Należy jednak pamiętać, że nie jest to "lek odchudzający" tylko "środek ułatwiający spalanie kwasów tłuszczowych". Żeby więc go w pełni wykorzystać należy mieć duże zapotrzebowanie energetyczne. Osób leżących na kanapie L-karnityna nie odchudzi 8)
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
może i troche wygrzebałem temat z grobu ale jest jedna rzecz któa mnie gnębi. w Momencie gdy otwiera sie to "okno" jak to Słoniak nazwał a ja nie mam akurat carbo(ze względu na możliwości finansowe) co moge jeść aby ten poziom glikogenu podrasować? wiem tylko o bananie ale ile mozna jeśc samego banana:P Pomoze ktoś?
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
Bezposrednio po treningu powinno sie uzupelnic niedobor glikogenu w miesniach. Najlepiej zjesc jakies weglowodany proste o jak najnizszym indeksie glikemicznym (czy czym takim :] ), ktore w bardzo krotkim czasie wchlona sie. Z tego co mi wiadomo to najlepsze sa wafle ryzowe.
Dopiero pol godziny po treningu powinnismy zjesc posilek skladajacy sie z weglowodanow i bialka.

DO hszanek: Banan nie jest az takim dobrym rozwiazaniem, bo ma blonnik. Fakt, zjedzenie banana jest lepsze niz jakbysmy mieli nic nie zjesc.
  • 0

budo_stivenos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Carbo po treningu a redukcja tłuszczu
glukoza spożywcza szamasz 30gr odrazu po treningu, kupisz w kazdym sporzywczaku za ok 2zl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024