Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jest na to jakaś rada ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_strange_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest na to jakaś rada ??
Nie ma innej rady jak tylko wlaczyc trening aerobowy. Silka daje sile (po to sa cwiczenia z obicazeniem), ale nie zwieksza wydolnosci Twojego organizmu.
Ja po 10-o letniej przerwie w regularnych cwiczeniach mam podobny problem. Pompeczki moge robic spoko, ale po rozgrzewce z bieganiem lub po kilku minutach randori po prostu padam.
Poza bieganiem moge ci poleciec ewentulanie (z racji tego ze idzie zima) jazde na rowerku stacjonarnym, wspomniana wyzej skakanke, moze basen...
W treningu interwalowym chodzi o to, ze bardzo intensywny wysilek (biegania, jazda na rowerze itp.) jest przerywane mniej intensywnym wysilkiem tego samego (lub podobnego) rodzaju. Np. mozesz begac na dystasie 100 m sprintem, wrocic truchtem lub nawet szybkim marszem a potem znowu sprint i tak po kilka razy. Powiem szczerze, ze dla mnei to koszmar :-) , ale ja od 8 lat nie cwicze a od 10 pale.
Jest ciezko, ale nic w zyciu nie przychodzi bez wysilku, a juz napewno nie w SW.
Zycze powodzenia :)
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest na to jakaś rada ??

Hmm no to nie jestem sam, dobra a mial ktos tak i juz nie ma ?? Poprostu trzeba biegac i cwiczyc jakies pompki, rozciaganie,. przysiady - tzn ćw. ogolnosprawnosciowe ?? Czy co ??


Jak przyszłam na swój pierwszy trening karate (był to na dosyć dużej hali) rozgrzewką był bieg wogół sali. Wstyd, bo padłam przy drugim okrążeniu. Po półtora roku treningów cztery razy w tygodniu po półtora albo trzy godziny poszłam biegać z koleżanką, która po dwóch poszła do domu, a ja biegałam jeszcze przez 30 minut (myślę że mogłabym dłużej, ale zimno mi się zrobiło). Mistrzynią biegów nie jestem, ale to kolosalna różnica. Tempo było to samo na tamtej hali wtedy i kiedy poszłam pobiegać.
Kondycja wyrabia się z czasem. Tak myślę.
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest na to jakaś rada ??
Jedyna rada to ćwiczyć :wink:
A tak poważnie to musisz zacząć biegać,robić dłuższe serie na worku(nawet serie po 15 minut),no i ktoś wcześniej pisał że skakanka ma racje :P
A jeśli chodzi o palenie to pale od 5 lat a mam najlepszą kondyche ze wszystkich moich trenujących kumpli chociarz oni nie palą nie wiem od czego to zakeży.Może powinieneś też pójść do lekarza bo nie wiadomo czy nie masz czegoś z sercem :? Lepiej sie upewnić niż potem żałować :wink:

Siła z wami
  • 0

budo_denwu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest na to jakaś rada ??
Seria na worku 15 minut?
Twardziel...
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest na to jakaś rada ??
to jest własnie ta popularna siłka :) rosna takie kloce, a później się męczą po 2-3 minutach... hehe spoko poćwiczysz troche jeszcze sw i syndrom kloca zniknie. Pozdro 8)
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jest na to jakaś rada ??
Znam niezłe cwiczenie robisz je 3-4 razy tygodniowo.Znajdz gdzies jakąs górę tak abyś biegł 15-20 s pod górke.Powtórz to 15 razy.pamiętaj że pod górke cisniesz pęłną parą ile fabryka dała.Przerwe robisz tylko zbiegając w dół.Jak chcesz szybko zrobic kondycje to biegaj tak długo aż sie zerzygarz (czego nie polecam z własnego doświadczenia)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024