Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie kopnięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_yagua
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Chińskie kopnięcia
cześć!!!

ciekaw jestem czym ( jesli w ogole ) różnią sie kopnięcia uzywane w chińskich systemach walki - jak wyglądają Wasze obserwacje na ten temat? Jakie są najbardziej popularne i nie tak czestę a moze interesujące kopnięcia z kungfu?Nie widziałem za duzo kopnięc z kungfu a znane mi są ( przynajmniej z widzenia) kopniecia ze sztuk walki pochadzacych z poza Państwa Środka.

Czy pozwalają one tak mocno kopać jak to ma miejsce w technikach kopnięc w muay thai?

Czy istnieje w kungfu tzn low kick, który jest "kopnięciem-trzaśnięciem"

Jakie są najpospolitsze i ciekawe metody treningu kopnięć?

Który system chiński ma najbardziej dopracowane założenia co do kopnięć?


dzięki za odpowiedzi
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia
No w sportowej odmianie - san shou kopnięcia są zbliżone moim zdaniem do muay thai, z tym jednym zastrzeżeniem ze mniej okręznych na pas sie kopie bo ładwo przełapac i rzucic, za to bardzo duzo low kickow jest. A z innych czesto spotykanych w sandzie, jest kopnięcie boczne częściej uzywane do utrzymania dystansu , częsciej niz front kick choc nie wiem czemu :wink: . To tak ze sportowego punktu widzenia.
pozdrawiam
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia

Czy pozwalają one tak mocno kopać jak to ma miejsce w technikach kopnięc w muay thai?


Można kopać tak samo mocno.

Czy istnieje w kungfu tzn low kick, który jest "kopnięciem-trzaśnięciem"


W kung fu są głównie niskie kopnięcia.

Jakie są najpospolitsze i ciekawe metody treningu kopnięć?


Ji ben gong ale nie jest to może najciekawsza metoda poza tym tak jak w innych systemach worki, tarcze itd.


Który system chiński ma najbardziej dopracowane założenia co do kopnięć?


Każdy system tradycyjnego kung fu ma dopracowany system kopnięć, który najlepszy to już inna sprawa o ile można coś takiego powiedzieć.


MW
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia

No w sportowej odmianie - san shou kopnięcia są zbliżone moim zdaniem do muay thai, z tym jednym zastrzeżeniem ze mniej okręznych na pas sie kopie bo ładwo przełapac i rzucic, za to bardzo duzo low kickow jest. A z innych czesto spotykanych w sandzie, jest kopnięcie boczne częściej uzywane do utrzymania dystansu , częsciej niz front kick choc nie wiem czemu :wink: . To tak ze sportowego punktu widzenia.
pozdrawiam


Co do tego bocznego to byłem na wielu turniejach san shou głównie za granicą i raczej kopnięcie boczne było tam używane bardzo sporadycznie. Głównie poluje się na to aby przechwycić kopnięcie przeciwnika i wykonać rzut bo to jest najwyżej punktowane.

MW
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia
Zagranicznych zawodow to jedynie pare na kasetach widzialem i mysle ze boczne zaraz po low kicku jest drugim co do najczesciej wykonywanych kopnięc, a co do polowania na nogi to prawda ludzie boja sie kpac bo jak trafia osobe co ma pojecie to odrazu przełapie. Troche zaczyna to wygladac jak zapasy, coraz mniej rąk i kopnięc a wiecej rzutow obalen wypchnięć.
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia

W kung fu są głównie niskie kopnięcia.

MW

Tu się nie zgodzę. zależy od stylu, np. w changquan, uważanym za główny i najstarszy styl więcej jest wysokich kopnięć. A w sandzie wysokość zależy od umiejętności zawodnika, bo wysokie są trudniejsze,i chyba lepiej punktowane.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia

Tu się nie zgodzę. zależy od stylu, np. w changquan, uważanym za główny i najstarszy styl więcej jest wysokich kopnięć.


Najstarszy styl ??? Główny styl ??? A Ty skąd się urwałaś ???

A w sandzie wysokość zależy od umiejętności zawodnika, bo wysokie są trudniejsze,i chyba lepiej punktowane.


No jakie to odkrywcze... z tym że sanda (sportowa) to raczej kick-boxing z dodatkiem rzutów, niż kung-fu...
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia
chińskie kopnięcia........................... znam jednego z expertów chinach.... :) pozdrawiam :) i jednego w polsce....................mam nadzieję, że pokaże to 4- go lutego :wink:
A swoją drogą..... san da....a.....tradycyjna walka.....to .....jak....balet....do..... :wink: :)
innna bajka i nic dodać :)
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia

Tu się nie zgodzę. zależy od stylu, np. w changquan, uważanym za główny i najstarszy styl więcej jest wysokich kopnięć.


Najstarszy styl ??? Główny styl ??? A Ty skąd się urwałaś ???

A w sandzie wysokość zależy od umiejętności zawodnika, bo wysokie są trudniejsze,i chyba lepiej punktowane.


No jakie to odkrywcze... z tym że sanda (sportowa) to raczej kick-boxing z dodatkiem rzutów, niż kung-fu...

Nie ma się co tak emocjonować. NIE mówię ,że młodzse style są gorsze czy lepsze! Sam changquan był modyfikowany od czasu powstania. Ale powstał najwcześniej wg znanej mi literatury, jeśli chodzi o style zewnetrzne: shaolin quan(obecnie odmiana changquan) wywodzi się z klasztoru Shaolin w prowincji Henan, oparty o pierwotne nauki jeszcze sprzed upadku dynastii Ming, praktycznie nie zmieniony do dzisiaj.Dla porównania wg Szymankiewicza Chow Gar: XIX/XX w, Hung Gar :XVIII w, CLF :początek XIX w, Modliszka : XVII w. Jeśli te informacje, które podałam są nieaktualne lub błędne, to proponuję nowy topic , w którym każdy opiszę historię stylu którego się uczy, mistrzów itd.
ps. wracając do tematu , nie bardzo wiem, czy zgadzasz się , że kopnięcia na głowę są bardziej niebezpieczne i skutecznie nokautują, czy nie?
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia
I jeszcze raz to powiem: nie mówię o wyższości jakiegoś stylu nad innymi, 8)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia
Ale Ty zdaje się ćwiczysz "wushu"czyli masz do czynienia ze "sportowym" changquan... a to napewno nie jest NAJSTARSZY styl kung-fu.

A tak wogóle to nie uważam że jakikolwiek styl można uznać za najstarszy... owszem jako jeden z najstarszych tak, ale nie najstarszy. Zwłaszcza że większość historii to przekazy ustne, a to jak wiadomo zawsze było lekko koloryzowane... więc i lata powstania często nie są zgodne z prawdą.
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia
poklon
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Chińskie kopnięcia
Wiesz może wysokie kopnięcie jest nokautujące ale jeśli regulamin daje najwięcej punktów za rzut (piszę o zawodach sanshou) to ludzie się specjalizują w przechwytywaniu tych kopnięć. Trochę zawodów widziałem i naprawdę wysokie kopnięcie nieraz kończą się bolesnym upadkiem. Co do ulicy to proponuję dzisiaj poćwiczyć wysokie kopnięcia. Tak więc reasumując aby kung fu było skuteczne musi stosować więcej niskich kopnięć.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

MW
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024