Skocz do zawartości


Zdjęcie

być może zrobiłem coś głupiego [c.d. taktyczne żarcie]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

być może zrobiłem coś głupiego [c.d. taktyczne żarcie]
właśnie zjadłem MRE [menu no 13, cheese tortellini] - smakowało tak sobie, spodziewałem się że będzie tego więcej, zobaczymy czy nie będzie efektów ubocznych, wcześniej zjadłem większość dodatków i były nawet zjadliwe

miałem szczęście że trafiłem na takie menu?
innymi słowy jakie macie doświadczenia - co było zdecydowanie niejadalne a co całkiem dobre?

[jak sprawdzić datę ważności - jest jakoś zakodowana na opakowaniu?]
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: być może zrobiłem coś głupiego [c.d. taktyczne żarcie]
jeśli nie zeżarłeś opakowania, tudzież ogrzewacza, to prawdopodobnie będziesz żył... :lol:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: być może zrobiłem coś głupiego [c.d. taktyczne żarcie]
potwierdzam - na razie wszystko w porządku

natomiast nie jestem pewien czy miałem szczęście że trafiłem na takie menu, nie wiem do kiedy było ważne [nie jest to jasno napisane], więc gdyby ktoś mógł coś polecić albo odradzić ...

[takie fajne survivalowe forum przestało działać :/]
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: być może zrobiłem coś głupiego [c.d. taktyczne żarcie]
Ja w przyszłym roku zamierzam na próbę kupić 2-3 sztuki MRE. Jedną wszamać w domu, żeby w razie czego otrzymac szybką pomoc lekraską, a kolejne na szlaku (jak pierwszą przeżyję i będzie mi smakować).
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: być może zrobiłem coś głupiego [c.d. taktyczne żarcie]
Data na MRE zakodowana jest jako pierwszy numer na kartoniku lub torebce np. 4163. pierwsza cyfra to ostatnia cyfra roku (czyli tutaj 2004) - no chyba ze ktos ma MRE sprzed 10 lat:). 163 to numer dnia w roku (163 dzien liczac od 1 stycznia). Jest to data produkcji. Okres przydatnosci do spozycia to ok 7 lat w temp ok. 16 C. W wyzszej temperaturze krotszy. Ale generalnie to glownie chyba nastepuje po tym czasie zmiana smaku (z kiepskiego na gorszy:) Tabasco pomaga albo curry (w smaku).
Swingline
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: być może zrobiłem coś głupiego [c.d. taktyczne żarcie]
na razie wszystko ok, ponoć ciągłe odżywianie się czymś takim może powodować pewne problemy ale od czasu do czasu może nie zaszkodzi,

co do daty - ostał się tylko sos jabłkowy a na nim:
"
1349 3 SPB 1 5 5
"
co by sugerowało produkcję pod koniec 2001 roku [nie mam pojęcia co znaczą pozostałe symbole]

tylko że na pojedyńczych MRE nie ma żadnych nadruków, albo na kartonikach w środku [trzeba otwierać] albo pewnie na opakowaniach zbiorczych
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024