Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????

weź sie już zamknij.


......... to groźba czy prośba? :lol:


prośba. nei mam w zwyczaju grozić ludziom przez internet.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????

prośba.


............ tsaaaa to może jeszcze zmień adresata tej prośby? Jeśli już zabierasz głos to doczytaj czym była spowodowana moja reakcja. Na moją konkretną odpowiedź na zadane w temacie pytanie, pojawił się internetowy twardziel, który próbuje obrazić mnie i wszystkich dookoła. Na moją wypowiedź o wzmacnianiu stawów - całkowicie zgodną z prawdą, reaguje stosem kompletnych bzdur i niekontrolowana agresją, gdy ktoś próbuje jego bzdury negować. To już nie pierwszy jego post w którym wykazuje całkowity brak umiejętności panowania nad sobą. Przy czym oczywiście to ja jestem dla niego "infantylny", co stwierdził chwilę po napisaniu swojej "dojrzałej emocjonalnie" wypowiedzi :lol:
Na szczęście mam duży dystans do takich "twardzieli", i zlewam ich ciepłym moczem (bez aluzji ;) ). Zdaję sobie sprawę że forum internetowe to świetne miejsce dla leczenia kompleksów, przez niektórych. Zazwyczaj w realu tacy twardzi nie są, więc próbują pokazać się dowartościować w internecie.
  • 0

budo_maslow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????
bionick - thx za wskazówke, no chyba już wiem, je wzmocnić dłonie przed ponownym zapisaniem się na treningi.
Podsumowując:
pompki
zgniatanie sprężyn
wzmocnić przedramienia
w razie stłuczenia to do miski z ciepłą wodą i szarym mydłem i okłady
no i najważniejsze uważąć na rękę
Zgadza się?
Pozdro
i dzięki za pomoc
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????

bionick - thx za wskazówke, no chyba już wiem, je wzmocnić dłonie przed ponownym zapisaniem się na treningi.
Podsumowując:
pompki
zgniatanie sprężyn
wzmocnić przedramienia
w razie stłuczenia to do miski z ciepłą wodą i szarym mydłem i okłady
no i najważniejsze uważąć na rękę
Zgadza się?
Pozdro
i dzięki za pomoc

Proponowalbym nastepujaca kolejnosc, zakladajac, ze ciagle odczuwasz bolesnosc uciskowa stawow (czyli jak mocniej je ucisniesz, stukniesz):
- zgniatanie pileczki gumowej/tenisowej lub sprezyn w zaleznosci od mozliwosci, czyli jak po dniu cwiczen wybranym sprzetem odczujesz, ze "czujesz" lapke, cwiczysz na tym, co wymaga mniej wysilku
- pompki na plaskich dloniach, na kostki i nadgarstki bedzeisz mogl przejsc dopiero wtedy, kiedy stojac w podporze przodem nie bedziesz czul bolu w stawach
- w razie stluczenia BRON BOZE lape wsadzac do miski z ciepla woda!!! pogorszy Ci to tylko sprawe, obrzek przy kontuzjach spowodowany jest przedostawaniem sie plynow ustrojowych do tkanek, mechanizmow Ci oszczedze, bo to pol ksiazki :wink: , ale jak to ogrzejesz, to tylko pogorszysz sprawe!!! Doraznie na stluczenia - zimne oklady + altacet. Cieplo stosujesz pozniej, w fazie przewleklej i do rehabilitacji. Co do szarego mydla - slyszalem, ze jest OK na likwidowanie swiezych blizn pooperacyjnych, o stosowaniu i skutecznosci na stluczena nie slyszalem i nie testowalem, ale nie wydaje mi sie, zeby jakos specjalnie pomagalo.
- spytaj aikidokow jak trenuja rece i nadgarstki - to sa spece od kontuzji w tych miejscach, powinni Ci pomoc, podrzucic materialy do cwiczen. Trening ten stosuj naprzemiennie z powyzszymi.
- caly czas uwazac na lapke

Sorry, za porady w stylu babci emerytki, ale takie zycie. Zaniedbane kontuzje na serio daja o sobie znac w najmniej spodziewanym momencie i z upierdliwoscia pijanego mula. (zeby o skutkach juz po 40-stce nie gadac)
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????
Co do Busha...najnowszy news z polskiboks.pl

„Huragan” Briggs stawia na Adamka 2005-10-13
Ostatni rywal Tomasza Adamka Paul Briggs uważa, że Polak zmiecie w sobotę z ringu Thomasa Ulricha w walce o mistrzostwo świata.

Briggs, nazywany Huraganem, w maju stoczył z Adamkiem krwawą walkę o tytuł mistrza świata WBC. Polak wygrał na punkty. W najbliższą sobotę w Düsseldorfie Adamek będzie bronił tego trofeum. Jego rywalem jest Niemiec Thomas Ulrich. Wcześniej na ring wyjdzie też Briggs. Zmierzy się z Amerykaninem Etienne Whitakerem.

Wczoraj, przy okazji treningu otwartego dla mediów, w którym wzięli udział wszyscy bohaterowie sobotniego wieczoru (Adamek jako ostatni), Briggs udzielił wywiadu niemieckiej stacji ZDF. Stwierdził w nim, że Polak jest bokserem o klasę lepszym od Ulricha i że zmiecie Niemca z ringu.

– Paul wie, że w drugiej rundzie naszej walki w Chicago pękł mi nos. Mimo to wygrałem. On to chyba docenia i dlatego uważa mnie za faworyta pojedynku z Ulrichem – stwierdził dyplomatycznie Polak w wywiadzie dla ZDF.

– Thomas, gdy usłyszał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej o „przygodzie” Adamka z nosem, ponoć poczerwieniał i się spocił – komentuje Krzysztof Bush, wieloletni masażysta Dariusza Michalczewskiego, który opiekuje się także innymi pięściarzami ze stajni Universum Boxing, w tym także Ulrichem.

– Thomas wygląda na świetnie przygotowanego, ale i Adamek robi wrażenie. Pełnię tutaj rolę jego tłumacza. Jest wyjątkowo spokojny i pewny siebie. To dobrze wróży – kończy Bush



Co do reszty, to powiem Ci Kubatku, tyle, ze jednak masz dużo racji w tym co piszesz, a ja moze za czesto próbuje postawic na siłe na swoim, choc jak widzisz, moja zdanie na temat wzmacniania stawów podzielaja też inny userzy.

Pozdrawiam
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????

....moja zdanie na temat wzmacniania stawów podzielaja też inny userzy.

Pozdrawiam

........................ :rofl: wymień chociaż kogoś :)
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????
............. stawów nie da się "wzmocnić" fizycznie - ćwiczeniami na ciężarach, kazdy kto twierdzi inaczej poprostu bredzi. Jedyne co można osiągnąć to trwałe kalectwo, więc skończ PIERDOLIĆ bo zrobisz komuś krzywdę tymi bzdurami.
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????
Najlepsza metdodą jest według mnie od poczatku zdrowe odrzywianie picie mleka i cwiczenia ogolnorozwojowe, wszystko w umiarze , zeby sie nie przetrenowac bo wtedy jestesmy podatnijsi na kontuzje.
A propo macie cos zeby martwica szybciej przeszła?
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????

Najlepsza metdodą jest według mnie od poczatku zdrowe odrzywianie picie mleka i cwiczenia ogolnorozwojowe, wszystko w umiarze , zeby sie nie przetrenowac bo wtedy jestesmy podatnijsi na kontuzje.

:) :) :)

A propo macie cos zeby martwica szybciej przeszła?


A jasniej? Medyczne martwica to miejsce martwych tkanek, czyli bez funkcji metabolicznych. Najladniej zaobserwowac to na skorze, gdzie tworzy sie zaczerwienienie (poczatkowo bolesne), pozniej ciemnieje, brazowieje (moze sczerniec) i finalnie zostaje oddzielone od ogranizmu tworzac rane, ktora mozna bardzo latwo podkazic (bedzie ropiec). Wyleczenie polega na zastapieniu ubytku tkanka laczna lub regeneacja tkanek walsciwych dla miejsca, w ktorym do zmiany martwiczej doszlo, ewentualnie zespoleniu chirurgicznym rany. Wiec jesli masz cos takiego, to proponuje wizyte u chirurga, bo nawet jesli jest to niewielki obszar martwiczy, leczenie jest przydlugawe i upierdliwe (masci przyspieszajace ziarninowanie skory (np.: hydrokortyzon w kremie) i jakies antyseptyczne i ulatwiajace oddzielanie warstw martwiczych od zdrowych tkanek (z mocznikiem lub z chlorkiem srebra), masci z antybiotykiem i inne (np.: czarodziejski acz opluwany propolis, ktory rzeczywiscie dziala i to skutecznie) )
A jesli gdzies walnales lapka tudziez inna konczynka i w miejscu uderzenia nic nie czujesz lub czujesz mrowienie, to martwica to nie jest - tyle pocieszenia. Jest to mniejsze lub wieksze uszkodzenie zakonczen nerwowych lub samego nerwu i tu raczej przyspieszyc sie tego nie da - nerwy regeneruja sie cholernie wolno. No, chyba ze taka "martwica" spowodowana jest uciskiem na nerw/jego zakonczenie, to przejdzie wraz z usunieciem przyczyny ucisku. Ale tu klania sie neurolog lub sportowy (jeno ten ostatni ma byc bardzo dobry)
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś ćwiczenia wzmacniające dłonie stawy????
bardzo dzieki za cenne informacje , powiem tyle ze nic nie czernieje bo to pod kolanem jest lekarz mi mowił ze samo przejdzie jak przestane rosnąc musze uważac tylko na to. tzn jak noli to przestac cwiczyc bo to jest tak jak np kopne mocno w powietrze to czuje bol jakby jeszcze jakis skurcz kosci, nie wiem nawet jak to opisac. A za dzien dwa przechodzi i tak w kółko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024