Skocz do zawartości


Zdjęcie

O wyższości pałki nad pałką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_laik
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

O wyższości pałki nad pałką
Witam ponownie szanowne grono. Dziękuję za odpowiedzi na moje poprzednie pytania. Jak w każdej obiecującej "debacie" każde pytanie rodzi następne... Zatem... ale na początek parę spostrzeżeń. Nabyłem właśnie czeskiego hartowanie teleskopa 21 cali. Wypróbowałem go na drewniano-trocinowym manekinie (niezbyt marketingowa nazwa :) ). Zauważyłem, że pałka po średnio 9-u solidnych uderzeniach poluzowuje się na blokadzie przy rękojeści - ten klin jest akurat za krótki. Klin przy połączeniu ostatniej i środkowej części teleskopu trzyma solidnie (bo jest odpowiednio długi w stosunku do średnicy tulei). Generalnie pałka się nie łamie, nie wygina i nie wypacza, o ile nie będę jej katował na czym popadnie to do zgrzania napastnika wystarczy. Sądzę więc, że w tym przedziale cenowym - 175,oo zł. lepszej nie ma. Cóż, potem zresztą są już tylko te za co najmniej 600,00 zł. A tak przy okazji to mam nawet pewne cielesne doznania z nią związane... NIe mylić z doznaniami seksualnymi :) Otóż, miałem swego czasu (do czasu owego zdarzenia) zwyczaj przed zamknięciem pałki puknięciem w podłogę - trochę ją poluzować - uderzając na odlew w podeszwę buta (2,5 cm gumy na pięcie). Po kilku uderzeniach pięta drętwieje (mocno przecież nie stukałem) więc zmieniam nogę ........ i pech...pałka się omsknęła i przywaliłem sobie w kostkę......ja pierd.......lę !! Dwa dni chodziłem kulawy. Teraz wiem dlaczego sprzedawca mnie ostrzegał żebym mocno nie walił komuś w kolano....Wracając do pytań....Mam kilka następnych. Po pierwsze...które z renomowanych firm (ASP, Casco, Monadnock) robi najlepsze pałki? Oraz, czy 26 calowa pałka jest tak samo wytrzymała jak 21 calowa (jest w końcu dłuższa a to według praw fizyki zmniejszałoby jej wytrzymałość gdyby miała te same średnice i grubości ścianek poszczególnych elementów)
Z wyrazami szacunku....
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: O wyższości pałki nad pałką
nie lepiej sztachete wziąść?
u nas na wsi sie jeszcze podkowe pzrybija, i tak jebut zza winkla, ze niby koń kopnął
:)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O wyższości pałki nad pałką
Coz, jesli przetestowales i jestes jej pewien to wszystko gra. Jesli chodzi o sprzet do samoobrony to nie ma co oszczedzac - cos o tym wiem.
Moim zdaniem najlepsze palki to ASP, monadnock na 2 miejscu, reszty szczerze mowaic nie znam ale na roznych forach to pytanie sie przewijalo i statystyki mowia same za siebie.
Monadnocki maja ta zalete ze maja system blokujacy na guzik, wada to ze dopiero od 21''(nie do codziennego noszenia) no i ta guma na koncu :?

ASP ma maly problem z odblokowaniem(trzeba trzasnac o twardy grunt) ale sadze ze w momencie walki o zdrowie(zycie) i po zalatwieniu sprawy(albo i nie :wink: ) to nie ma znaczenia - wazne jest blokowanie.
Acha, kolano to maly problem, gorzej jak trafisz tmy metalem w czyis leb. Wtedy zgon bedzie wysoce prawdopodobny...
  • 0

budo_baster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: O wyższości pałki nad pałką

Oraz, czy 26 calowa pałka jest tak samo wytrzymała jak 21 calowa (jest w końcu dłuższa a to według praw fizyki zmniejszałoby jej wytrzymałość gdyby miała te same średnice i grubości ścianek poszczególnych elementów)


uzywam dwoch palek, czeskiej 21" niehartowanej i 26" hartowanej
21" jest wygodniejsza w uzyciu tzn latwiej ja rozlozyc i schowac ale jak mocno walniesz w cos twardego to sie zegnie. mozna ja wyprostowac jezeli nie wygiales za bardzo. uwazam ze jest lepsza a jezeli masz wersje hartowana to juz w ogole spoko

26" jest na moj gust wersja zrobiona bardziej w celach komercyjnych dla ludzi ktorzy nie rozumieja w jaki sposob sie tej palki uzywa i mysla ze im wieksza tym lepsza. mnie akurat ona rowniez odpowiada mimo ze trzeba mocniej machnac zeby sie dobrze otworzyla bo mam dobre warunki fizyczne, no i jest mniej podatna na zgiecie
niestety wersja 26" ma rowniez komercyjna "stopke" zrobiona z gumy z ladnym metalowym kolkiem w srodku na ktorym napisano police baton. ja sobie ten problem rozwiazalem bardzo prosto - wykrecilem to i wkrecilem stopke stalowa z innego batona. jest to bardzo przydatne jezeli stosujesz uderzenia podobne do uderzen kolba karabinu

jak cwiczysz uderzenia to proponuje worek bokserski albo tarcze do karate
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024