Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pchnięcie kulą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Pchnięcie kulą
Witam. Dawno się nie odzywałem, ale postaram się to teraz zmienić. Nie dalej jak dzisiaj, kiedy to zdjąłem koszulkę na wf-ie ze zmęczenia, zauważył mnie wf-ista który podszedł i zapytał czy nie zechciałbym pojechać na zawody. Zapytałem ''jakie zawody ? ''. ''Na olimpii, różne dyscypliny, nie mamy kulomiota''. Coś tam gadaliśmy dalej, powiedziałem że bardzo chętnie pojadę ( na plus jestem zwolniony z lekcji ) i teraz pytanie. Kiedy to 3 lata temu ( w 3 gim) rzucałem kulą, to rzucałem nią z miejsca. Pytanie, czy tam nie będzie to wyglądało jak na normalnych zawodach -.- Nie mam żadnej techniki, dysponuje tylko jakimiś zasobami siłowymi. Więc jak myślicie jak to będzie ? I czy powinienem wzmocnić przez najbliższe treningi tylko barki ( zawody są w środę ) i czy nie zrobić typowego treningu siłowego?. Wydaje mi się że skoro jest to międzyszkolny konkurs to i tak nikt tam nie będzie potrafił rzucać tą kulą ''zawodowo'', ale jeśli się mylę to przecież nie mam żadnych szans :) Co myślicie ?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchnięcie kulą
Główną rolę tu odgrywa technika którą niestety trzeba sobie wyrobić poprzez treningi. Siła też jest ważna ale (ogólnie to chyba ramiona) tylko nie siła statyczna z siłowni tylko dynamiczna, ale jak masz trochę paki to i tak powinieneś jakoś tam rzucić :) Możesz zrobić w niedziele jakiś trening na ramiona bardziej z lżejszymi ciężarami tyle że ok.20 powtórzeń z dość sporą dynamiką ale to raczej też dużo nie da ;)
  • 0

mentor921
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchnięcie kulą
Bardziej chodzi mi też o to, że mogę jeszcze zrezygnować bo zapomniałem zapytać jak to do końca wygląda. Wiem że to ten sam wiek ( 18 lat ) i wiem, że to też jakaś wiara ze szkoły :) więc domyślam się że też wezmą wiarę, która jest szeroka w barach ale o pchnięciu kulą wiedzą tyle co o konstrukcji czołgu T-55. Dopytam w poniedziałek ;) A i własnie.... ile waży ta kula bo kompletnie nie pamiętam. I czy obowiązuje jakaś kategoryzacja wagi, w sensie czy 100 kilowy chłop może na równi rzucać z 70 kg chłopczyną ;) Kompletnie sie na tym nie znam.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchnięcie kulą
Możesz zobaczyć na youtube jak to wygląda chyba :)
Z tego co pamiętam to są 2 sposoby jeden z obrotu drugi z dojściem.Waga to chyba 5kg ale nie jestem pewien bo tam też jest to podzielone na kategorie wiekowe.
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pchnięcie kulą
do pchnięcia kulą nie tylko bary muszą być mocne ale na pewno też tricepsy.
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024