Skocz do zawartości


Zdjęcie

8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

Hmm co do tematu. Po 8 miesiącach KK można się czegoś nauczyć, napewno niezbyt wiele ale podstawy owszem :) Jeśli chodzi o opisanego "delikwenta" to było to nie możliwe, koleś się ewidentnie opierdalał na teningach- wiem bo trenuje w mojej sekcji. :oops:

Może i można, jenak napewno nie będzie to zbyt wiele, nawet jeżeli gość do sprawy by się solidnie przykładał. Należy pamiętać o tym, że przeciętny chuligan co najmniej kilka ulicznych bijatyk na serio zaliczył, więc ma odpowiednią praktykę i podejście do sprawy. Siłownia owszem może i być pomocna ale to jeszcze też nie wszystko. Dodatkowym zgubnym moim zdaniem czynnikiem w opisanym przypadku była zbytnia i niczym nie uzasadniona pewność siebie. Sam kiedyś dawno temu znalazłem się w podobnej sytuacji (mniej więcej po roku ćwiczeń i oczywiście nie dążyłem do tego by sytuacja ta powstała). Sprawę załatwiłem przy pomocy samych rąk i bani z odpowiednim skutkiem. Sam opis walki w poście wskazuje na to, że koleś tak naprawdę niczego się nie nauczył.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Ktos napisal, ze 8 lat itd. Jak sie chodzilo od 5 do 13 roku zycia to pewnie, ze sie nic nie umie :lol: Pomyslcie przez moment. A poza tym niemozliwosia jest zyeby ktos chodzil w wieku lat 20 przez 8 lat ( czyli do 28 na przyklad ) i majac sparingi 2-3x tyg niczego sie nie nauczyl. TO NIEMOZLIWE.
  • 0

budo_sfistack
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Bokserska garda nie jest naturalnym elementem KK, chyba, ze sie myle :P ...
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Moze to byl Kjokuszin Tsunami a nie Kyokushin?? :) Trenuje Kyoka od 2 miesiecy(wczesniej shotokan, boks i ninpo) i my na treningach mamy albo sparingi ,albo tarcze...ciagle sie tluczemy...i ciagle nam trener kaze trzymac garde jak w boksie ..czasem ,jaki wszyscy przyniosa ochraniacze robimy sobie takie pelno wymiarowe silowo sparingi z uwzglednieniem ciosow na glowe korpus i nogi... do tego dokladam raz w tyg Combat 56 i raz w tygodniu chodze z kumplem na plaze zeby sie troszke bardziej realnie posparowac... mysle ,ze takie treningi moga cos dac...bo to My walczymy nie styl... i liczy sie k... zaprawa :lol: choc nauczylem sie przez to pokory i nigdy bym sie nie zachowal podobnie jak ten matol o ktorym piszesz... zenada....takich ludzi powinni zamykac w zakladach dla czubkow :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

Bokserska garda nie jest naturalnym elementem KK, chyba, ze sie myle :P ...


przez "czystą" bokserską garde przechodzą mawasy
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
ale przecież nie trzymasz gardy non stop...troche wyobraźni, w sportowym KK gardy właściwie nie ma i każdy jakoś sobie radzi z mawachami na łep...garda bokserska chroni w cnacznym stopniu przed udeżeniami rękoma, i szybko wchodzi w nawyk, co na ulice jest jak znalazł...nieprawdaż?? :)
  • 0

budo_denwu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

przez "czystą" bokserską garde przechodzą mawasy


ta.. to trzymaj sie za uszy, zeby nie dostac mawachy w glowe, ciekawe tylko co z rekami :roll:
  • 0

budo_denwu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
ciekawe jaka garde trzymasz na ulicy, jak 3/4 ulicznikow nie uzywa nog oprocz buta do przodu (pseudo mae-geri) i klepie się łapami
  • 0

budo_gruby perez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
No prosze całkiem ciekawa dyskusja z tego wynikła:)
W temacie pisze że to pierwsze sprawdzenie się, także mówimy tutaj o lajku, który wczesniej nic nie trenował, nigdy nie walczył- do momentu w którym zaczął trenować KK.

PS. kolesia już na treningach nie widać... :oops:

:roll:
  • 0

budo_fijol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Tak szczerze mowiac to ja nie wiem czy pierwszy raz prubowal walki na ulicy nawet w to watpie jak teraz o tym mysle tak mi sie jakos napisalo dobrze brzmi pierwsze sprawdzenie sie :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

przez "czystą" bokserską garde przechodzą mawasy


ta.. to trzymaj sie za uszy, zeby nie dostac mawachy w glowe, ciekawe tylko co z rekami :roll:


Mam takie łączone cos, co wynikło z połączenia gardy z KK i sparingów w rękawicach. Od typowej gardy bokserskiej różni się to głównie tym ze kostki rąk sa na wysokości łuku brwiowego (a nie jak w przyp. gardy typowo bokserskiej na wys. szczęki).
Przed uderzeniami rękami sprawdza się to doskonale. Sprawdzone zarówno w walce w rękawicach jak i w walce na same napięstniki.

ciekawe jaka garde trzymasz na ulicy, jak 3/4 ulicznikow nie uzywa nog oprocz buta do przodu (pseudo mae-geri) i klepie się łapami


Na ulicy stosuje tą sama garde, szczególnie ze sprawdza sie w luźnych sparingach w samych napięstnikach.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

kostki rąk sa na wysokości łuku brwiowego


Ja też tak robiłem, tylko że mnie powiedzieli że to jest błąd. :roll: Poza tym wątpię, żeby taka garda zatrzymała serię silnych ciosów. Bo trzymasz ją pewnie dość szeroko, tak aby patrzyć na przeciwnika a nie na swoje dłonie. :-) Ale mogę się mylić bo jestem raczej laikiem, a to są moje luźne wyobrażenia.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Co do twoich zarzutów to mylę ze trzymam dośc wąsko. Jedna ręka jest ciut wyżej niż druga.
- gdyby były na tej samej wys. to nie widziałem nic przez rękawice (czyli chyba dostatecznie wąsko)
- prawa ręka musi byc bardzo blisko ciała, aby oprócz szczęki dodatkowo chronic wątrobę

Taka garda o dziwo jest w stanie wytrzymac serie silnych ciosów, tylko ze tak jak w przyp. każdej serii (nie wiem jak się na to fachowo mówi ale spróbuje opisac) stawiasz podwójna gardę, lekko się kulisz, a łokcie idą ciut wężej niż zwykle. Tak się akurat dla mnie fajnie składa, ze mam znacznie silniejszego sparing partnera co to troche kb trenował, wiec bardzo szybko mogę ocenic co się sprawdza moim przypadku, a co nie. Z góry zaznaczam ze nie jest to typowa garda KK. To takie jakby mix, który w moim przyp. sprawdza się najlepiej.

Każdy jest inny. Każdemu cos innego troszkę lepiej leży i dlatego powinien dostosowywac spos. wyk. techniki "pod siebie" sprawdzajac podczas sparingów czy działa.
  • 0

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
@Gruby Perez: Bo on stwierdził, że ten cały trening Kyokushinu mu nic nie daje. :lol: Pewnie poszedł zapisać się na Muay Thai czy coś. Znów będzie się opierdalał na treningach i szpanował na ulicy. Ktoś mu ponownie zrobi uliczną konfrontacje fantazji z rzeczywistością i… za pewien czas pojawi się nowy temat '8 miesięcy treningu MT i pierwsze sprawdzenie się'. :)
  • 0

budo_sfistack
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Albo wezmie sie w garsc i przykoksuje ;) ...
  • 0

budo_gruby perez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
:lol:

Ja tam wierze w chłopaka i trzymam kciuki.
Miejmy nadzieje, że zmądrzeje :-)
Weźmie się w garść, zacznie trenować z odpowiednim zaangażowaniem :wink:
I może coś z niego będzie a bynajmniej nie bedzie ludzi na ulicy zaczepiał :?
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

ale przecież nie trzymasz gardy non stop...troche wyobraźni, w sportowym KK gardy właściwie nie ma i każdy jakoś sobie radzi z mawachami na łep...garda bokserska chroni w cnacznym stopniu przed udeżeniami rękoma, i szybko wchodzi w nawyk, co na ulice jest jak znalazł...nieprawdaż?? :)


Ćwicząc coś w tym przypadku sztuka walki, czym dłużej robisz jakąś czynność tym większe jest ryzyko , że zastosujesz to w realnym zagrożeniu (na ulicy), więc jak na treningu, sparingu okładacie się a wiecie , że nie dostaniecie z ręki w twarz to tym większe ryzyko na ulicy, że nie obronisz się i dostaniesz w głowę. Co innego w KB , MT , czy boxing , tam normalne , że uderzasz na twarz i musisz się bronić.
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
oczywiście masz racje...w sportowym Kyokushin nie ma uderzeń rękoma w twarz, ale trener w mojej sekcji postanowił to nieco skorygować i pozwala części trenujących zostawać po treningach i powlczyć "w stylu K1", z uderzeniami i kopnięciami w twarz, więc pewne nawyki (prawidłowe oczywiście :) ) można sobie jak najbardziej wyrobić...co do gardy: jak już wspomniałem, w sportowym KK prawie jej nie ma! Ja trenuje nie po to by jeździć na zawody, czy zdobywać kolejne stopnie, lecz po to by czyć się pewniej i mieć szanse obrony na ulicy(jeśli, odpukać, będzie taka konieczność), trener to rozumie i dlatego zostajemy po treningach, czy umawiamy się z chłopakami na sparingi...Walczysz ty, anie twój styl, Kyokushin daje możliwości, reszta zależy od ciebie i trenera...pozdro
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

oczywiście masz racje...w sportowym Kyokushin nie ma uderzeń rękoma w twarz, ale trener w mojej sekcji postanowił to nieco skorygować i pozwala części trenujących zostawać po treningach i powlczyć "w stylu K1", z uderzeniami i kopnięciami w twarz, więc pewne nawyki (prawidłowe oczywiście :) ) można sobie jak najbardziej wyrobić...co do gardy: jak już wspomniałem, w sportowym KK prawie jej nie ma! Ja trenuje nie po to by jeździć na zawody, czy zdobywać kolejne stopnie, lecz po to by czyć się pewniej i mieć szanse obrony na ulicy(jeśli, odpukać, będzie taka konieczność), trener to rozumie i dlatego zostajemy po treningach, czy umawiamy się z chłopakami na sparingi...Walczysz ty, anie twój styl, Kyokushin daje możliwości, reszta zależy od ciebie i trenera...pozdro


Myślę , że to jest złe podejście, ćwiczę aby pewniej się czuć na ulicy, nie zależy ci na stopniach, eh no moim zdaniem nic takiego nie osiągniesz , bo po co ci karate na ulicy? Jak napastnik będzie miał np.: nóż.
A jeśli będzie ich kilku. Dąż do zawodów i do zdawania stopni to najlepsze testy są. Zobacz ja też ćwiczą karate kiedyś myślałem twoim tokiem i nic nie osiągnąłem.
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
jeśli przeciwnik będzie miał nóż lub będzie wielu przeciwników nie pomoże ci czarny pas w Kokushin czy glan-do, czy mada-faka-fu, czarny pas nie uchroni cie przed kosą w żebrach czy pałą na bani...jak już powiedziałem nie ćwicze w mojej sekcji Kyokushin w czystej postaci, jes to pewien mix tego stylu z elementami potrzebnymi w realnej walce(o ile jest taki możliwy), miarą twoich umiejętności nie są zdane przez ciebie stopnie lecz realna konfrontacja...wybacz jeśli się z tobą nie zgodze że idąc tą drogą nic nie osiągne, wręcz przeciwnie, kyokushin traktuje jako podstawe pod inne użyteczne w samoobronie techniki... to według mnie jest klucz do sukcesu(przysłowiowego oczywiście).. Ja nie chcę uczyć kolejnych pokoleń do czego niezbędne byłyby mi stopnie...Chodź kto wie może kiedyś zmienie podejście, jestem początkujący i przedemną wiele lat treningów...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024