Skocz do zawartości


Zdjęcie

8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
@Fijol mnie nie uraziłeś, tylko ten temat, który poruszyłeś jest dla mnie oczywisty i szukałem czegoś głębszego. Hehehe… drugiego dna.
Przecież takich typów jest pełno. Idą na trening i po tygodniu myślą, że będą rozwalać wszystkich i wszystko. Świat widzą przez pryzmat filmów akcji i kina azjatyckiego. Najgłupsze jest to, że właśnie takie osoby tworzą na zewnątrz pewien obraz całej sekcji, do której należą i potem pojawiają się głosy w stylu 'karate nic nie uczy; kung fu dupa; taekwondo głupie skakanie' itp. Najczęściej osoby, które krzyczą ile to one nie umieją i szukają zaczepki nie potrafią praktycznie nic. Takich nie warto bić – trzeba się cieszyć widokiem tego jak się błaźnią. :)
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
pozdrawiam kolege ktory chodzil na karate te cale 8 miesiecy
z takimi ambicjami czesto ludzie rezygnuja po 1 miesiacu albo po 2
jestem tez ciekawy ile miesiecy ten kolega chodzil na silownie bo efekty sa tak samo szybkie jak podczas cwiczenia karate:lol:

a jestem tez ciekawy jakie bzdury opowiadal mu jego mistrz ze kolega uwierzyl tak bardzo w swoje sily :box:

:wink:
  • 0

budo_fijol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Aha to spoko Wolin pozdrawiam Fijol
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

nie pierdolcie ze 8 miesiecy to nic
w karate 8 lat to nic

w np. boksie przez 8 miechow (powiedzmy 3xtrening na tydzien) nauczysz sie juz cos pracowac garda zadawac ciosy, posparujesz troche
w zapasach nauczysz sie juz cos trzymac w stojce , tez duzo posparujesz (choc mam kumpli co po 8miu miechac na zawodach rozkladali na plecy gosci co cwicza dluzej)
to samo w judo , kb, taju itp. itd.

w karate po 8 miechac umiesz sie drzyc KIAI , jakies tam kata , noi lowkicka ktorego umiesz kopac w powietrze bo na karate sparingi to rzadkosc

c'est la vie moi drodzy :]


w 100% się z tobą zgadzam
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
sam prowadzac treningi dla grupy początkującej moge potwierdzic ze 8 miesiecy to nic. Moim zdaniem jeśli chodzi o walke na ulicy to trening musi byc owiele dłuższy , aby mozna było sobie poradzic w walce. 8miesiecy czyli 1 rok ćwiczeń to najgorszy okres . Ćwiczacemu wydaje sie ze juiz cos umie a tak naprawde nie umie nic. W okresie tym nabiera on dopiero nawyków które później ćwiczone moga być przydatne,skuteczn. Najgorsze jest to ze takie osoby kształtuja wizerunek sztuk walki...
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

w zapasach nauczysz sie juz cos trzymac w stojce , tez duzo posparujesz (choc mam kumpli co po 8miu miechac na zawodach rozkladali na plecy gosci co cwicza dluzej)
to samo w judo , kb, taju itp. itd.


Heh, a ja po 8 miechach judo wciąż się czuje, że nic nie umiem. :roll: No dobra - umiem pady i ogoshi :wink:

Ale coś w tej opowieści musi być - mój znajomy po niecałym roku kyoka startował do pięciu dresów. Ale ten typ po prostu tak ma. :wink:
to nie jest kwestia szkoły walki, tylko psychiki człowieka, próby dowartościowania sie poprzez siłę fizyczną. To stąd na ulicach ta cała koksiarnia, itp. To po prostu taki typ ludzi.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

mój znajomy po niecałym roku kyoka startował do pięciu dresów.


:)
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Wszystko zależy od ludzi. Miałem na przystanku sytuację że spojrzałem przelotnie na typa, a on już gotów do bójki bo ja mam problem skoro się na niego spojrzałem.
Skończyło się na jego przechwałkach, popisach i jakiejś tam krzywej gadce.
Koleś PODOBNO ćwiczy karate 3 lata, słyszałem. Głównie od niego, ale słyszałem. :)
Nawet jeśli nie kłamał, to niektórych i te 3 lata pokory nie nauczą, dopiero jak wpr*** na ulicy dostanie jeden z drugim. Wszystko zależy od podejścia do tego, co się trenuje, ćwiczą 3 lata a zachowują się jakby ćwiczyli 3 miesiące. :roll:

Pozdroofka
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Sorata:


w karate 8 lat to nic



No bez przesady. 8 lat w karate na pewno coś da, a czy więcej czy mniej to już zależy od człowieka. Karate nigdy nie trenowałem, tym bardziej 8 lat, ale Ty pewnie też tyle nie trenowałes tego stylu, jeśli w ogóle, więc to co napisałes jest raczej bez sensu. Jeśli jednak trenowałeś karate 8 lat i nic Ci nie dało, to zwracam honor (choć musiałbyś być chyba wybitnie nieumiejętny, żebyś NAPRAWDĘ nic się nie nauczył przydatnego do obrony)
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
HMJF ... nic - to przenosnia , chodzi raczej o to ze 8 lat to nic w porownaniu do tych co cwicza np. 20 lat .
poza tym zgadzam sie 8 lat to nie malo i cos powinno sie jednak umiec :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Chciałbym zauważyć, że karate posiada dziesiątki najróżniejszych stylów, drastycznie różniących się między sobą. Wrzucanie ich do jednego worka to błąd.
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

Chciałbym zauważyć, że karate posiada dziesiątki najróżniejszych stylów, drastycznie różniących się między sobą. Wrzucanie ich do jednego worka to błąd.

chciałbym zauważyć że jest mowa o karate kyokushin
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Jak ktoś ma uraz, to nic go nie przekona...
...ale generalizowanie, że po 8 latach kyoka nic się nie umie to przesada!!
Ludzie z kyoka lowy umieją sadzic (i przyjmować) na przykład, obici są generalnie!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się

chciałbym zauważyć że jest mowa o karate kyokushin


To wróć i zobacz, że jest napisane karate. I tak tworzą się mity. Jak już to KK lub dodawać kyokushin.
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
heeh no wszystko zalezy nie tylko od czlowieka ale tez od stylu , box , kb po roku juz sie cos umie, podstawy bo podstawy , ale to moze byc nasza wlasnie przewaga nad naszym wrogiem (garda , pozycja , podstawowe kombinacje , zbicia itd.)
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
W wieku 15 lat ćwiczyłem karate kyokushin a że trenerem był człowiek z doswiadczeniem ulicznika to metodyka treningu jak na tamte lata(kickboxing chyba dopiero wchodził wtedy o parterze to mało kto słyszał poza zapaśnikami i judokami) była zaj....ta wszystkie dziwne uderzenia w kąt niesamowite tempo treningów obijanie już na pierwszym treningu,po miesiącu już wchodził worek,refleksówka,Tarcze,sparingi nie na full ale raczej nastawione na technikę i umiejętność poruszania się,walka z 2-3 przeciwnikami(ktoś kto uważa że można łatwo załatwić 2 gości którzy mają pojęcie o walce jest debilem, sam się przekonałem na treningach jakie to trudne skutecznie się obronić).Ciosy zawsze wychodziły z gardy do tego było dużo uderzeń łokciami.Myślę że w ciągu tego roku (nie umiejąc nic) nauczyłem się dużo Szczegulnie jeśli chodzi o aspekt poruszania się i podstawowych odruchów.Myślę że była to dobra sekcja wysoki poziom żelazna dyscyplina.Ale faktem jest że trener programem odbiegał chyba od tradycyjnego karate.
Najlepsze że jak komuś się wydawało że jest wojak trener udowadniał mu ile jeszcze musi się nauczyć.
Gość który po 8 miesiącach treningu czuje się supermenem jest debilem,przecież on w najlepszym wypadku zna tylko podstawy.Poza tym w karate jest chyba dużo szerszy poziom nauczania niż w KB MT,więc moim zdaniem adept KK po 8 miesiącach karate będzie raczej umiał mniej niż przykładowo adept KB MT
  • 0

budo_sfistack
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Jakby nie bylo karate jest sztuka sama w sobie, a nie galezia stworzono bezposrednio do nauczenia adepta walki sportowej. Zamiast tarczowania na pierwszym treningu robi sie tam cos innego (za mlodu trenowalem karate :P ) .

@baca trafiles do bardzo interesujacej sekcji, do trenera, ktory mial koncepcje :P .
  • 0

budo_denwu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
ja mam podobnie wlasciwie.. tyle, ze moj trener trenowal Shotokana gdzies ok. 20 lat, tez taki fighter, troche ulicznik z niego i widze kumpla po ponad roku to niesamowicie wymiata, az sam jestem zaskoczony. ma 16 lat, a sparuje z kolesiami co maja ponad 20 i dobzi sa (oczywiscie oni nie sparuja na maxa, ale daja z siebie dosyc duzo). no to tyle :P moja dygresja na temat fajnego trenera :P
  • 0

budo_gruby perez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Hmm co do tematu. Po 8 miesiącach KK można się czegoś nauczyć, napewno niezbyt wiele ale podstawy owszem :) Jeśli chodzi o opisanego "delikwenta" to było to nie możliwe, koleś się ewidentnie opierdalał na teningach- wiem bo trenuje w mojej sekcji. :oops:
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 8 miesięcy treningu Kyokushin i pierwsze sprawdzenie się
Jeszcze taki mały off topic co do sekcji...moja ma nie całe pół roku, uczy nas sempaj z drugim q, i wcale nic nie potrafie 8) , trener każe nam trzymać garde bokserską, wszystkie cziosy wyprowadzane są z biodra lub z barku, sparingi są 1 w tygodniu, każdy walczy po cztery razy, co prawda narazie tylko na 40% ale to zawsze coś...oczywiście uczymy się kata i kichonu, ale bardzo rzadko, więc nie mówcie że po 8 miesiącach trenowania KK umie sie tylko jedem okrzyk, wszystko zależy od trenera i jego sposobu prowadzenia sekcji oraz od indywidualnych predyspozycji trenującego, jego zaangażowania i pasji :) , każdy jest inny i bez sensu jest porównywanie czegokolwiek i kogokolwiek...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024