Skocz do zawartości


Zdjęcie

Białko , węglowodany - jak stosować.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Kamil69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Białko , węglowodany - jak stosować.
Mam pytanie jak stosować białko i weglowodany. Czytalem na roznych forach ale kazdy pisze inaczej. Prosze o pomoc. Dodaje ze diety jako takiej nie mam, choc staram sie jesc posilki posiadające jak najwiecej biaka. Prosze o pomoc :angry:
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.
według braków w diecie
  • 0

Kamil69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.
to ja nie rozumiem;/ a welowodany ? przed jedzieniem czy po , czy rano ? czy p[rzed treningiem czyt po ? nie mam zielonego pojecia ...
  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.
poczytaj o odżywianiu albo pójdź chociaż raz na lekcje biologii
  • 0

Kamil69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.

poczytaj o odżywianiu albo pójdź chociaż raz na lekcje biologii



Wiesz Hustler takie doradzanie to jedynie nabijanie postów. Lepiej nie pisz nic niż masz dawac takie rady...
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.

Wiesz Hustler takie doradzanie to jedynie nabijanie postów. Lepiej nie pisz nic niż masz dawac takie rady...


Bo ma racje :angry:
Węglowodany,tłuszcze- paliwo
Białko-budulec

Chodzi Ci o carbo? Jeżeli tak to po treningu do uzupełnienia glikogenu oraz podwyższenia IG .
  • 0

Kamil69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.
no dobra ale to kiedyy mam brac te bialko ? skad mam wiedziec ile bialka ma moj posilek, to co do kazdego mam sie pakowac bialkiem? ... jak pisalo zeby max 200gr dziennie najlepiej na 3 porcje...
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.

no dobra ale to kiedyy mam brac te bialko ? skad mam wiedziec ile bialka ma moj posilek, to co do kazdego mam sie pakowac bialkiem? ... jak pisalo zeby max 200gr dziennie najlepiej na 3 porcje...


Ty w ogóle masz jakiś zarys diety?tabele odżywcze masz na produktach i są programy które pokazują ile dany produkt ma białka itp.Jakie masz te białko?
  • 0

Kamil69
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.

Mutant Mass 6800 i carbo ActivLab Carbomax Energy Power Dynamic

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...er-1kg-2,p.html


  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Białko , węglowodany - jak stosować.
tyjemy od nadwyzki kalorycznej w diecie, czesto zdarzaja sie pytania czy od gainera/białka przytyje. A to jest nic innego jak jedzenie w proszku. Jak to mozliwe ? gainer jest to połaczenie weglowodanow z białkiem. Jak wiemy zrodeł weglowodanow jest bardzo duzo i nie sa to drogie zrodła (np.ryz,kasza,owsiane), zrodeł białka tez jest sporo (mieso, sery, jajka,ryby). I takiego gainera mozna spokojnie zastapic miska ryzu i piersia z kurczaka, i bedzie to o wiele pozywniejsze i zdrowsze od gainera. Niestety wiekszosc gainerow na rynku ma duzo cukrow co zle wpływa, na nasza sylwetke - łapie nas tłuszcz. Teraz przechodze do białka, mozna je spokojnie zastapic normalnym jedzeniem, tak jak podawałem wyzej mieso, jaja, sery, ryby, białko rosline. Wiec wasze pytanie w rzeczywistosci wyglada tak :
Czy jedzac piersi z kurczaka, ryby bez diety to przytyje ?
tak i nie
nie wiem jaki macie sposob odzywiania. Ile jecie w ciagu dnia. Jak jecie tyle ile przecietny człowiek (3 posiłki) to na szybki przyrost masy bym nie liczył. Dlaczego ? Bo jak juz wspominałem musimy jesc wiecej niz potrzebujemy tylko dla tego zeby miesnie miały sie z czego budowac. Czy da sie wybudowac dom tylko z samego cementu bez cegieł ?? Najpierw musimy tych cegieł dostarczyc zeby miec z czego wybudowac ten dom. Tak samo jest z miesniami. Najpierw musimy im dostarczyc budulca zeby sie budowały.

Jak lubicie przykłady to znowu przyczepie sie do tego domu. Przypuscmy ze cement to białko, cegły to weglowodany. Bez cementu nie zbudujemy domu, a jak nie bedzie cegieł to tez domu nie bedzie. Dlatego warto dostarczac te dwa budulce. Bo jak nie bedzie wystarczajacej ilosci białka w diecie to nie ebdzie miesni, i tak samo jest z weglowodanami.

Jeszcze istnieja tłuszcze ktore maja wazne funkcje. miedzy innymi energetyczna, jak i budulca błon komorkowych oraz wielu hormownow.

Zapytacie wiec po co sa gainery i białka ?
Przydaja sie wowczas kiedy nie mamy mozliwosci zjedzenia pełno wartosciowego posiłku. Co to znaczy ?
np. Jemy drugi posiłek ale zjedlismy tylko miske ryzu i troche warzyw, ale nie mamy zadnego produktu bogatego w białko. Dlatego warto wypic taka odzywke białkowa ktora dopełni nas posiłek. Albo mamy kolejny posiłek i zjedlismy piers z kurczaka i troche warzyw(weglowodany) ale jednak w tym posiłku troche mało jest weglowodanow, wiec po posiłku mozemy wypic gainera.

Na rynku jest wiele rodzajow białek i gainerow o roznych składach, dodatkach i proporcjach, i wybieramy taki produkt jaki odpowiada naszym oczekiwaniom. Nie bede teraz tego rozpisywał bo mogłbym napisac ksiazke.


Pozdro
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024