Skocz do zawartości


Zdjęcie

ból bioder (przy rozciąganiu)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)
Rozciągaj się powoli(dłużej niż inni) delikatniej w domu praktykuj 'rozciąganie baletowe'
potwornie długie delikatne i dokładne rozciąganie u balet mistrzów trwaiące nawet 2 godziny.
Robiąc to regularnie odpuszczając w soboty i niedziele(tylko w 2 pierwsze tygodnie)
napewno ból minie.
Jestem pewien że u Vonhaja jak i u Jurka
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)

No coz... Beda Ci juz strzelaly. Masz czesciowo uszkodzone torebki stawowe. Ale sa gorsze dolegliwosci.
K_P


Ja słyszałem od osoby studiującej fizykoterapię, że strzelanie w stawach to nic złego i że strzelają pękające pęcherzyki powietrza a samo zjawisko świadczy o dobrej ruchomości stawu. Oczywiście jest strzelanie i STRZELANIE jeśli wiecie o co mi chodzi :) A wracając do głównego wątku to radziłbym sobie zrobić prześwietlenie i pokazać zdjęcie ortopedzie (a najlepiej kilku bo z tymi lekarzami to różnie bywa) bo nie chcę straszyć ale przyczyną takich bóli mogą być zmiany zwyrodnieniowe w stawach.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)
Mi równierz sie staw blokuje przy rozciąganiu bocznym i już chyba nie wiele na to poradze, ale np w MT wcale nie trzeba wysoko kopać (midle i lowy wystarczą), więc nie ma się czym w zasadzie przejmować.
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)
Ja mam taki problem:
Podczas rozciągania bocznego, wypychania biodra, kopania w głowę potwornie boli mnie lewe biodro. Chciałbym zaznaczyć, że turka robię na wysokości dwóch piastek, więc ścięgna i stawy mam już w miarę przyzwoicie rozciągnięte. Jednak nie do tego zmierzam. Dowiedziałem się, że jest to spowodowane tym że lewe biodro mam o ok. 1 cm niżej od prawego. Jest to bodajże asymetria bioder. I tutaj moje pytanie, jakie ćwiczenia korekcyjne byście polecili na ten staw?
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)

Ja słyszałem od osoby studiującej fizykoterapię, że strzelanie w stawach to nic złego i że strzelają pękające pęcherzyki powietrza a samo zjawisko świadczy o dobrej ruchomości stawu. Oczywiście jest strzelanie i STRZELANIE jeśli wiecie o co mi chodzi :) .

Heh...mi strzelaja chyba wszystkie mozliwe stawy...kolana,lokcie, kostki, lopatki, nadgarstki,palce,kregoslup szyjny,ledzwiowy i nie wiem co jeszcze,ale mi tez bardzo dobry kregarz i fizjoterapeuta powiedzial,ze to nic takiego, poki nic nie boli przy tym strzelaniu :-) tylko dziwnie czasami ludzie reaguja, jak cos tak ladnie i glosno strzeli w czasie rozmowy :) ;)
Co do wypowiedzi Kumite, to polecilabym Ci wizyte u specjalisty,rehabilitanta,fizjoterapeuty, slowem kogos, kto sie zna na tym i pokaze Ci co i jak prawodlowo wykonywac.
pozdrawiam
black
  • 0

budo_radek_w
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)

Robiąc to regularnie odpuszczając w soboty i niedziele(tylko w 2 pierwsze tygodnie)
napewno ból minie.
Jestem pewien że u Vonhaja jak i u Jurka


A u mnie?.... :cry:
  • 0

budo_demonides
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)
Hi !

Dla tych co ich boli lewe :D biodro itp... mam podobne problemy ( przez 15 lat treningów ) ale teraz na starość się dokładnie zbadałem i wyszło że tak jak już pisaliście budowa taka i nie inna i raczej nie da się tego przeskoczyć... ale dodatkowo mam jeszcze zespół mięśnia gruszkowatego co też może powodować bole stawow, ścięgien i mięśni ( w moim przypadku promieniujący bol zaczynający się w okolicy lewego biodra do kolana i punktowy bol w kostce - niezła jazda - rwa kulszowa wydaje się być przy tym igraszką )...
ale jak to mawiją: trzeba być twardym a nie miętkim :twisted:

Pozdrawiam wszystkich stękających ale ćwiczących :)
  • 0

budo_bucyk
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)
Moj tato trenuje ciezary. Wiem ze to nie ma nic wspolego z walka, ale biodro tez mu strzelalo i go bolalo. Pozniej musial isc na operacje wymiany panewki biodrowej bo z bolu nie wyrabial. :( I najlepsze jest to ze tez na samym poczatku go lekko bolalo przez 19 lat pochodzil (nie leczyl) i wogole nie mogl sie ruszac. Wiec radze skontaktowac sie z lekarzem.
  • 0

Annuleczka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból bioder (przy rozciąganiu)

tak dobry lekarz w tym przypadku może okazać sie nieoceniony. Mój facet chodzi do RehaPro w Krakowie i bardzo sobie chwali więc mogę polecić. A jak do Krakowa masz daleko to popytaj wśród znajomych czy ktoś zna fizjoterapeutę bo zawsze lepiej iśc do takiego z polecenia. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024