Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
zgadza się. bo to jest trening wyrabiający reakcję nerwów. różnica z padaczka polega a tym, że w padaczce człowiek nie ma kontroli, a tu uczymy się ją mieć. dlatego początkującym nie wychodzi 9 na sekundę, a zaawansowanym praktykującym wychodzi. jest to ćwiczenie z którego kiedyś korzystali w ymaa we wrocławiu i jest to ćwiczenie, które bardzo sobie cenię. i wiem po sobie, że przynosi efekty.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
Swego czasu Wiliam Cheung ogłaszał się jako najszybszy człowiek świata bo uderzał x razy na sekundę. Piszę x bo nie pamiętam ile to było ale na pewno nie więcej niż 10. Ale to tylko słowa nic więcej. czekam z niecierpliwością kto uderza 11 razy na sekundę. :twisted: :twisted:

MW
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
bo tu chodzi o machnięcie raczej niż o uderzenie. jakby w coś trafiać trzeba było to by nie było ak szybko, niestety... :(
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.

bo tu chodzi o machnięcie raczej niż o uderzenie. jakby w coś trafiać trzeba było to by nie było ak szybko, niestety... :(



Więc machaj dalej.
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
ja to mam problem , zeby policzyc w myslach do 10 w czasie 1 sek. :oops: no coz, wolny jestem :roll:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
Pai Mei, tylko 10?? Ja mam tak koło 100 :)

"There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't":wink:





...a Cheung miał chyba 7.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
To chodzenie po koszu to faktyczna metoda treningowa Ziranmen, ale opowiesci o rozmywaniu sie mistrza to proponuje wlozyc miedzy bajki. :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.

chodzi o wyrobienie sobie szybkiej reakcji na połączeniach nerwowych.


Wiesz Pai-Mei ja tam jestem z biologia na bakier, o jakie ci chodzi polaczenia? znaczy zeby prad szybciej latal w neuronach? I czemu akurat na polaczeniach a nie na koncowkach nerwow na ten przyklad?
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.

To chodzenie po koszu to faktyczna metoda treningowa Ziranmen, ale opowiesci o rozmywaniu sie mistrza to proponuje wlozyc miedzy bajki. :)


Ale jeżeli to prawda, to i tak nieźle... nawet jeżeli mistrz się nie rozmywał...

Pai Mei napisał:

jest to ćwiczenie z którego kiedyś korzystali w ymaa we wrocławiu i jest to ćwiczenie, które bardzo sobie cenię. i wiem po sobie, że przynosi efekty.


W to, że YMAA propaguje takie ćwiczenia to uwierzę... są nawet opisane w książce Yang`a o Chin Na, a konkretnie to ćwiczenie zaciskania dłoni (10 x na s.) :D
Chociaż mi się nie udaje, nie przykładam się do ćwiczeń :lol:
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.

Ale jeżeli to prawda, to i tak nieźle... nawet jeżeli mistrz się nie rozmywał...


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu jest swietny artykul o stylu Ziranmen autorstwa obecnego zreszta na vortalu Wosia i mozna tam znalezc m.in. zdjecie mlodego Wan Laishenga na koszu.
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
końcówki nerwów nazywają się synapsy i jednocześnie łączą się z innymi synapsami od innych nerwów, czyli wszystko gra, Ukyo.
ja z biologią też jestem do niczego i nie jestem w tej dziedzinie żadnym ekspertem, ale myślę, że taki trening polega na tym, że prąd pobudzony wysiłkiem naszego mózgu przepływa przez nerwy do danej grupy mięśni z odpowiednim poleceniem po raz kolejny i dzięki temu coraz łatwiej mu przejść, ponieważ właśnie połączenia sobie wyrabiamy w ten sposób i są one zapamiętywane przez sieć neuronalną. z każdym powtórzeniem impuls płynie szybciej i pewniej. dlatego coraz szybsi jesteśmy tutaj. mam nadzieję, że jest to w miarę jasne.
też zaciskałem dłoń i się wyrabiałem z 10 :) dasz radę, tylko się nie zniechęcaj krytykantami. łatwo powiedzieć, że to niemożliwe, ale obawiam się że każdy mówi o sobie. ci co opisują metody treningowe tutaj nie są szybcy, więc troszkę niepotrzebnie wyśmiewają cudzy trening, i dlaczego, tylko dlatego, że sami tak nie dają rady? krytykanci, może poprubujcie trochę ćwiczyć w ten sposób i po jakimś czasie będziecie mogli powiedzieć coś faktycznie na ten temat, a nie tylko śmichy- chichy i w domyśle widok liczby dziesięć nijak nie dającej wam się odliczyć pośród sekundy. jeśli macie duszę poetów, jeśli nie to po prostu nie jesteście w stanie sobie tego wyobrazić, o czym pisałem w ramach teorii- że blokuje nas (tutaj- was) umysł. pozdro, jo!
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
Mateusz Wilk napisał:

Tu jest swietny artykul o stylu Ziranmen autorstwa obecnego zreszta na vortalu Wosia i mozna tam znalezc m.in. zdjecie mlodego Wan Laishenga na koszu.


Dzięki, artykuł faktycznie bardzo ciekawy i jest w nim na dodatek wiele o treningu tradycyjnym w kung-fu.
A mistrz Wan Laisheng rzeczywiście robi wrażenie swoimi umiejętnościami.
  • 0

budo_ktoś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
Pai Mei
W jaki sposób mierzysz ilość ruchów na sekundę
Jeżeli robisz to na „oko”np. ze stoperem to śmiało można założyć że robisz 8 a nie 10.
Jedyne wyjście zakupić super szybką kamerę zintegrowaną z pomiarem czasu do 0,01s taką jak mają na biegach sprinterskich
  • 0

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.

końcówki nerwów nazywają się synapsy i jednocześnie łączą się z innymi synapsami od innych nerwów, czyli wszystko gra, Ukyo.






o !!! widze ze ktos tu nowa biologie tworzy !!! :lol:


No to posluchaj chlopcze:

Komórka nerwowa (czyli NEURON) jest podstawowa jednostka strukturalno-funkcjonalna układu nerwowego. Zbudowana jest z:
-ciała komórki - zawierającego jądro komórkowe i inne organelle komórkowe
-licznych dendrytów przyjmujących impulsy (przewodzenie dokomórkowe)
-jednego neurytu, czyli włókna osiowego (aksonu) - przekazującego impulsy (przewodzenie odkomórkowe) do następnego neuronu lub unerwianego narzadu koncowego (efektora)

Osłonki nerwowe ci podaruje ...

Komórki nerwowe nie przylegają do siebie scisle, totez impuls nerwowy nie moze byc przekazywany bezposrednio do sasiedniego neuronu. przewodzenie impulsu nerwowego (czyli potencjalu czynnosciowego) jest mozliwe dzieki istnieniu SYNAPS, tj. MIEJSC STYKU MIEDZY NEURONAMI ORAZ MIEDZY NEURONAMI A INNYMI KOMORKAMI (np. miesniowa). Ze wzgledu na sposob przekazywania impulsu nerwowego wyrozniamy synapsy chemiczne i synapsy elektryczne ...
W synapsie chemicznej miedzy neuronami wystepuje waska szczelina synaptyczna, a przewodzenie jest jednokierunkowe i z udzialem przekaznikow chemicznych (neurotransmiterow) np. acetylocholiny, noradrenaliny. W tym miejscu nastepuje zmiana sposobu przewodzenia impulsu z elektrycznego na chemiczny. W synapsie elektrycznej blony synaptyczne neuronow prawie przylegaja do siebie,a przewodzenie impulsu odbywa sie na drodze elektrycznej.

tak wiec zblizajac sie do konkluzji: SYNAPSY NIE ŁĄCZA SIE MIEDZY SOBA ... SYNAPSY ŁĄCZA SIE Z DENDRYTAMI INNEGO NEURONU, LUB BEZPOSREDNIO Z EFEKTOREM ...
:wink:

Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
wybadcz wielkie skróty myśloowe, miało to być popularno naukowe nie naukowe. ;)
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
Fajna stronka. Bardzo ciekawa.
Ja ćwicze szybkość, trzymając hantelki w dłoniac i uderzam tak szybko jak potrafie. Ćwicze tak około 3 minut, bo dłużej niejestem w stanie wytrzymać.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
Współczujemy ci :)
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.

Współczujemy ci :)

W takim razie ile jesteś w stanie uderzać hantlami o wadze 2kg w powietrze o pełnej szybkości :?:
Ja tylko 3 minuty i to około, bo czasem mniej a czasem więcej.
Jestem ciewkaw też jak liczysz te wymachy ręką :?:
Licze na to, że napiszesz prawde ile wytrzymujesz :twisted:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
Współczujemy Ci, że w ten sposób ćwiczysz :wink:
  • 0

budo_reed_88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Metody treningu szybkościowego w tradycyjnym kung-fu.
Czemu :>
Pilnuje sie i nieprostuje do końca rąk.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024