Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

budo_peter80
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Ciezko raczej znalesc aikidoke mierzacego 196 cm wzrostu...[/quote]

To może jakiś korzykarz z NBA!? :D Jak już naprawde nikogo niema do rzucania? :lol:
Ale myśle że napewno ktoś by sie znalazł.U mnie w sekcji jest paru nadludzi.Dajcie im szanse. :D

p.s Szczepan coś cie niewidać.Przygotowujesz jakieś poważne wystąpienie?Nadal czekam na odpowiedź. 8)
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Ten film to badziewie, szczególnie przez te wypowiedzi uczniów Segala... nie są zbyt wiarygodne... no a samych jakości technik nie mnie oceniać... na filmie, bo może jego uczniowie to lepsi aktorzy od niego :-) i tylko udają nawiedzonych :wink: . Ciekawe jest te ciągłe powtarzanie; "to naprawdę działa" :roll: bo co do jasnej cholery miało by tam w końcu nie działac :?: :idea: .
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
a ja jeszcze nie sciagnełem...:)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Ten film to badziewie, szczególnie przez te wypowiedzi uczniów Segala... nie są zbyt wiarygodne... no a samych jakości technik nie mnie oceniać... na filmie, bo może jego uczniowie to lepsi aktorzy od niego :-) i tylko udają nawiedzonych :wink: . Ciekawe jest te ciągłe powtarzanie; "to naprawdę działa" :roll: bo co do jasnej cholery miało by tam w końcu nie działac :?: :idea: .


zrob lepszy film to pogadamy...
  • 0

budo_arjuna
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Vigo, jak ty mozesz tak komentowac?przeciez ty nic nie umiesz :?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Sam film - kaszana kompletna ... ustawiany, komercyjny jako reklama stefka.
Kolejny etap to to co stefek na nim robi i co sobą reprezentuje jako aikidoka. Szczerze powiedziawszy odsuwając na bok jego olbrzymią przewagę fizyczną i pewną trudność wysnucia wniosków z samego zapisu video, bez możliwości fizycznego odczucia technik, to Stefek mi się średnio podobał.
Jeszcze jako młody i w miarę szczupły ruszał się całkiem przyzwoicie, prezentował duża dynamikę ruchu i jeszcze do tego naprawdę szybkie ręce, to im starszy tym gorzej...
Jego pomysły na "skuteczne aikido" pozbawione są jakiegokolwiek sensu i tym samym niszczą kompletnie "ideę" aikido (przynajmniej tą rozumianą przeze mnie na mój własny sposóB).
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Może ktoś zapoda linka do ściągnięcia tego filmu dzięki i sorry za off-topa :oops: , ale póki nie obejrzę to się nie wypowiem :D
  • 0

budo_marwoj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

To może jakiś korzykarz z NBA!? :D


Znalazłby się :wink:
Kareem Abdul-Jabbar ćwiczył kiedyś całkiem poważnie aikido, zanim trafił do Bruce'a Lee
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
dzisiaj ogladalem "POZA ZASIEGIEM" czyli film ze Stefkiem, ktory ugania sie po warszawie za turkami.
w porownaniu z tym - PBT to pozycja oskarowa.

jak widac - ocena tego dziela zalezy mocno od punktu odniesienia.

moim zdaniem PBT to moze i film reklamowy naszego bohatera, ale 7 dana za same filmy raczej nie daja.
BTW - kto byl/jest nauczycielem Stefcia?
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Vigo, jak ty mozesz tak komentowac?przeciez ty nic nie umiesz


A skąd taki wniosek :X :?:

zrob lepszy film to pogadamy...


Masz aspiracje zostać krytykiem filmowym :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Swoja opinie o aikido Stefka wyrazalem juz na forum, nie chce mi sie pisac pietnascie razy, mozna poszukac w archiwum.

Pokrotce: stefek robi techniki rekami a nie calym cialem. Nauczyl sie troche machania rekami z kung fu i innych sw i dodal to do swoich umiejetnosci aikidockich. Bez przewagi ciezaru ciala i wzrostu, nie jest w stanie zrobic tego nawet na przedszkolaku. Takie cos co on robil (czas przeszly, bo teraz juz nie cwiczy aikido ani nie prowadzi stazy) jest nie tylko nieskuteczne, ale zaprzecza podstawowym zasadom aikido ktore rozwijal Dziadek.
Podczas ostatniego stazu w jego karierze w Paryzu w roku 2000 bedac atakowany przez 3 wlasnych, jakze karlowatych uke, po prostu przewrocil sie machajac w gore rozowymi bamboszami i pociagajac uke za soba.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Skutecznosc :roll:
Jak taki skuteczny, czemu nigdy sie nie odwazyl powalczyc w klatkach :twisted:

Wystarczy porownac jego wyczyny z tym jak cwicza ludzie z 6 danami z obojetnie jakiej federacji np francuskiej. Nie bez przyczyny Stefek wstydzil sie wyjsc zaprezentowac sie podczas swego slawnego stazu w Paryzu, mial to byc pokaz wraz z innymi 6 danami francuskimi na rzecz biednych dzieci.

Co do filmu, to jak on sie zachowuje jako instruktor? wrzeszczy na wlasnych uczniow jak na psow. Co to za metodologia treningowa? co ci ludzie sie ucza zdajac egzamin w ten sposob? Jak ktos cwiczy pare lat, to widzi nieslychana ubogosc techniczna tych ludzi. No ale kto ich mial nauczyc lepiej cwiczyc?
We fragmentach filmu ze stazy ktore Stefek prowadzil, to ile on technik pokazuje ijakie? 2, 3 max? Potem chodzi pomiedzy cwiczacymi puszac sie jak paw i poklepuje ich po plecach.....Powinien poprawiac jak zle robia, no ale tu by musial jeszcze widziec co zle robia, nie? :wink: :lol: Jednym slowem nedza techniczna.
Porownajcie sobie chociazby ze stazami Ch. Tissier. Juz nie mowie o innych prawdziwych masterach.

Szczepan tym samym podwazasz autorytet mistrza ktory nadał mu 6 dan(?) Cienias z 6- tym danem...Wez sie chlopie zastanow co mowisz...

Ja dobrze rozumiem, czemu ty masz taka opinie. Proponuje ci pojezdzic wiecej na staze z roznymi, prawdziwymi mistrzami aikido. Potem znalesc sobie mistrza i u niego cwiczyc 10 lat. Potem obejrzec Stefka jeszcze raz.

Ja cwiczylem w swoim zyciu z Doshu M. Ueshiba, Tamura sensei, Sugano sensei, Yamaguchi sensei, Kanetsuka sensei, Asai sensei, H.Kobayashi sensei, Shimizu sensei, Fujita sensei, Endo sensei, Yokota sensei, Osawa sensei, Miyamoto sensei, Yasuno sensei, Ch.Tisser sensei, Yamada sensei, Kanai sensei, Chiba sensei, Saotome sensei.

Robie z nimi co najmniej 2 staze miesiecznie od 20 lat. Wiec mialem czas zastanowic sie co mowie, mam porownanie i mam na czym oprzec swoja opinie.

Dla kogos kto widzi zawodnika z 6 danem raz na rok, jak dobrze pojdzie, Stefek moze sie wydawac pol bogiem i prawdziwym wymiataczem, ja z takimi ludzmi cwicze na codzien, rutynowo, wiem co potrafia, a czego nie.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

jak dobrze pojdzie[/u], Stefek moze sie wydawac pol bogiem i prawdziwym wymiataczem, ja z takimi ludzmi cwicze na codzien, rutynowo, wiem co potrafia, a czego nie.


Ale teraz sie chwalisz czy żalisz???Bo odroznic nie moge zbytnio...Stary co mnie obchodzi z kim ty cwiczyles i ile cwiczyles. Skromnosci troche nie zaszkodziloby bo z tego co widze to ty sie ztym tak strasznie lansujesz i chodzisz dumny jak paw z kim to ty nie cwiczyles...Widziales stefka na zywo? jesli nie to sie poprostu nie wypowiadaj na ten temat. mnie nauczono ze jakie by nie bylo aikido shihana to sie tego poprostu nie komentuje. nawet jesli jest to bojacy w oczy ewidentny bład i ty go zauwazysz to powinienes sie ugrysc w jezyk . Jak bedziesz shihanem to pogadamy. A tym czasem im mniej kłapiesz na temat wysokiej klasy mistrzow tym lepiej. Ja rozumiem ze mozna wyrazic opinie na forum ale czasami lepiej
poprostu przemilczec niz pajaca z siebie zrobic...Wiec proponuje usiasc sobie spokojnie i sie zastanowic nad tym co i na kogo nastepnym razem powiesz...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

dzisiaj ogladalem "POZA ZASIEGIEM" czyli film ze Stefkiem, ktory ugania sie po warszawie za turkami.
w porownaniu z tym - PBT to pozycja oskarowa.

jak widac - ocena tego dziela zalezy mocno od punktu odniesienia.

moim zdaniem PBT to moze i film reklamowy naszego bohatera, ale 7 dana za same filmy raczej nie daja.
BTW - kto byl/jest nauczycielem Stefcia?




[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - poczytaj sobie kto byl jego nauczycielem itd. Od kogo otrzymal 1 dan etc. Czyje zdanie podważa Szczepan... :/
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
ninja napisał do Szczepana:

Jak bedziesz shihanem to pogadamy

:rofl:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Ninja nie gorączkuj się ....
To co napisał Szczepan o Stefku to w 100% prawda. Stefek nie jest żadnym poważnym autorytetem w świecie aikido. To że ma 7 dana nic nie znaczy, tak samo że dostał 1 od Toheia. Dla mnie nie jest ważny stopień, tylko umiejętności, a tych ewidentnie stefkowi brakuje. Kiedy zapytano Ch.Tissier o Stefana, ten dyplomatycznie odpowiedział, że nie ma on wiedzy, jak na tak wysoki stopień. I niech to będzie najlepszym komentarzem. 8)
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA
Ninja wyluzuj, Szczepan może i się lansuje "z kim to on nie ćwiczył", ale przynajmniej masz jakieś pojęcie na jakiej podstawie wyrobił sobie swoje zdanie.
S.S jak był młody i ćwiczył to pewnie był niezły i dana od Toheia dostał zasłużenie, a co było potem to już osobna historia.
p.s: Jak już wyszukałeś skąd ma pierwszego dana, to sprawdz jeszcze kto mu dał drugiego( i kolejne...)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Ninja wyluzuj, Szczepan może i się lansuje "z kim to on nie ćwiczył", ale przynajmniej masz jakieś pojęcie na jakiej podstawie wyrobił sobie swoje zdanie.
S.S jak był młody i ćwiczył to pewnie był niezły i dana od Toheia dostał zasłużenie, a co było potem to już osobna historia.


Taaaa....., Stefek to niby taki Maradona Aikido :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Ninja wyluzuj, Szczepan może i się lansuje "z kim to on nie ćwiczył", ale przynajmniej masz jakieś pojęcie na jakiej podstawie wyrobił sobie swoje zdanie.
S.S jak był młody i ćwiczył to pewnie był niezły i dana od Toheia dostał zasłużenie, a co było potem to już osobna historia.


Taaaa....., Stefek to niby taki Maradona Aikido :lol: :lol: :lol:


znaczy, że co... kiedyś był niezły a teraz jest tłusty? :roll: :twisted:

:wink: :) :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

znaczy, że co... kiedyś był niezły a teraz jest tłusty? :roll: :twisted:
:wink: :) :)


cóś w tym stylu :-)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyraź swoją opinię o "The Path beyond Thou" S.SEGA

Porownajcie sobie chociazby ze stazami Ch. Tissier. Juz nie mowie o innych prawdziwych masterach.


Coś ty, Szczepan zwariowałeś :?: Przecież ustaliliśmy, że Chrystek i jego wyszkoleni uke, to też cieniarstwo, wszystko tylko nie Chrystek, błagam :lol:

Co innego taki Cloud :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024