Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_buguła bushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Czy ktokolwiek z was wszystkich dyskutujących do tej pory na temat KAN i KAI zadał sobie pytanie jakie są różnice techniczne w tych systemach w Polsce oczywiście ponieważ na świecie ich nie ma.
Ile razy słyszeliśmy o tzw „polskiej szkole kyokushin kai karate” i czy ktoś z was zastanowił się czy aby japończycy nie naśmiewają się z tego???
Wystarczy obejrzeć jakiekolwiek szkolenie w wykonaniu Japończyków, aby zauważyć ogromne różnice w wykonywaniu technik, poruszaniu się nie mówiąc już o samych nazwach technik i zniekształcaniu zwrotów np. w kai mawashi tsuki w japońskim wydaniu kagi uchi…
Moim zdaniem, jeżeli Polak czegoś w Japonii nie zrozumie bądź nie miał czasu nauczyć się bo był zajęty czymś innym a nie trenowaniem to w Polsce sobie dopowie…
Różnice w wykonywaniu technik przez niektórych Polaków są faktem…

Co o tym sądzicie…???
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
No nie kumam co ma japonia , polska do końcówek kai, kan, chyba , że nie zrozumiałem czegoś......


Co to w ogóle za jakieś porówania polski z japonią???? Przecież oczywiste jest, że to jest ich rodzimy sport i są raczej nie najgorsi w tym co robią :wink: ., a polak wiadomo potrafi, jak czegoś się nie nauczył, braki w technice, to sobie coś swojego wymyśli ( tsunami?:) Kan i kai???Dla mnie nie ma żadnej różnicy oprócz zasadniczej w nazwie... zresztą sam nie wiem po co ja odpisuje na tego posta, ....
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Co tam jakies male roznioce w nazwach .
Moglabys przyblizyc roznice techniczne pomiedzi Royama karate a kuokushin ? Co takiego nadzwyczajnego jest w R.K.
  • 0

budo_elwin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MM

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

Ile razy słyszeliśmy o tzw „polskiej szkole kyokushin kai karate” i czy ktoś z was zastanowił się czy aby japończycy nie naśmiewają się z tego???


Masutatsu Oyama, wywiad dla Budo Karate:

"Nieraz gratulowałem także polskim zawodnikom ich wspaniałych walk. [...] Wracając do polskiego karate, myślę, że na świecie są tylko dwa narody potrafiące tak pięknie walczyć - japoński i polski."

No comments
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Matysshido tez tak myśle :wink:

vop23 - po co teoretyzować poprostu masz okazję uczestniczyć w najbliżyszm seminarium COS Wałcz- chyba wolno wam?
Najlepiej na własne oczy się przekonać.
Kancho Royama i Hirosige robią dobre KK chyba wiesz ,że w poprzednich strukturach za życia Oyamy czym Ci ludzie się zajmowali i jaką pozycje posiadają w Japonii ?

To z ich szkoły wyśli mistrzowie Yamaki, Midori, Kazumi i wielu innych.
Moim zdaniem to dobra stara gwardia KK na najwyższym poziomie, którzy nadal pamiętają ,że KK to sztuka relanej walki ,a nie tylko sport i biznes. Zreszta to dzięki internetowi i szybkiemu przepływu informacji możemy decydowac jaką droga chcemy podążać.

I juz skończyły się czasu shogunów i tylko jednej prawdy, która często nie była prawdą tylko manipulacja w ustach jednej osoby :(

Obecnie można ćwiczyć bezpośrednio u żródeł bez żadnych przekłamań i wybaczeń o których wspomina autor tego tematu.
Wielu polskich trenerów ze stażem ponad 30 lat w KK przejżało na oczy ,że jest tyle ciekawych aspektów KK , które dla nas nadal są nie odkryte i nie znane.
NAJLEPIEJ SPRÓBOWAC WJEDNEJ I DRUGIEJ SZKOŁY ,A POTEM WYCIĄGAĆ WNIOSKI- nie słuchaj innych zobacz sam! :wink:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
masz racje kolego ale jezeli RK jest takie jak to co teraz cwicze to po co tracic czas na Walcz. Tego samego naucza mnie moi sensei.
Dlatego chcialbym widziec czym sie to rozni i tyle.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Kiedyś pewien mądry człowiek powiedział, że jeśli z seminarium wyniesie się tylko jedną nową technikę czy jedno nowe rozwiązanie, to już było ono korzystne. A o podobieństwach i różnicach najlepiej przekonać się na sali...

Pozdrawiam

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

masz racje kolego ale jezeli RK jest takie jak to co teraz cwicze to po co tracic czas na Walcz. Tego samego naucza mnie moi sensei.
Dlatego chcialbym widziec czym sie to rozni i tyle.


Czy rozumiesz co tutaj piszą- złaszcza autor tego tematu !!!!

Gdyby nie było bardzo znaczących róznić napewno nie było by kyokushinkan.

Gizmo Ci włożył też zrozumiale , więc nie odkręcaj 8)
  • 0

budo_buguła bushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

masz racje kolego ale jezeli RK jest takie jak to co teraz cwicze to po co tracic czas na Walcz. Tego samego naucza mnie moi sensei.
Dlatego chcialbym widziec czym sie to rozni i tyle.


RK i całe karate japońskie oczywiście kyokushin jest zupełnie inne od polskiego.
1. Elementy etykiety:
a. Ceremoniał rozpoczęcia i zakończenia
b. Zastosowanie rej i fudo dachi sposób ich wykonania.
2. Podstawy kihon geiko:
a. Siła generowana jest z ruchu całego ciała nie tylko barków, (nagle okazało się że należy ruszać biodrami podczas wykonywania technik z stąd bierze się siła!!!, a nie „usztywnij biodra nie ruszaj nimi”) do tej pory w kai śmieją się z tradycyjnego … a tradycyjne z nich - zasłużenie.
b. Inny sposób wykonywania keri i tylko niektórzy z kai co trenowali w Japonii uczą poprawnie…
c. Inny sposób poruszania się w ido geiko: np. proste zenkutsu dachi z oi tsuki-kai „wykonaj krok zatrzymaj się i wykonaj pchnięcie”, kan- pchnięcie ma wynikac z kroku i wykorzystywać całą masę ciała do uderzenia…

Tak robi cała Japonia niezależnie czy kan czy kai.

I najważniejsze kihon, kata i kumie to jedno.
Nie tak jak w Polskim kai:
Kihon i kata to, co innego niż kumie.

Kan- kihon, kata w bezpośredni sposób przygotowuje do kumie w walce robisz to co w kihon i taka jest twoja technika…

Czas spędzony w Wałczu czy na obozie letnim w Tucholi gwarantuję że nie będzie czasem straconym.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Nalezy dodoać ,że w Polskim KK nie wykorzytuje się najwążniejszego bioder :(
  • 0

budo_whoiswho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
buguła bushi - jedynie co, to można Ci współczuć ,
bo zmarnowałaś 10 lat treningu !

Widać nie wystarczająco skupiałaś się na treningu i zbyt dużo filozofowałaś
skoro nie zauważyłaś,
że to o czym tak rezolutnie teraz piszesz jest w treningu kyokushin od dawna.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
No coz. Trenowalem kk-kai (co prawda niedlugo bo niecale 3 lata) ale musze sie zgodzic z Buguła bushi. W kk-kan wyglada to inaczej. Chyba ze poza Lublinem trening kk-kai wyglada inaczej...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

buguła bushi - jedynie co, to można Ci współczuć ,
bo zmarnowałaś 10 lat treningu !

Widać nie wystarczająco skupiałaś się na treningu i zbyt dużo filozofowałaś
skoro nie zauważyłaś,
że to o czym tak rezolutnie teraz piszesz jest w treningu kyokushin od dawna.


Ty żyjesz :) :) :) i głupoty piszesz :P :P :P

Nadal zaczynacie trening mówiąc sindani rej :wink: i robiąc mawashi uchi :?:

jamping, krokodylki, yoko kage , mae kage i mitomania to podstawa treningu i czas płynie :oops: :(
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Ja uwazam,ze buguła bushi poruszyła istotne kwestie dotyczace Kyokushin.Ci ,ktorzy mieli okazje trenowania z ludzmi z innych organizacji widza od razu roznice miedzy naszym polskim Kyokushin a tym co sie dzieje na swiecie.

Wg mnie błedem jest mowienie o Kyokushinie Royamy czy kogokolwiek innego...shihan Royama pokazuje to czego my , Polacy , nie znamy a co jest powszechnie znane na swiecie niezaleznie od organzacji. Z tego wynika tylko smutny wniosek - widze o Kyokushn została przekazywana skrotowo, wybiorczo, tenkto czytał ksiazki Mas Oyamy (np. Advanced Karate czy This Is Karate) moze sie przeknac, jak Kyokushin powinien wygladac i jakie zrdoło jest najlepsze Sosai Oyama i jego najlepsi uczniowie!
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
[quote name="buguła bushi"][(nagle okazało się że należy ruszać biodrami podczas wykonywania technik z stąd bierze się siła!!!,

Rewelacja :)
A w jakim to kyokushinie nie ma pracy bioder ?
Kola nie wymyslicie /zrobili to starozytni / ale probujcie :) :) :)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

buguła bushi - jedynie co, to można Ci współczuć ,
bo zmarnowałaś 10 lat treningu !

Widać nie wystarczająco skupiałaś się na treningu i zbyt dużo filozofowałaś
skoro nie zauważyłaś,
że to o czym tak rezolutnie teraz piszesz jest w treningu kyokushin od dawna.


Swieta prawda :oops:
OSU !
  • 0

budo_wolfman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.

a. Siła generowana jest z ruchu całego ciała nie tylko barków, (nagle okazało się że należy ruszać biodrami podczas wykonywania technik z stąd bierze się siła!!!, a nie „usztywnij biodra nie ruszaj nimi”)

b. Inny sposób wykonywania keri i tylko niektórzy z kai co trenowali w Japonii uczą poprawnie…

Jeśli dopiero teraz zacząłeś używać bioder do wzmocnienia siły uderzenia to naprawde szczere współczucia dla Ciebie bo ja w -kai w życiu nie słyszałem żeby "usztywnić biodra".
Jestem ciekawy jakiż to nowy sposób wykonywania keri. Wydaje mi się iż w tym temacie Ameryki nikt już nie odkryje, więc byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyś mógł trochę rozwinąć ten punkt.
  • 0

budo_talestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
No cóż widzę, że nie ma spójności w zeznaniach
Byłam świadkiem jak „najwyższy” mówił o zablokowaniu bioder a „mały sokół” w Lubelskiem podąża za tą prawdą niestrudzenie
Warszawa lekko rusza, ale jak się ich zapytać to bardziej tak niż tak
Potęga kielecka też trochę sztywna

A może koledzy wy nie bardzo już wiecie czy ćwiczycie w kan czy kai
czy ustalone że biodra sztywne czy się ruszają ?….
Zresztą gdyby całe Kai ruszało biodrami to moi koledzy z tradycyjnego z całej Polski nie śmieli by się z Kyokushinkai…

Skoro vop23 rusza biodrami (ciekawe jesze jak???) to musi ćwiczyć KAN a wolfman to dopiero kamikadze wbrew zasadą „najwyższego” ruszał biodrami - pogratulować …
Fajnie chłopaki, że ruszaliście tymi biodrami koła to wyście nie wymyślili….
Respekta…

Tak mnie jeszcze zastanawia może jak ruszaliście tymi biodrami łamiąc bądź, co bądź dyrektywy odgórne to i może szkoliliście się w innych sztukach walki?????????, co oczywiście było 100% zabronione. Wreszcie może wy ćwiczycie tradycyjne jedno by było pewne tam biodrami, ruszją….

Ach i jeszcze jedno pamiętacie, że mowa o biodrach w kihon a nie w kumite!!!??!!
To dopiero by było gdyby i w kumite tymi biodrami ruszać nie było można
Taki apel
Skaczecie sobie do gardeł zapominając o uprzejmości panowie i panie…
Przecież kiedyś trenowaliście razem dzielą was przede wszystkim interesy. Pamiętacie jeszcze słowa Oyamy Siła Odwaga Uprzejmość?????
Nie zajęci jesteście pogonią za czymś???

Z tym filozofowaniem
To tylko człowiek myślący zdolny jest deliberować jak rozumiem filozofia jest wam obca a filozofia Kyokushin????
Mushashi Mijamoto był dlatego niepokonany bo był myślicielem w naszym wydaniu filozofem to znaczy zastanawiał się pytał szukał nie ćwiczył tylko….
Co za nauczyciel który nie pobudza umysłu ucznia, nie daje mu powodów do rozmyślań - żły nauczyciel. Pragnie tylko by uczeń ślepo wypełniał jego polecenia, ślepo mu wierzył, nie miał swojego zdania. Przecież to nie uczeń to „bezwolnik”. Bez filozofowania tacy będą panowie wasi uczniowie może i tytany ale bezmózgie
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
[quote name="talestris"]No cóż widzę, że nie ma spójności w zeznaniach


Skoro vop23 rusza biodrami (ciekawe jesze jak???) Fajnie chłopaki,

Najlepiej wychodzi mi na rurce :)
A tak powaznie - co to za nazwy Kai / Kan , nie ma czegos takiego.
Jest tylko kyokushin i podroby tak jak coca cola i polo cocta.
Ta cala rozprawa o biodrach to bzdura :roll:
Jak przedstawia charakterystyke RK okaze sie ze to nic nowego . Ale nie przedstawia :oops:
  • 0

budo_talestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnice techniczne w polskim Kyoushinkan i kai.
Talestris to tylko jedna z osobowości buguła bushi.
Żeby było czytelnie to używać będę Talestris.

Rurka fajna sprawa….
vop23 też bym chciała żeby było tylko jedno kyokushin i tylko dobże robione tak jak rozpowszechniał je Oyama..
Ja nie wiem ty trenujesz na księżycu na pewno nie w Japonii i na pewno nie w pierwszym dojo Oyamy, bo tam zajęcia prowadzi Royama na prośbę rodziny Oyamy!!!!!!!
Skoro charakterystyka RK to nic nowego to gdzie ty trenowałeś u RK?
A może twój instruktor trenował u RK wreszcie może instruktor twojego instruktora trenował u RK???

Słuchaj gdyby Kyokushin nie różnił się nie było by potrzeby nadawać nowych nazw.Nie doszedłeś jeszcze do tego???
Może za dużo ćwiczysz z za mało rozwijasz się intelektualnie. Drogi vop23. Dlatego to mówię, bo wyśmiewałeś to filozofowanie…A powinieneś wyśmiewać nauczycieli, którzy przez 10 lat kazali komuś ćwiczyć kihon z usztywnionymi tymi biodrami….
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024