Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powrót na mate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_nikita_
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Powrót na mate
Po sześciu latach przerwy wróciłam na treningi ... jak wchodze na mate.... to czuje się jak na emeryturze .... ale nie jest źle ... chodze jakiś czas i jeszcze mnie nie połamali. Tylko co dalej? potrzebuje jakos odnowić sobie pamięć ... Serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_deberr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:włocławek - kurwidołek

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
no to gratulacje i zycze wytrwalosci w twoim postanowieniu :)
  • 0

budo_mulan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate

Po sześciu latach przerwy wróciłam na treningi ... jak wchodze na mate.... to czuje się jak na emeryturze .... ale nie jest źle ... chodze jakiś czas i jeszcze mnie nie połamali. Tylko co dalej? potrzebuje jakos odnowić sobie pamięć ... Serdecznie pozdrawiam


to bardzo chwalebne.
ja tez mialem 3 letnia przerwe i mialem podobne uczucie.
teraz jest juz spoko i nie bardzo wyobrazam sobie zycie bez treningu.

troszke mi praca przeszkadza. teraz duzo czasu spedzam w krakowie
wiec moze ktos zna jakis klub gdzie moznaby pocwiczyc.

pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do formy.
  • 0

budo_nikita_
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
Dziękuje za życzenia ... moja przerwa na macie była spowodowana siłą wyższą ... albo szkoła albo treningi. Nie ukrywam że miałam troche problemów w szkole i żeby się utrzymać trzeba było więcej czasu poświęcać na naukę. Poza tym troche to kosztowało i to nie tylko czasu więc moi rodzice podjeli decyzje (bo to oni pokrywali koszty) i niby zaczełam się uczyć. Ale i tak zawsze mnie ciągnęło na mate. Do poprzedniej formy już chyba nie wróce ... ale pobiegać po macie zawsze jest przyjemnie. Szkoda mi tylko że tyle czasu bezpowrotnie uciekło. Przyznaje ze zaczełam odczuwać luki w pamieci.
Postaram się wytrwać w postanowieniu.
Dziękuje za wsparcie
Serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
Nikita_: Po sześciu latach przerwy wróciłam na treningi ... jak wchodze na mate.... to czuje się jak na emeryturze .... ale nie jest źle ... chodze jakiś czas i jeszcze mnie nie połamali. Tylko co dalej? potrzebuje jakos odnowić sobie pamięć
Kręciel: Fajnie: Nikita - reaktywacja...
Co dalej? Niby nic... a jednak staraj się, żeby to co robisz sprawiało Ci przyjemność. Wtedy będziesz korzystać z treningów podwójnie (tzn jako ciało i dusza :wink: ). Poćwicz, może wystartujesz sobie za jakiś czas np w lidze akademickiej
p.s. dobra decyzja z tym powrotem na matę
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
Co prawda w moim wypadku może nie jest to powrót, ale niechciałem zakładać osobnego topicu. A mianowicie czy warto mi się w wieku 16 lat zapisać na judo, dodam że jestem doświadczonym, trenującym karate kyukushin fighterem. Nie chodzi mi o to aby być zawodnikiem, mistrzem itp. . Po prostu chciałbym nauczyć się rzutów, duszeń, parteru. Pomyślałem o tym bo gdy na treningach mamy elementy judo to podobają mi się. Sądzicie że w moim wieku jest jeszcze sens się zapisywać.(16lat)
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate

Co prawda w moim wypadku może nie jest to powrót, ale niechciałem zakładać osobnego topicu. A mianowicie czy warto mi się w wieku 16 lat zapisać na judo, dodam że jestem doświadczonym, trenującym karate kyukushin fighterem. Nie chodzi mi o to aby być zawodnikiem, mistrzem itp. . Po prostu chciałbym nauczyć się rzutów, duszeń, parteru. Pomyślałem o tym bo gdy na treningach mamy elementy judo to podobają mi się. Sądzicie że w moim wieku jest jeszcze sens się zapisywać.(16lat)


W kazdym wieku jest sens sie zapisywać...nie bede sie rozwodzić nad tym sensem bo był on jush wielokrotnie poruszany tutaj. A wiec nie zastanawiaj sie długo tylko wal na jakąs sekcje :)
  • 0

budo_vagos
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:żyrardów

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
Witam

Moja przygoda z judo zaczęła się w wieku 28 lat :D .Pierwsze lekcje były małym koszmarkiem :) kondycja emeryta :-) ciągłe zakwasy stłuczenia sińce i wszystko co tam może byc :D ,ale twardym trzeba byc nie mientkim :lol: Połknołem bakcyla bo sprawia mi to ogromną radoche .Chodze na treningi 3 razy w tygodniu po 1,5 h i codziennie rano godzinke ćwicze :D Kondycha rosnie w oczach i moge poczuć sie troche pewniej na naszych ulicach . Szkoda tylko że tak póżno.

JUDO rulez

pozdr.
  • 0

budo_nukibo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
Ja wziąłem się na judo dopiero na studiach (jestem na pierwszym roku). Przez pierwszy semestr się przyjrzałem, wciągnąłem (powinienem dodać - całym sercem) i mam nadzieję, że uda się zostać przy tym długo.
Jestem zielony, ale wydaje mi się, że sam wiek rozpoczęcia niewiele mówi. Jak masz talent, to jak zaczniesz późno również możesz dojść dość wysoko. Tak samo trenowane wcześniej sporty nie idą na marne. Ja cały czas zbieram żniwo wytrzymałości z wioślarstwa w liceum. Ale też mnie czeka reaktywacja kondycji, bo po skręceniu kostki brak biegania odbił się na wydolności.

Pozdrawiam
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
Ja miałem 10 lat przerwy w treningu- wprawdzie nie w Judo-ale powrót był cięęęęężki.
Więc też życzę Ci wytrwałości w postanowieniu :D
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
no powodzenia i wytrawalosci wam zycze!! :)
  • 0

budo_goral
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
A to ciekawe, mnóstwo ludzi w ten sposób wraca do sportu, a w szczególności mam wrażenie że dotyka to tych którzy liznęli Judo.. Np. mnie :)
Ja też wracam, od tygodnia przygotowuje się kondycyjnie (rowerek 20km dziennie + bieganie min 10km / dzień). Musiałem przerwać w pewnym momencie bo pękły mi 2 żebra, potem praca, praca i jeszcze raz praca.. teraz tęsknię jak pies hehe :D

Anyway od 15 też wracam na matę, chyba że niebo spadnie nam na głowy, inne opcje wykluczam.
Gi już gotowe ;)


Pozdr.
TG
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate

mianowicie czy warto mi się w wieku 16 lat zapisać na judo, dodam że jestem doświadczonym, trenującym karate kyukushin fighterem


:) :) :) :)

A tak na poważnie 16 lat to jest piękny wiek do zaczynania wszystkiego. Ja zacząłem judo w wieku 19 i jestem w sekcji jednym ze starszych (!!!) ale i tak jest zajebiście. Zapisuj się bez zastanowienia.
  • 0

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate

mianowicie czy warto mi się w wieku 16 lat zapisać na judo, dodam że jestem doświadczonym, trenującym karate kyukushin fighterem


:) :) :) :)

A tak na poważnie 16 lat to jest piękny wiek do zaczynania wszystkiego. Ja zacząłem judo w wieku 19 i jestem w sekcji jednym ze starszych (!!!) ale i tak jest zajebiście. Zapisuj się bez zastanowienia.



U nas we Wrocławiu jeste taki pan Bielawski jest znany większości wrocławskim judokom on zaczynał trenować judo jak miał chyba 19 lat i osiągał bardzo dobre wyniki na europie i nie tylko.
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
... IMHO nie powinnaś się czuć jak na emeryturze ... o ile mnie matemtyka nie zawodzi schodząc z maty miałaś jakieś ... hmmmm... 16 lat.... okres buntu itp., itd., ...
... nie wiem ile ćwiczyłaś Judo ale ... i to nie jest ważne ... gratuluje Twojemu Trenerowi, że potrafił zaszczepić w Tobie to coś, co spowodowalo, że po 6 latach przypomniałaś sobie o o-goshi itp. ... i zapragnełaś znów to czuć ... wspaniałe ... :)

Pozdrawiam :twisted:
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate
Nikita, i jak poszła reaktywacja? kawałek czasu juz minął, podziel sie wrażeniami.
  • 0

budo_nikita_
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Powrót na mate

Nikita, i jak poszła reaktywacja? kawałek czasu juz minął, podziel sie wrażeniami.


Tak ... minęło troche czasu...
reaktywacja... poszła marnie... a teraz w dodatku pracuje ... i to głównie popołudniami :( .... ale niestety.... takie jest życie... natomiast zawsze będę patrzyć z uśmiechem na mate... :-)
Pozdrawiam wszystkich wytrwałych.... i życze sukcesów
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024