Skocz do zawartości


Zdjęcie

Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
:) Trudny wybór. Niech będzie, że przez obu. :)
Ale Stefanowi trzeba jednak oddać to, że bez niego (niezależnie od jego postawy życiowej) szeregi Aikidoków byłyby znacznie szczuplejsze. A skoro cel uświęca środki, to trzeba Dziadkowi zapalić świeczkę, i Seagalowi ogarek :)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
I chociaż tylko pośrednio jego filmy wpłyneły na fakt rozpoczęcia przeze mnie treningów, to odważę się powiedzieć:
DLATEGO ĆWICZĘ AIKIDO (podobnie jak połowa z Was, ściemniacze) :)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
W sumie nie pamietam jak to dokładnie było, ale napewno duże wrażenie wywarł na mnie Nico i był to jeden z głównych bodźców żeby zacząć to trenować. Aha jeszcze sobie przypomniałem jeden bodziec była to książka Aikido Sztuka Walki dla Gentelmanów czy coś takiego. W tej chwili i ta książka i Stefek dla większości to lipa, ale to mnie przekonało do treningu tej sztuki-czy to źle? i mam być napiętnowany :wink:
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?

I chociaż tylko pośrednio jego filmy wpłyneły na fakt rozpoczęcia przeze mnie treningów, to odważę się powiedzieć:
DLATEGO ĆWICZĘ AIKIDO (podobnie jak połowa z Was, ściemniacze) :)


Mów za siebie... Bo nie każdy zaczynał ćwiczyć aikido ze względu na Stefka :evil:
Bo jakoś mnie jego filmiki nie bardzo ruszają... Nie wszystkie są rewelacyjne :lol:
Ale jeśli ty zacząłeś ćwiczyć bo spodobały Ci się filmy stefka, jego walka, to nikt nie powiedział że to źle... Bo przeciez to tylko rekreacja :)

Ja słyszałem że ponoć Aikido pomaga w chorobach kręgosłupach, skrzywienia.. rekreacja dobrze robi na kręgi :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?

i mam być napiętnowany :wink:

No nie, cos ty! :) Przeciez sam slawny na caly swiat jego eminencja Pancer tez tak zaczynal :roll: no ale w koncu wyszedl na masona(to francusku - "murarz") co kielnia.... co jo gogom, co jo godom, chcialem na pisac na czlowieka 8)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?

i mam być napiętnowany :wink:

No nie, cos ty! :) Przeciez sam slawny na caly swiat jego eminencja Pancer tez tak zaczynal :roll: no ale w koncu wyszedl na masona(to francusku - "murarz") co kielnia.... co jo gogom, co jo godom, chcialem na pisac na czlowieka 8)

Szczepan, nie krępuj się! Nie byłem, nie widziałem ale legenda krąży, że kielnia w celach zbożnych była wykorzystana i wiele radości ludności przyniosla... Mówię - nie wiem, ale baby we wsi godają, że to nie o lożę (Boże uchowaj w naszym katolickim kraju!) ale o "leżę" jako pozycję po nadmiernym korzystaniu z uroków kielni chodziło... A paść w takich okolicznościach przyrody to nie hańba i Polakom przystoi (nawet takim z Kanady!) :) :) :)

APAS (na tropie kielni i innych Sensacji mijających wieków)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
Podkreślam, że książka o walce dla dżentemenów :wink: ani aktor Stefan (bynajmniej nie Friedman) nie mają nic wspólnego z moim rozpoczęciem praktyki aikido - wtedy wieści z Hollywood docierały rzadko a książka Miłkowskiego była tylko dostępna w tzw. drugim obiegu i na bibule :wink: :) .(dla młodych niech te stwierdzenia pozostaną tajemnicą :wink: :) )
Na aikido trafiłem przez przypadek, a kielnia nikogo jeszcze do pozycji horyzontalnej nie doprowadziła.......

Pancer (mający nadzieje na rychłe powtórne kielniowanie :) )
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?

Mówię - nie wiem, ale baby we wsi godają, że to nie o lożę (Boże uchowaj w naszym katolickim kraju!) ale o "leżę" jako pozycję po nadmiernym korzystaniu z uroków kielni chodziło... A paść w takich okolicznościach przyrody to nie hańba i Polakom przystoi (nawet takim z Kanady!) :) :) :)

APAS (na tropie kielni i innych Sensacji mijających wieków)

APAS jak chcesz sie podciągnąć w sprawach kielni to zajrzyj tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
W cześci rozrywkowej znajdziesz sporo danych nt wykorzystania kielni :) :) :)

Ł. (zastanawiający sie nad żródłosowem terminu "kielonek") :wink: 8)
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?

filmy ze Stevenem Seagalem?


nie! filmy z Zorro.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?

Ł. (zastanawiający sie nad żródłosowem terminu "kielonek") :wink: 8)

To z gwary myśliwskiej - jak się myśliwy na dzika zasadza i po celnym strzale do wielgaśnego odyńca idzie i znajduje sarenkę - to mówi: "o ku...a, jelonek" a wtedy koledzy podją mu naparsteczek, coby mu smutno nie było i stąd k-jelonek :)
APAS (co nawet raz na polowaniu był i ubaw miał po pachy, bo całodzienna kanonada myśliwskiej śmietanki i tylko jeden dzik padł... A ile było gadania!)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?

Mów za siebie... Bo nie każdy zaczynał ćwiczyć aikido ze względu na Stefka :


W którym miejscu napisałem, że każdy?
  • 0

budo_kristoff_doe
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
Starszy ode mnie o ładne kilka lat brat cioteczny powiedział mi że aikido to najlepsza sztuka walki na świecie :rofl:, ja młody i głupi uwierzyłem a filmy Stefka tylko mnie w tym upewnily. ;)
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
Jalo mała dziewczynka obejrzałam film pt. "Indiana Jones- Świątynia zagłady" (w wersji neimieckiej, żeby było śmiesznie). W filmie tym chłopiec rasy azjatyckiej wykonuje dwa albo trzy kopnięcia. I ja też tak chciałam. Zaczęłam rozpowiadać, że znam karatę. Ponieważ posiadam piękne skośne oczy, koledzy z osiedla wołali na mnie "Chinka -Karacistka". I na tym sie skończyła moja kariera karateki. Ale kiedy miałam lat 20 parę marzenia z dzieciństwa odżyły, postanowiłam jednak spróbować jakieś sztuki walki. Wybrałam Aikido, nie wiem do dziś dlaczego. Jak patrzę na awatarek Randalla, to przypominają mi się moje pierwsze "kroki", bo na tej macie je stawiałam...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
Taa, od dzieciaka małego fascynowały mnie MA. Oglądałem filmy, grałem na automatach w street figtera i w ogóle.
Ze wszystkich sztuk jakie dane mi było obejrzeć, aikido z filmów Stefana podobało mi sie najbardziej i było znacznie mniej teatralne niż to co można było obejrzeć na filmach z hong kongu /Drunken Master z J. Chan rulez/. Mistrzo Bruce też nie zadziałał tak bardzo, choć mocno. A amerykańska tandeta / Norris, Vandajm, Billy Blanc, Bolo Young, Cyntia Rotrock etc. /, jakoś do mnie nie przemawiała /mimo że było to jeszcze w podstawówce/. Tak czy inaczej zdarzyło sie w końcu że zdecydowałem sie coś poćwiczyc, brdzo podobał mi sie pomysł przechwytywania ataków, a jakby nie patrzec widziałem to tylko w wykonaniu Stefana / no i u J. Chana troche/, więc padło na aikido, bo akurat taka sekcja była blisko. I tak lata lecą... Możliwe że gdyby nie Stefan, ćwiczyłbym jako podstawe kung-fu, choc nie wiem czy w owych czasach była taka sekcja w Lublinie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?

Jak patrzę na awatarek Randalla, to przypominają mi się moje pierwsze "kroki", bo na tej macie je stawiałam...

Q rczę nie mogę zkojarzyć. A raczej 20paro letnią dziewuchę ze skośnymi oczami to chyba bym zapamietał... 8O
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
Po pierwsze witam! Właśnie się zarejestrowałem i to mój pierwszy post na tym forum :)

Tak się składa, że jeszcze zanim zacząłem trenować, to wiedziałem co to za facet, ten Seagal i że ćwiczy właśnie aikido. Ale nie ruszało mnie to wtedy zbytnio. Bardziej "rajcowało" mnie jak inni aktorzy filmów akcji "prali się po ryjach" jak Norris, Van Damme, Bruce Lee, Jackie Chan itp. Zawsze chciałem coś trenować, ale brakowało mi motywacji, żeby ruszyć moją "szanowną" i zobaczyć jak to wygląda i/lub zapisać się.

Tak naprawdę zaczęło się od pokazu aikido, o którym dowiedziałem się... od mojej katechetki w liceum :D Sama ćwiczyła, i nadal ćwiczy. Poszedłem, zobaczyłem. Śmiać mi się troszeczkę chciało patrząc jak kolesie wyginają się z bólu od byle ruchu. Jednak zapisałem się. Dziś, po paru latach, wiem, że tamci kolesie "wyginali się" bo ich naprawdę bolało :) Ćwiczę zatem sobie aikido i cieszę się z tego co robię :D

A nawiązując do "Stefcia" to przyznam, że "jego" aikido, niezbyt mi się podoba. To co pokazuje na filmach to nędza. Przynajmniej taka jest moja osobista opinia. Jakiś czas temu obejrzałem sobie dokument o jego osobie "The path of thought" - czy jakoś tak (właśnie stamtąd pochodził kawałeczek filmiku z randori, który gdzieś na tym forum mi się przewinął :) ). Może to, co robi ten koleś jest skuteczne, jednak nie podoba mi się.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
ale za to jaki Stef jest skromny :) :) :) i z poczuciem humoru na swój temat :o :o :o 8O :

Wiadomości

Steven Seagal śmieje się z siebie

Steven Seagal wystąpi w komedii, której reżyserią ma zająć się David Zucker. Dołączona grafika


Seagal, Zucker oraz Gil Netter podpisali właśnie umowę ze studiem Fox Searchlight. Na jej mocy aktor zagra główną rolę, Zucker film wyreżyseruje, a Netter zajmie się produkcją projektu. Kontrakt jest konsekwencją tego, iż w obrazie "The Onion Movie", który także powstał w Fox Searchlight, Seagal pozwolił sobie na sparodiowanie odtwarzanej zazwyczaj przez siebie postaci twardziela.

Zucker i Netter pracują obecnie z ekipą należącego do Seagala studia Steamroller Productions nad znalezieniem odpowiedniego scenariusza. Wśród tekstów pojawił się m.in. taki, według którego Seagal ma zagrać fajtłapowatego agenta federalnego.

Steven Seagal wystąpił dotąd m.in. w filmach: "Nico", "Liberator", "Na zabójczej ziemi", "Patriota" oraz "Mroczna dzielnica".


  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
Stefan mięknie
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
Fakt, NICO był fajny, ale, jeśli można się zwierzyć, wrażenie pierwsze i największe zrobił na mnie B. Lee z Wejścia Smoka, a potem cała reszta Jego filmografii.
No i był jeszcze ROCKY II...
PS. Do wpisu skłoniła mnie FIST OF FURY dzis na ALE KINO, właśnie się skończył... Wersja pełna, bez cięć, istny hardcore - nawet ze sceną pełnego striptizu 'do rosołu'...
  • 0

budo_dafok
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skądinąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Steven Seagal - czy dla tego zacząłes trenowac Aikido ?
Kolega zaczął trenować,ja żałuje że nie rozpoczołem razem z nim (w ogóle to żałuje ,że rozpoczołem tak późno)....no ale co się odwlecze to nie uciecze :) ...kilka miesięcy po nim i ja zapisałem się na treningi.....a Stefan-w sumie to wiedziałem co on robi ,ale nie było to priorytetem i główną motywacją do pójścia na treningi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024