Skocz do zawartości


Zdjęcie

SERGIUSZ MITIN - "NOŻE"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SERGIUSZ MITIN - "NOŻE"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

SERGIUSZ MITIN - "NOŻE" - to jest ta ksiazka w ktorej pierwsze 50 stron to slowne opisy zasady dzilania blokad nozy, materialow itp?

ma ja ktos?
godna uwagi jest na pewno, a czy jest godna zakupu?
chcialbym sie czegos blizej o nozach dowiedziec.. na forum takie teksty padaja ze czesto niczego nie kumam :)

ps
powinno byc w dziale multimedia.. aale nie wszyscy tam zagladaja..
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SERGIUSZ MITIN - "NOŻE"
Ja mam.

Co moge napisac... teraz chyba najlepsza polska ksiazka poswiecona tematyka nozy. Napisana bez "ochow i achow" na zimno, autr zarowno chwali, jak i krytykuje niektore rozwiazania w nozach (vide Chisel czy Hollow ground). Ponadto podejmuje praktycznie kazdy aspekt w nozach (rekojesc, ksztalty ostrza, pochwy, sposoby noszenia, stale, pokrycia ostrza szlify, blokady etc.)

Jedyne zastrzezenia mam do rozplanowania ksiazki - wolalbym, zeby fotki byly bezposrednio obok artykulow a nie na samym koncu. No i dzial ze stalami warto by wzbogacic o s30v, o ktorej autor nie wspomnial.

Podsumowujac, moim zdaniem super.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: SERGIUSZ MITIN - "NOŻE"
moim zdaniem rewelka książka - ja ja kupiłem i oszczędziłem ludziom z forum setki pytań jakie cciałem zadac bo na wszystko odpowiedź znalazłem w tej książce - naprawde jak ccesz zacząć być to zacznij od przeczytania ksiażki - dużo rozjaśni i w oóle.
Podsumowując - zajebisty wybór i polecam.
U Mittina nie lubie tylko podejscia do duzyc nozy, ...do podważania służy łom... ...nóż jest tylko do cięcia... - niby tak tylko w sytuacjac extremalnyc łomu sie nie nosi a nóż owszem - cyba ze tylko ja nie nosze łomu w kieszeni :)
Ale tak poważnie mowiąc to i tak nie ma lepszej ksiażki wiec jak cesz poczytac o nożac to tylko ta.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: SERGIUSZ MITIN - "NOŻE"
Sergiusz ma bardzo praktyczne podejście... ta książka na pewno rozjaśnia w głowie. Warto kupić.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: SERGIUSZ MITIN - "NOŻE"
to dzieki wspoltworca i fotografika:):)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: SERGIUSZ MITIN - "NOŻE"
Ta książka to od jakiegoś czasu moja "przułóżkowa biblia".
Świetnie napisana i prostym językiem wyjaśnia większość zagadnień.

Czasem może denerwować subektywizm autora.
  • 0

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Re: SERGIUSZ MITIN - "NOŻE"
Kupiłem tę książkę, jak tylko zobaczyłem ją w księgarni. Sergiusza znałem trochę z jego strony internetowej i aktywnego uczestnictwa w forach anglojęzycznych, stąd zakup jego książki był dla mnie w miarę oczywisty.
Jednak szczerze mówiąc od książki bardziej odpowiadają mi recenzje na guns.com.pl czy na stronie Świata Noży (coraz więcej tam się dzieje ciekawych rzeczy, choć layout strony mógłby być bardziej czytelny). Książka jest OK (kopalnia wiedzy), ale rzeczywiście czuje się w tekstach więcej podejścia wysokiej klasy eksperta technicznego niż pasji kolekcjonerskiej (no i jak dla mnie za mało microholizmu - zdjęcie UDT wiosny nie czyni).

Anyway, książkę warto kupić. A naturalny następny zakup to Encyklopedia Noży.
A może tak Piter by cos napisał... Albo praca zbiorowa forumowiczów Budo :wink:

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024