Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowy i z czym to się je?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

nowy i z czym to się je?
wiatm wszytkich czytam to forum poniewaz zafascynowały mnie miecze japońskie i chiałbymrozpocząć trening kturejs z tych sztuk walki jednak na forum dostaje coraz wiekszego zmieszania a nie rozjaśninia chiałbymwybrac styl/szkołe? w kturej nauczył bym sie posługiwania ta bronia mozna powedziec ze w sposób ktury przyda sie na ulicy tzn jak podejdzie do mnie kilku kolesi z zamiarami niodpowiednimi a zacznie byc gorąco a bede miał pod reka cos co nawet przypomina w ogromnym doza fantazji miecz (kij ,deska czy cuś:))dam rade sie wybronić. jestem swieżutki w sztukach walki ot kilka lat zapasów i ostatnio Capoeira ale mam warunki raczej na drwala niż na Capoeritas dobrego ale to tak btw.. no i tym sposobem moj pierwszy temat poscik licze na odpowiedzi
  • 0

budo_gardener
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z okolic Kalisza
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
Sprawdź w BAZIE KLUBÓW, co ćwiczy się w Twoim mieście lub gdzieś blisko. Jeśli to duże miasto, to i wybór może buć trudny. Wówczas kopnij się na kilka różnych treningów, pogadaj z instruktorami i wybierz to, co Ci najbardziej pasuje. Jeśli nie masz dużego wyboru, ćwicz cokolwiek!
"Jak sie nie ma, co się lubi, to się lubi-co się ma".
Ja też meszkając na głębokiej prowincji i mając raczej kiepskie warunki fizyczne robię to, co mogę,
a nie to, co chcę, a w domowym zaciszu zgłębiam teoretycznie ulubione tematy.
Życzę owocnych poszukiwań!
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
no spoko mieszkam w Dąbrowie Górniczej, i w poblizucos jest ale licze na odpwedzi bardzij w sensu co moze się przydac gdzie mamy połączenie walki mieczem moze do tego jakies chwyty kopnięcia ścięcia itp... dzieki rozejrze sie ale nie tylko to... czekam na dalsze komenty!! a ćwiczyc ćwicze przynajmnij narazie Capo a od wrzesnia sie zobaczy hehe ..co to bedziea jeszcze jedno pytanie czym rużni sie boken od shinaj?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
ciężko bedzie ci połaczyć walke mieczem z jakimiś fiflakami, albo miecz albo fiflaki :-)

na ślasku jest bardzo duzo sekcji iaido, wpisz w google iaido + śląsk to na pewno trafisz na coś blisko Ciebie, na pewno jest iaido w katowicach, gliwicach, rybniku, kendo w katowicach, chyba jeszcze w tychach czyms machają, poza tym jeszcze kilka innych sekcji. Szukaj i zycze powodzenia.
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
no dźięki ale mam pytanko czy ktos moze w dosc prosty sposob na chłopski rozum wyjaśńic rużnice między iajdo ,kendo itd i resztą tych składników budo?acha a o co richtig z aikido moze jakis link będe wdzięczny.nie roizumim tych rużzic wiec nie odsyłajcie mnie do reszty forum czytnołem całe :) )
  • 0

budo_gardener
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z okolic Kalisza
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
Wyjaśniam, z konieczności bardzo skrótowo. Klasyczna japońska szermierka to Ken-Jutsu. Do treningu ze względów oczywistych (bezpieczeństwo) używa się BOKEN. To od 2 słów: bo-kij oraz ken-miecz, a więc w praktyce jest to gładko obrobiony kij, lekko zwężający się ku końcowi. Można się tym nieźle poobijać, ale nie odetnie się komuś głowy czy kończyn. Kendo to sportowa wersja Walczą 1na 1 ubrani w maski i zbroje, podobni do hokeistów. Broń to SHINAI -miecz złożony z 4, spiętych ze sobą bambusowych listewek, elastyczny i lekki, o długości do 120 cm i średnicy 25 mm, zakończony gumowym grzybkiem. Jest to sport dość drogi. Dobry, ręcznie wykonany Shinai może kosztować ponad 100$, robione maszynowo są tańsze, ale sama zbroja też kosztuje. Aikido uczy obrony przed różnymi formami ataku i używa się do tego celu BOKEN oraz JO, czyli prosty kij o średniej długości (ok. 150 cm). Głównie jednak Aikido uczy obrony. Iaido to z kolei jedna ze sztuk Budo, która sprowadza się do błyskawicznego dobycia miecza i wykonania po mistrzowsku jednego rozstrzygającego cięcia. Tu nie obejdziie się bez prawdziwejj Katany (też kosztuje).. Polecam ćwiczyć Bo-Jutsu, jeśli jest możliwość. BO- kij długi, 6-stopowy (ponad 180 cm), to jedna z najpopularniejszych broni Kobudo, obok Tonfy i Nunchaku (też polecam, mają tę zaletę, że łatwo je przy sobie schować, w przeciwieństwie do Bo, Jo czy Katany. Nie są też drogie).
.
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
mozesz przyblizyc mi jeszcze bardzij kobudo bo jaksie domyslam bo jutsu to nie jest ken jutsu a mi raczej widze sie coprawda w walce jakims zelastwem :D czy po opanowaniu bo wjakims minimum stopniu bede mugł sobiedac radez mieczem ?hmm chyba nie :> a propos tych fiflakow albo miecza to wiesz w capo jest np technika au sem mao (gwiazda) bez rąk ją można włączyc do walki z sprzętem:)) licze na dalsze odpowiedzi bo mnie to szalenie interesuje
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?

a propos tych fiflakow albo miecza to wiesz w capo jest np technika au sem mao (gwiazda) bez rąk ją można włączyc do walki z sprzętem:))

Prościej będzie od razu poprosić "Zabij mnie szybko". :wink:
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
no co Ty kill bila nie ogladałes :) )) :lol:
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
mały dodatek - treningi kendo wydawać sie moga faktycznie drogie, jednak drogie nie są. w porównaniu z innymi sztukami, takimi jak aikido, karate , cena miesięcznego treningu jkest okazyjna, bo wliczony jest w nią sprzęt klubowy, czyli shinai, dla zaawansowanych zbroja, ewentualnie bokkeny. inne treningi ( aikido ) nie oferują takiego sprzętu.
ja za kendo we wrocławiu płacę 60zł/miseiąc, w czym mam 2 treningi dla początkujących, 1 trening kendo kata, i dwa treningi dla zaawansowanych, wieć sporo.

ceny sprzetu - tez nie jest źle, chinai najlepiej zamówić na necie, ja kupoiwałem swój w kendoshopie, kosztował 16 $ , plus wysyłka, ale zamówiliśmy grupą i wyszło że za shinai dałem jakieś 130 złotych, więc niewiele.

w polsce można dostać je , powidzmy, od 150 zeta.

hakama - no tu większy problem, dobrej jakości potrafi kosztować nawet 250, ale często sa na allegro - ja tam kupiłem swoją za 100 :) , poza tym można znaleźć takie i za 150.

bokken spokojnie można kupić od 50 zł, mozna też iść do stolarza i zamówić - znajomy tak zrobił i zapłacił 20, a bokken działa i wygląda.

Gi - jak hakama, trzeba szukać.

oczywiście im tańsze tym jakośc podupada, ale szczerze powiem że na sali u mnie są osoby które mają sprzęt droższy a ja nie zauważyłem różnicy - pewnie zauważę za kilkanaście miesięcy, no ale początkujący ( a w kendo początkujący to około 8 miesięcy od rozpoczęcia treningów ) nie muszą miec od razu wszystkiego najlepszej jakości, zresztą, zanim założy sie hakamę i gi, to z miesiąc mija.

talże proszę się nie zrażać - tylko szukać :)
  • 0

budo_gardener
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z okolic Kalisza
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
Hyakusen- dobrze, że wyjaśniłeś kilka kwestji ekonomicznych, jako lepiej zorientowany.
Pezao-wobec tego, że opłaty nie są wysokie i można korzystać ze sprzętu klubowego, to pasuj na siebie hakamę (wyjaśniam- czarne pompiaste spodnie, wory, takie same jak do Aikido) i bierz się za Kendo. Wróć jednak do mojej pierwszej odpowiedzi i zrób, jak Ci radzę. Warto poświęcić trochę czasu. Zbadaj i podziel się wrażeniami.
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?

w kturej nauczył bym sie posługiwania ta bronia w sposób ktury przyda sie na ulicy tzn jak podejdzie do mnie kilku kolesi z zamiarami niodpowiednimi a zacznie byc gorąco a bede miał pod reka cos co nawet przypomina w ogromnym doza fantazji miecz


no pomijam fakt że nie temu kendo służy :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
A czemu służy?

Zaciekawiony AdamD
  • 0

budo_gardener
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z okolic Kalisza
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
No właśnie : Czemu Kendo służy?
Może nas ktoś łaskawie oświeci !!!
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
poiperamtez chce wieddzieć:D
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
acha propo bo-jutsu moge dostac jakiegos konkretnego linka bonic nie znalazłem za bardzo dokłądnego :( cienki jestem wiem.acha cojest niezbedne do bojutsu?
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
każdy ma inne pojęcie do czego prowadzą sztuki walki, nie napiszę swojego bo sie zrobi kłótnia, jak w innym dziale.
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?

acha propo bo-jutsu moge dostac jakiegos konkretnego linka bonic nie znalazłem za bardzo dokłądnego :( cienki jestem wiem.acha cojest niezbedne do bojutsu?


Bo-jutsu - jak sama nazwa wskazuje sztuka walki kijem. BO jest to kij o długośco około 182 cm.

Walka kijem wchodzi również w skład Kobudo czylo Okinawskiej sztuki posługiwania się bronią a raczej można powiedzieć prostymi narzędziami przystosowanymi do użycia jako broń m.in. kijem, tonfą, SAI, Kamą, nunchaku ... i jeszcze paroma innymi.

Jeśli Cię takie rzeczy interesują to poszukaj czy nie ma zajęć z Kobudo w okolicy.

Pozdr.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
Hyakusen:

No tak, ale skoro "każdy ma własne", to nie możesz mówić że kendo nie służy do nap***dalania kijem po głowie :!: Możesz co najwyżej napisać, że Tobie służy do czegoś innego, przy czym założenie że to Twoje "zastosowanie" jest jedynym poprawnym jest moim skromnym zdaniem daleko idącym nadużyciem.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy i z czym to się je?
panowie ciesze sie że tylepostów ale cos mało postów na temat jaki padł na poczatku skupmy sie na priorytetach a założyc mozna inny watek o tym kto do czego i czego używa:)) tak proponuje nadal poszukuje jakiegos linkaHELPPPP!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024