Skocz do zawartości


Zdjęcie

nóż do rzucania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

nóż do rzucania
zamierzam zrobić customa do rzucania, przerabialiście to kiedyś? w zasadzie jak to jest z wyważeniem tkaiego noża, jak powinien być wywarzony? czy też może jak będę opierał się na sprawdzonych już kształtach, to sam się wyważy? ;>
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
kurde, nie można edytować swoich postów, i aż wstyd jak się tak patrzy, kiedy nie wiadomo jakim cudem napisze coś w stylu ,,wywarzony''. :oops:
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
wyważony pisze się przez samo ż...............................................

uff

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
no właśnie tego tyczył mój drugi post, tego gaga, panie kolego sympatyczny.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
Kiedyś trochę się tym interesowałem a więc:
-stal powinna być raczej miękka i plastyczna (nie może być krucha, lepiej żeby się wyginała niż łamała)
-środek ciężkości zdaje się że powinien wypadać w środku geometrycznym

co do kształtu ostrza najlepiej poprzeglądać zdjęcia noży do rzucania np. na tych stronach:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sam nóż ponadto powinien ważyć gdyż podczas rzucania lekkimi przedmiotami szybko męczy się ramię... :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
Panie kolego pięknosmoczy, biję się w piersi! Ujrzałem drugą wersję tego wyrazu w pierwszym poscie i i uznałem ze się poprawiasz z dobrego na złe. Moja wina. Niewyspanym. Będę czytał uważnie.!

:)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
Ludzie! malutki off-topic tak naszło mnie jak przeczytałem tą krótką wymianę mail w temacie "jednego błędu"...taka pomyłka to nic w porównaniu do tego co czasami można poczytać na forum!

Naprawde nie jestem złośliwy, ale czasami wydaje mi się, że niektóre osoby są albo analfabetami, albo ma w takim głębokim poważaniu dobro innych, albo poprostu nie skończyli jeszcze paru pierwszych klas szkoły podstawowej :D ... i nawet nie myślcie aby tłumaczyć je - "dysgrafia" - bo taki tekst jest dobry jak się właśnie chodzi do szkoły - tam robi wrażenie, potem już raczej niespecjalnie! :D

Tak w rzeczywistości walenie 9 błędów w dwóch zdaniach (bo to był rekord który odnotowałem w jednym z postów - nie piszę w jakim i kto był jego autorem - zainteresowani sami wiedzą :D - to może nie jest zbyt szkodliwie społeczny czyn, ale z drugiej strony zastanawia fakt, czy liczby jakie podają media, a mówiąc o stopniu analfabetyzmu w Naszym Kraju - nie są czasem aby prawdą...? :(

to taki off-topic i wszystkich niezainteresowanych przepraszam - a szczególnie autora tego postu! Wybacz... :oops: ale musiałem, bo prędzej czy później i tak bym to napisał...

Na koniec jedno zdanie-apel - Panowie/ Panie(?) dbajmy bardziej o to JAK się wypowiadamy, bo to też wiele o nas samych mówi... i często całkowicie nieświadomie uczymy innych ludzi - często dużo młodszych niż się wydaje, zamiast kultury - to jej braku... :(

pozdrawiam

PS. Na koniec - poprawna polszczyzna... > Polonistą k...a nie jestem - gdyby ktoś się głębiej zastanawiał co mnie walnęło... poprostu mnie takie coś w...a! :D :) :) :D :wink:
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
jeszcze jedna rzecz - juz raczej w temacie postu...

tak naprawde to "rzucać" można każdym nożem i wszystko zależy tylko od tego w jakim celu!!!!

Jeżeli chcesz rzucać do tarczy - dla zabawy, sportu, satysfakcji? - super, wtedy dobierz kształt, tak jak poprzedni kolega radził, dobrze wyważ nóż - pełno artykułów w necie - jak to zrobić, ale i tutaj pewnie za jakiś czas dostaniesz pełny wypas informacji. I do ćwiczeń marsz! Jakiś tydzień i będzie Ci pewnie nieźle szło - w zależności od zaangażowania! Bo tak przygotowanymi nożami to naprawdę średnia sztuka... nie mówiąć już o takich wymalazkach jak CS Torpedos... tym wogóle nie ważne jak rzucisz... :D

Wszelkie inne powody rzucania nożem są dla mnie absurdalne, więc szkoda na nie czasu! :) Jeżeli jednak uprzesz się, to najpierw DOBRZE poznaj nóż, którego masz zamiar używać, naucz się nim DOBRZE obchodzić a na końcu dopiero... sam zobaczysz, że rzucanie jest możliwe każdym z nich - nawet małym scyzorykiem... ;)

Życzę powodzenia i uzyskania własnej szybkiej odpowiedzi na te pytania..
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
albo pisza tak jak spod linuxa na ktorym NIE MA POLSKICH fontow zeby sie sytem nie rozjezdzal - albo z przyzwyczajenia bez - bo nie ma na wiekszosci komputerow ktore uzywa ............a pozaty mozna byc dyslektykiem ....do tgeo dohcodzi jeszzce przsetawny szyk wyrazow wynikajacy z braku synchronizacji rak przy szybkim pisaniu .................i tak nie macie na to wplywu cieszcie sie ze jeszcze nikt nie wrzuca tutaj tekstow slangiem - np. takim w jaki ewoluowaly niektore przyzwyczajenia ircowcow i innych takich ....grup uztkownikow neta
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
jasne! ... i cieszmy się że wogole mniej wiecej pisza wszyscy po polsku, bo nie daj Bog a jeszcze zaczeli by w narzeczu Suahili czy innym równie powszechnym jezyku!

nie o literowki mi chodzi czy o szyk przestawny, ale jak ktos pisze co chwila "terz", czy "wogule", "wziolem", ... i inne kwiatki to naprawde krew mnie juz zalewa po przeczytaniu 20 takich postow...

kazdy moze sie pomylic, ale bez przesady! A co do bycia dyslektykiem - to wierz mi, ze jak pisalem - tylko w SZKOLE to uchodzi - w DOROSŁYM życiu wszyscy glęboko mają w dupie że nie znasz języka polskiego - bez względu na przyczynę - I DOBRZE! Tak byc powinno. Tak sie sklada ze akurat z TA choroba (bądz co bądź to choroba) - można sobie poradzić - jak tylko człowiekowi zależy! :D

niestety raczej mało komu zależy.. :(
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
tak naprawde to temat nie do dyskusji - wyraziłem jedynie swoją opinie i raczej nie oczekuje polemiki czy powinno się pisać poprawnie - czy też nie... :) szczerze mówiąc - wychodząc z prostej zasady - jeżeli coś mi nie pasuje - nie robię tego - najnormalniej w świecie nie czytam postów od gości którzy kalają nasz ojczysty język w tak dużym stopniu.... :D

ze wszystkim sobie można poradzić? ;)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania

tak naprawde to temat nie do dyskusji - wyraziłem jedynie swoją opinie i raczej nie oczekuje polemiki czy powinno się pisać poprawnie - czy też nie... :)


nie będzie polemiki - zgadzam się , czasami aż wali po oczach [i to jest dobry objaw]
tak naprawdę boję się, że po jakimś czasie tak mi się to opatrzy,że przestanę zwracać uwagę a potem zacznę sam tak pisać [niedoczekanie moje]

jestem "wzrokowcem" i czytanie książek pisanych poprawną polszczyzną pozwala mi pisać w miarę poprawnie ale jeśli czytanie w internecie zabiera mi coraz więcej czasu to ....



Przepraszam jeśli kogoś uraziłem albo znudziłem albo skłoniłem do niepotrzebnego otwarcia tego postu
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania
Jako niedoszlego filologa, mnie rowniez raza w oczy takie byki stylu, interpunkcji czy niekiedy i logiki (spadac w dol, cofnal sie w tyl itp.) ale postanowilem kiedys nikogo nie pouczac, bo to jego sprawa, tak wiec wkurzam sie jedynie w mysli i Wam radze to samo.

A wracajac do tematu, jak napisal przedmowca, rzucac mozna wszystkim, na dowod tego polecam film cold steel'a "Cold prffo" )czy jakos tak, na ktorym za rzytke sluzy balisong arc angel 8O
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do rzucania

tak naprawdę boję się, że po jakimś czasie tak mi się to opatrzy,że przestanę zwracać uwagę a potem zacznę sam tak pisać [niedoczekanie moje]


Całkowicie popiera - własnie O TO CHODZI by od takiego CZEGOŚ ustrzec innych ludzi - najcześciej młodych (niestety) !!! :( dobrze to ująłeś :P

zresztą - tak naprawde nikogo nie pouczam - to był skromy apel o przywiązywanie większej uwagi do tego JAK piszemy - bo co piszemy to już każdy wie jak jest, lecz to cala siła netu i chwała mu za to! :)

...a jeżeli ktoś będzie uchodzić w realnym świecie za 'analfabetę' - to szczerze mówiąc mam to w d...e - jego sprawa... :D :wink: już dawno temu uświadomiłem sobie, że świata się nie zmieni, choć zawsze mozna próbować go choć trochę naprawiać.. tak w ramach czynu społecznego - nie żeby się jakoś tym specjalnie przemęczać... ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024