Skocz do zawartości


Zdjęcie

nóż do garnituru :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

nóż do garnituru :-)
Witam grupowiczów :D

Mam następujący problem: chciałbym kupić nóż w celach obronnych, do codziennego
noszenia. Najlepiej, gdyby dało się go gdzieś zakamuflować w garniturze :-) W
związku z tym powinien być składany, lekki, niezbyt duży [myślę, że ostrze
około 8 cm to optimum, ale jeśli jesteście innego zdania, to doradźcie,
proszę]. Powinien także mieć pewny chwyt i możliwość szybkiego rozłożenia.
Oczywiście zrobiłem już rozeznanie w sieci, ale ceny noży rekomendowanych przez
znawców tematu sa b. wysokie, jak dla mnie [zaczynają się od około 400 zł].
Mówię o tzw. "tactical folders". Z firm tańszych nie ma żadnych rekomendacji.
Czy to oznacza, że poniżej 200 zł nie da się już kupić noża o parametrach,
jakie naszkicowałem?

Zrobiłem także rozeznanie w jednym ze sklepów i praktycznie jedynie Gerber Easy-Out z 8 cm ostrzem spełnia moje wymogi [zwłaszcza jeśli chodzi o cenę]:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Intrygują mnie też noże Walthera, gdyż są bardzo tanie, a firma jest raczej znana:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Liczę na pomoc i pozdrawiam,

M. M. W.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Do garnituru mi najlepiej pasuje Microtech Mini Socom Ellite. Mieści sie w kieszonce na długopis w marynarce i jest tak lekki że go w ogóle nie czuć.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)

Gerber Easy-Out


Gorąco polecam!!! Ale... do garnituru? W celach obronnych??? Hmm... to bardziej nóż użytkowy, niż "Tactical folder" - przynajmniej ja go tak traktuję.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Ja z gerberow bym air rangera polecil. Sam mam i sobie go chwale, wygodny, latwy do rozlozenia jedna reka i ludzie nie powinni sie dziwnie patrzec jezeli go wyciagniesz do ciecia np: papieru.
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)

Zrobiłem także rozeznanie w jednym ze sklepów i praktycznie jedynie Gerber Easy-Out z 8 cm ostrzem spełnia moje wymogi [zwłaszcza jeśli chodzi o cenę]:
M. M. W.

to niezly wybor :o
sproboj przyjrzec sie jeszcze tym nozom:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)

Intrygują mnie też noże Walthera, gdyż są bardzo tanie, a firma jest raczej znana.

Walther znany jest z broni palnej, a nie noży. Te noże to robione na dalekim wschodzie nożyki bardzo średniej jakości z logo Walther i tyle. Jeśli szukasz taniej propozycji to zdecydowanie polecam CRKT. Mają ciekawą serię M16 EDC z lekko odchudzonymi nożykami.

Oczywiście przyłączam sie do rekomendacji mapeta, choć to inna półka cenowa niż CRKT.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
To moze to - Timberline Vallotton. Calkiem nieglupi nozyk, przyzwoicie wykonany, niezla stal (AUS8), dosyc fajnie lezy w dloni i w miare niagresywnie wyglada.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)

Intrygują mnie też noże Walthera, gdyż są bardzo tanie, a firma jest raczej znana:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


M. M. W.


Miałem ten model kicha i to bardzo. Raczej pomyśl o czymś CRKT Timberline Gerbera albo SOG ja osobiście wybrałem Timberline i narazie jestem bardzo zadowolony (mam go 3 dzien). Przykra prawda jest taka ze za 100 PLN sie nic ciekawego raczej nie kupi szkoda po prostu tej 100 lepiej to wydac na jakies inne cele :drinking: :paker: :peace: :)

Pozdrawiam
mlodyraduh
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Zwróciłbym uwagę na nowe, "czerwone" Benchmade'y. Nie wiem czy Alert działa normalnie :? ale u nich na stronie zobaczyć możesz:

Pika: 200PLN
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Geometria ostrza znana z AFCK daje paskudne zdolności penetracji. Paskudne dla "penetrowanego", oczywiście :wink:

Monochrome: 290PLN
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Taki trochę bardziej garniturowo-pokojowy egzemplarz.

Przyznam się że żadnego z nich nie miałem w ręku - miałem za to nowego (chyba) Ascenta (wrażenia "organoleptyczne" średnie) oraz Ambusha (wrażenia pozytywne). Co by jednak nie mówić, to jest Benchmade.

Pozdrawiam,
AdamD

PS: a nie widział ktoś gdzieś w sieci dużych AFCK do wzięcia? Satin, plain. Bo zapałałem chęcią posiadania, a tu się okazuje że dupa blada, tylko wersja D2 - a ona ma tą skubaną powłokę z BT2 co to ja jej nie lubię.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)

PS: a nie widział ktoś gdzieś w sieci dużych AFCK do wzięcia? Satin, plain. Bo zapałałem chęcią posiadania, a tu się okazuje że dupa blada, tylko wersja D2 - a ona ma tą skubaną powłokę z BT2 co to ja jej nie lubię


kto by pomyslal, zawsze byles Adamie takim przeciwnikiem "agresywnych" nozy :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma sekcje nozy juz nieprodukowanych, zajrzyj tam.
(a jakbys sie zdecydowal cos zamowic daj znac, bo sam mam cos na NG upatrzone - to tak nota bene ;) ).
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Noz do garnituru? Zalezy jaki garnitur, jesli godzien to chyba oczywiscie Mnandi? Zagryzc zeby, rzucic palenie, jesc mniej... Za kilka lat sie zwroci i pozostanie Wielka Radosc.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)

PS: a nie widział ktoś gdzieś w sieci dużych AFCK do wzięcia? Satin, plain. Bo zapałałem chęcią posiadania, a tu się okazuje że dupa blada, tylko wersja D2 - a ona ma tą skubaną powłokę z BT2 co to ja jej nie lubię.

........Gdzieś tam chyba jeszcze krążą w USA te ze 154CM i liner-lock'iem, przynajmniej miesiąc temu jescze coś widziałem...Ale myślę Adam, że warto poczekać na AFCK S30V Axis :twisted: No nie wierzę, aby nie doszło coś takiego do skutku :wink: , był już limitowany Ares z tej stali, są też nowe modele Benchmade /seryjne/ dla których ta stal to standart. Musi się pewnie wyczerpać seria podukcyjna z D2 :? Ja w każdym razie mruczę czasem mantry w tej intencji :wink: , bo także ślinię się na AFCK, ale ani D2 ani ta powłoka nie wzbudzają mego entuzjazmu.
A wracając do pytania o tani nóż obronno-garniturowy - popieram BM Pika! Lekki - niecałe 80gram, dobra stal, AFCK'o-podobny :wink: kształt , tyle, że nie trzymałem w łapie i nie wiem jak to jest z szybkim otwieraniem back-lock'a w Benchmade'ach...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Zaczynam czekać 8)

AdamD
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Jak do garnituru to może Kershaw Vapor? Kosztuje w okolicach 160zł.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
806 D2 AFCK Axis - ma swój styl. Powłoka ze swoimi ryskami też jest OK jak sie już ją polubi :wink: S30V... no no warto poczekać, nie warto brać bez.
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Nie cierpię garniturów! Noszę tylko T-Shirt'y :)
Ale myślę, że bardzo ładny nożyk to Benchmade model 350 Mel Pardue. Cena może nie być niska. Stal 154CM, podkładki z fosforobrązu, symetryczny kształt, doskonała przebijalność (garniturów i T-shirt'ów, oczywiście :) ) zalecany dla policjantów i innych takich jako back-up. Mam i używam jako EDC. Back-up w moim przypadku to TSEK. W końcu ja raczej dobry człowiek jestem.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Panowie, bardzo dziękuję za rady :-) Jest tak wiele noży, że nie wiem już teraz zupełnie, co wybrać. Mam zatem inne pytanie: który, z wymienionych w poprzednich postach noży, kosztujących do 250 zeta, ma najlepszą jakość ostrza [chodzi o stal, z którego jest wykonany]?

Pozdrawiam,

Michał
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Do 250 zl to chyba najlepiej wypada Benchmade Pika podana przez AdamaD. Stal N690 podobno ma lepsze parametry trzymania ostrza niz AUS8. Zreszta chyba dobra rekomendacja tej stali jest to, ze uzywa jej Extrema Ratio w swych hardcorowych nozach...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
[offtopic]

Tak na marginesie -> to że inna firma używa stali o takim samym oznaczeniu, i robi z niej super noże to w ogólności nic nie znaczy. Tutaj jest o tyle miło, że wierzę że BM nie skopało nic z N690, i pewnie nóż wyszedł przyzwoity...

... ale niech ktoś sobie porówna 440C z Mueli czy Herbertza z 440C stosowaną w Benchmade'ach ... a obstawiam że taki George Tichbourne zrobi z 440C jeszcze fajniejsze zabawki niż BM.

[/offtopic]
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: nóż do garnituru :-)
Adam, juz tak nie narzekaj na Muele. W koncu to MadDog sie zlamal a nie ona. :D :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024