Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowy bez ciężarków?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Trening siłowy bez ciężarków?
Witam

Interesują mnie ćwiczenia ćwiczenia siłowe ale bez wykorzystania sprzętu z siłowni, ciężarków, etc. Czy ktoś posiada jakieś systemy takiego treningu? Chodzi mi o opis ćwiczeń a także ilość powtórzeń w jednym cyklu (serii) poszczególnych ćwiczeń. Czy wogóle jest coś takiego? A może jakieś prywatne wypracowane metody?
Czy ja piszę głupoty? (((:

Pozdrowionka
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
Sa ludzie ktorzy zbudowali znaczna sile bez silowni np. rosyjscy zapasnicy.

Polecam strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - autor ten (zapasnik) pisal napisal tez kilka artykulow do polskiego "Budokanu". Jego zalecenia to m. in. wykonywane w duzej ilosci pompki, przysiady, mosty zapasnicze i podciagniecia na drazku - ogolnie cwiczenia z obciazeniem wlasnego ciala.

Mi to pomoglo, ale oczywiscie beda rozne zdania na ten temat - dla niektorych "sila bez silowni" to czysta herezja. Ponadto zapasy "nieco" roznia sie od judo, grupy miesniowe pracuja troche inaczej, mniej jest parteru itp.

Moze judocy wypowiedza sie na ten temat?
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?

Witam
Interesują mnie ćwiczenia ćwiczenia siłowe ale bez wykorzystania sprzętu z siłowni, ciężarków, etc.
[...]
Czy ja piszę głupoty? (((:

Pozdrowionka


Tak, piszesz głupoty.
:) A na serio: jest wielke takich ćwiczeń. Rzeczywiście grawitacja jest tutaj wielkim "ułatwieniem". Można wykonywać ćwiczenia, które podaje Sandokan. Poza nimi można też ćwiczyć w parach (przysiady z partnerem na plecach, skłony tułowia i grzbietu przy opleceniu udami bioder partnera i inne...). Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
najlepsze sa najprostsze cwiczenia takie jak pompki, drazek, brzuszki uwazam ze to sa najlepsze cwiczenia poniewaz peacuje caly czas kilka partii miesnii a o to chodzi w walce nie pracuja pojedyncze grupy miesnii jak wykonujesz ruch to nie samym bicepsem tylko bicepsem tricepsem miesniami barku przedramienia itd... dlatego uwazam ze najlepiej robic cwiczenia podczas ktorych pracuje kilka partii miesnii
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?

Witam

Interesują mnie ćwiczenia ćwiczenia siłowe ale bez wykorzystania sprzętu z siłowni, ciężarków, etc. Czy ktoś posiada jakieś systemy takiego treningu? Chodzi mi o opis ćwiczeń a także ilość powtórzeń w jednym cyklu (serii) poszczególnych ćwiczeń. Czy wogóle jest coś takiego? A może jakieś prywatne wypracowane metody?
Czy ja piszę głupoty? (((:

Polecam książkę:
Tadeusz Stefaniak - "Atlas uniwersalnych ćwiczeń siłowych", część I i II, Wydawnictwo BK, Wrocław 2001, 2002

Mnóstwo ćwiczeń solo, z partnerem, z prostymi przyrządami i także na maszynach. W I części są ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
Randori: hwdp://www.kulturystyka.p...omatora.htm#1.1 :)

Dołączona grafika
Ale paker. Nawet Pudzian przy nim nadaje się do temperowania kredek :wink:
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
Witam

Dzięki za odpowiedź. Już zacząłem stosować ten trening. Na razie są to baaaaaaardzo krótkie seryjki (((:

Pozdrowionka
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?

Witam

Interesują mnie ćwiczenia ćwiczenia siłowe ale bez wykorzystania sprzętu z siłowni, ciężarków, etc.

A nie łaska do działu "Sport, trening .." zajrzeć, oprócz podawanego wiele razy MattaF. w innym wątku w tamtym dziale MAciek podał fajny link
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
Trening z obciazeniem wlasnego ciala? Ok! Ale nie spodziewaj sie znaczacych przyrostow masy miesniowej. Fenomen rosyjskich zapasnikow i ich metod treningowych wlasnie polega na tym, ze nikt nie probuje zmienic swojej natury, tylko dziala w jej ramach - czyli innymi slowy jak naturalnie wazy 70 kg to walczy raczej do 70 kg (a tak naprawde to do 65 kg, prawie zawsze zrzucaja wage), a nie pakuje sie do 100 kg "zeby dobrze wygladac".
K_P
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
Witam

Tak jak pisałem wcześniej 2-3 lata nic nie robiłem ze swoim ciałem tylko gniłem w pracy przy komputerze. No i się zapuściłem. Dawniej trenowałem pływanie, siatkówkę, jeździłem sporo na rowerze - to za czasów szkoły średniej i policealnej było. Ważyłem sobie 87 kilo i było okej - przy moim wzroście 187, tłuszczyku ani żadnych innych oznaków nadwagi nie było widać. Teraz ważę 98 i nie jest okej. Zależy mi żeby zbić z powrotem wagę do 87 kilo. Na przyroście masy mięsniowej mi nie zależy. Tak jak napisano wyżej chcę rozruszać te swoje 87 kilo (: i być silny w tej wadze. Tylko najpierw muszę schudnąć... Chciałem zacząć biegać ale rozpoczęcie biegania w zimie bez stopniowego przyzwyczajenia się do niskich temperatur skończyło się już raz bardzo niedobrze. Grzałem łóżko przez parę dni. Więc z tym bieganiem poczekam do wiosny.

Jak ja się mogłem tak zapuścić?!?

Są też dobre strony (: Jak przy obecnej wadze będe ćwiczył to jak zrzuce z siebie tłuste ubranko to będe wymiatał (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?

Jak ja się mogłem tak zapuścić?!?


eee... zapuścić się to jest łatwo gorzej w drugą stronę :)

Poza tym warto żebyś dostrzegł całośc zjawiska - pracowałeś ciężko przez pare lat , i przez to się nic nie ruszałeś, co spowodowało te 98 kg. Może teraz powinienneś przestać pracować, a wszystko wróci do normy 8) ??
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
Witam

(((: Ale palce mam chude od "biegania" po klawiaturze (:
98 to teraz po 2 miesiącach treningów. Zapuszczony byłem do 103 (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
Langus7: Teraz ważę 98 i nie jest okej. Zależy mi żeby zbić z powrotem wagę do 87 kilo. [...] Chciałem zacząć biegać ale rozpoczęcie biegania w zimie bez stopniowego przyzwyczajenia się do niskich temperatur skończyło się już raz bardzo niedobrze.
kręciel: Nie martw się tym, że przytyłeś! To normalne. Mi wystarczyło kilka dni LŻEJSZYCH TRENINGÓW przy podwyższonej ilości przyjmowanych pokarmów i efekty są straaaszne :!:
A im dłużej będziesz odkładał bieganie, tym bardziej się rozleniwisz. Ja latam po Warszawce dość sporo w zimie i jak na razie się trzymam. Mój sekret tkwi w tym, że dość ciepło się ubieram a bieg zaczynam i kończę pod domem, przez co mróz mi nie straszny 8)
Poza tym, co mnie nie zabija, mnie wzmacnia! :twisted:

Kubuś Puchatek: Trening z obciazeniem wlasnego ciala? Ok! Ale nie spodziewaj sie znaczacych przyrostow masy miesniowej. Fenomen rosyjskich zapasnikow i ich metod treningowych wlasnie polega na tym, ze nikt nie probuje zmienic swojej natury, tylko dziala w jej ramach - czyli innymi slowy jak naturalnie wazy 70 kg to walczy raczej do 70 kg (a tak naprawde to do 65 kg, prawie zawsze zrzucaja wage), a nie pakuje sie do 100 kg "zeby dobrze wygladac".
kręciel: Langus7 Pytał się o ćwiczenia bez żelastwa a nie chciał się napompować jak Jarek Dymek. Myślę, że rosyjscy zapaśnicy postępują tak jak zapaśnicy z innych części świata to znaczy ci, którzy chcą robią masę a ci, którzy wolą bić się w niższych kategoriach, chlastają kilosy. Poza tym oni mają jeszcze inne tajniki (jak chociażby metodę "na jeża"...). :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy bez ciężarków?
Witam

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie dorwałem książkę Janusza Pawluka "Judo sportowe". Stara jest - wymagania na stopnie tam opisane już nieaktualne ale na końcu książki autor opisuje bardzo dużo wszelakich ćwiczeń bez sprzętu jak i ze sprzętem ale naprawdę bardzo podstawowym.

Pozdrowionka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024