Skocz do zawartości


Zdjęcie

Może kupię sobie BearClawa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Wszytko rozumiem ale:

LaGriffe jest po prostu niewygodny...


Do licha - to dlaczego jak dla mnie jest bardzo wygodny??? (w przeciwieństwie do BearClaw?)

Pochwa ma tylko otwory, czyli jesli chcesz troczyc do paska, dodatkowe koszty.


Gdybym chciał "necka" żeby go nosić przy pasku to wogóle bym nie kupował - zależało mi aby mieć go zawieszonego na szyi.
(a jakie koszty jak byś chciał jakiegoś foldera uwiesić na szyi ? - rozumując po Twojemu...)

Roznica w stali jest nieistotna poniewac do celow do jakich zostaly zaprojektowane AUS 6 w zupelnosci wystarczy.


Dodaj jeszcze, że "DLA CIEBIE" jest nieistotna - bo dla mnie (i nie tylko) bardzo ...

I tak można do usranej śmierci, każdy sobie, ale nie w tym rzecz.
Czy ktoś zakupi LaGriffe czy BearClaw naprawdę mnie nie interesuje - jego wybór, wypowiedziałem swoje opinie - bardziej na temat "necków" na przykładzie noża, który mam i chyba o to chodziło - jeżeli nie - sorry

Ende 8)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Uderz w stol ...

Do licha - to dlaczego jak dla mnie jest bardzo wygodny??? (w przeciwieństwie do BearClaw?)


Bo Emerson podoba Ci sie bardziej ? Bo wlasnie jego posiadasz, i chcesz sie przekonac, ze dobrze wybrales ? Powodow moge Ci podac sporo.

Gdybym chciał "necka" żeby go nosić przy pasku to wogóle bym nie kupował - zależało mi aby mieć go zawieszonego na szyi.
(a jakie koszty jak byś chciał jakiegoś foldera uwiesić na szyi ? - rozumując po Twojemu...)


rozumujac po mojemu, to trzeba by to porownac z ostrzem stalym troczonym do paska, a nie z folderem ( skad zes wzial ten folder ? ), i robi sie to niezwykle prosto, kupuje sie sznurowki za 2 zl (wersja de luxe paracord), przeklada sie je przez otwory standardowo w pochwie zrobione i wiesza na szyi , comprende amigo ?
I uwaga ogolniejszej natury. Postarajcie sie wszyscy dzielacy sie wrazeniami z uzywania swojego sprzetu zrezygnowac z postawy "moje jest najlepsze (opisane jako najlepsze jest najlepsze)". Zamiast tego moze wyliczenie zalet i wad. A zaslanianie sie, ze "dla mnie" czy "dla Ciebie" to taka poprawnosc polityczna, nie majaca wiele wspolnego z dyskusja.
Wojtek
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
To ja się nieśmiało wtrące... Jedynie, żeby przestrzec przed Herbertzem; miałem go w ręce i sprawiał wrażenie bardzo niesolidnego, nie był ostry, wydał mi się niewygodny, a pochwa - skandaliczna... Kiepsko trzymająca, źle wykończona i duża.

Howgh!

Mithr

PS A na szyi mam Scorpion MOD...
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Gdyby nie różnica cen, wybrałbym La Griffe'a. Jest to, ogólnie rzecz biorąc, bardzo dobry nóż, a w dodatku wygodny w noszeniu na codzień. A jest to przecież bardzo ważne, jeśli chodzi o narzędzia samoobrony. BearClawa właściwie nie można traktować jako necka - ze względu na okładziny, pochwę i wagę. A szkoda. Ma jednak swoje zalety: skuteczność w walce, świetny wygląd i cenę. :) I ze względu na nie skłaniam się do kupna BearClawa. Ostateczną decyzję podejmę dopiero po świętach.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

BearClawa właściwie nie można traktować jako necka - ze względu na okładziny, pochwę i wagę.


Znam takich, co jako necka nosza CRKT Companion :D
Wojtek
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

I uwaga ogolniejszej natury. Postarajcie sie wszyscy dzielacy sie wrazeniami z uzywania swojego sprzetu zrezygnowac z postawy "moje jest najlepsze (opisane jako najlepsze jest najlepsze)". Zamiast tego moze wyliczenie zalet i wad.


Ja powiem mawet więcej, wyliczać tylko wady i "ewentualnie" zalety, których nie można znaleźć w tonach opisów zwłaszcza noży często spotykanych.

Czytałoby się wszystko szybciej, hehehe :wink:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

Znam takich, co jako necka nosza CRKT Companion :D
Wojtek


No jasne. Trzeba być elastycznym.:-)
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

Postarajcie sie wszyscy dzielacy sie wrazeniami z uzywania swojego sprzetu zrezygnowac z postawy "moje jest najlepsze (opisane jako najlepsze jest najlepsze)". Zamiast tego moze wyliczenie zalet i wad. A zaslanianie sie, ze "dla mnie" czy "dla Ciebie" to taka poprawnosc polityczna, nie majaca wiele wspolnego z dyskusja.
Wojtek


War - z całym szacunkiem VICE VERSA. Nie zgadzam się z urobioną przez Ciebie teorią w udowadnianiu sobie, że "mój" zakup jest najlepszy - jest taki, o jaki mi chodziło. Jeśli było by coś na co liczyłem, a nie zostało spełnione - z pewnością znalazło by to swoje miejsce w opinii (jak to bywało wcześniej).

Może się poprostu jeszcze nie przyzwycziłem do Twoich "postów" - od dzisiaj możesz byc pewien, że jestem już przyzwyczajony. :?
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

Gdyby nie różnica cen, wybrałbym La Griffe'a


...niestety cena boli.
A najgorszy jest fakt, że przy typowaniu dla siebie noża (który dopiero masz na oku), najwięcej punktów dostaje ten, który często okazuje się po za zasięgiem portfela ... albo wiąże się z dużym wyrzeczeniem
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
VICE co ? bo to trudne slowa, i jakos z cudzoziemska brzmia :? (sprawdzam w slowniku) aaa, juz wiem, ze niby JA udowadniam, ze MOJ Bear lepszy od Twojego Griffa ? Neeeee, nie da rady, nie mam juz ani jednego, ani drugiego. Bo uwazam, ze te nozyki to taki marketingowy humbug, wmowiony ludziom jako swietna bron defensywna. Ale nie to bylo tematem tego topicu.
Wojtek
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

BearClawa właściwie nie można traktować jako necka - ze względu na okładziny, pochwę i wagę.


Znam takich, co jako necka nosza CRKT Companion :D
Wojtek


Mam - próbowałem - przygina do ziemi - równie dobrze można nosić niewielki odważnik na długiej sznurówce - tak samo skuteczny w samoobronie (podobnie jak ratler w kagańcu na metrowej smyczy :) :) :) )
-wój-
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

Bo uwazam, ze te nozyki to taki marketingowy humbug, wmowiony ludziom jako swietna bron defensywna. Ale nie to bylo tematem tego topicu.
Wojtek


Tematem byl neck knife - kwestia sensownosci zakupu takiego noza, tak aby "robil za bron" jak najbardziej miesci sie w topicu.

A wiec czekam na opinie, co wedlug kolegi WAR-a jest dobra bronia defensywna (chodzi o noz rzecz jasna)?
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Rozszerze wypowiedz - kolega Wój opisal juz tu bardzo plastycznie, co moze sie stac, gdy kogos "pociagniemy" BearClawem lub innym LaGrifem.

Oczywiscie, mozemy trafic na napastnika z takim sprzetem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i wtedy mamy marne szanse, ale to raczej malo prawdopodobne :wink:
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

uwazam, ze te nozyki to taki marketingowy humbug, wmowiony ludziom jako swietna bron defensywna.
Wojtek


I'm sitting here and wondering how I can relate to you, the reader, how excellent this tiny knife really is. How simplicity can be so brilliant and excellent. I'm thinking that you are not going to believe some of what I have to say about this tiny little knife.
Some of you that have never held a LaGriffe are simply not going to believe how effective this knife really is. I honestly think this is just about the most deceptively dangerous knife I have ever owned. If you already own one, you already know.
Someone seriously interested in Self-defense using edged weapons cannot ignore this knife.


Niektorzy mowia, ze Don sie troche zna na rzeczy......
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

A wiec czekam na opinie, co wedlug kolegi WAR-a jest dobra bronia defensywna (chodzi o noz rzecz jasna)?


Kolega brzmi tu troche ironicznie, nie sadzisz ?
Stale ostrza:
CRKT Companion
Spyderco Temperance
Benchmade Nimravus

Foldery:
CRKT Crawford/Kasper
Al Mar SERE 2000
Microtech SOCOM

to tak na szybko i raczej kierunek tego, co jest bronia (defensywna, ofensywna, bez znaczenia).
Wojtek
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Dziekuje za odpowiedz, ja naprawde nie pisalem ironicznie. Jesli takie odniosles wrazenie to przepraszam.

Bylem ciekaw Twojej wypowiedzi, bo cenie twoje "realne', a nie "stalomaniackie" podejscie do kwestii nozy.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Obizon, co to znaczy "niektorzy mowia" ? To naprawde niewiele kosztuje, wyciac sobie ksztalt Clawa z tektury i pobawic sie chwile z kolega "uzbrojonym" w palke z gazety, noz z plastikowej butelki.
Jak potrenujesz w ten sposob, to mow Ty, a nie zaslaniaj sie "niektorymi".
A jesli bedziesz bardzo chcial, to znajde Ci kilku "niektorych", ktorzy z cala pewnoscia stwierdza, ze zanim uzbrojony w noz im cos zrobisz, to oni Cie rozbroja golymi rekami.
Wojtek
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Nie ma sprawy, Sandokan, tak reaguje jak ktos do mnie per "pan" albo "kolega" mowi :)
Wojtek
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
hmm... myślę, że i WAR i Obizon (a może raczej Don? :) ) mają troche racj... Bear Claw i inne, to faktycznie bardzo szczególny przypadek... komercja poczyniła w tym przypadku cuda sprawiając, że pojawiła sie na świecie moda na różne kerambity, claw`y itd... tymczasem te noże jakieś magiczne to nie są :) pewnie że można napisać cały referat o zaletach takiego kształtu ostrza, ale tak może być praktycznie z każdym kształtem, który sprawdza sie od lat... nie da sie jednak ukryć ułomności takich noży jeśli chodzi o walkę z uzbrojonym przeciwnikiem... ten projekt na prawde ma sporo wad... np to co jest zaletą, czyli bardzo pewny chwyt , "nóz będący przedłużeniem szkielietu" sprawia że chwyty za rękę z nożem stają zupełnie realne i skuteczne (chyba nie musze tłumaczyć czemu?)...

tymniemniej nie oznacza to że bearclaw jest bezuzyteczny! spełnia swoją funkcje jako nóz do samoobrony dla kobiety... czy innego bezbronnego ssaka ;) , który wyciągnięty niepostrzeżenie pozwala skutecznie obronić sie przed nieuzbrojonym gwałcicielem...

nie chce mi sie pisac :)
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?

Obizon, co to znaczy "niektorzy mowia" ?

To znaczy ze istnieja na swiecie rowniez inne opinie niz Twoja. Cytowany wyzej Don Rearic uwaza LaGriffe za rewelacyjne narzedzie do samoobrony a nie za "marketingowy humbug" - w przeciwienstwie do Ciebie.
Rozumiem, ze Rearic moze nie byc dla Ciebie zadnym autorytetem ale dla niektorych jest (np. American Handgunner go publikuje - to ci niektorzy)

To naprawde niewiele kosztuje, wyciac sobie ksztalt Clawa z tektury i pobawic sie chwile z kolega "uzbrojonym" w palke z gazety, noz z plastikowej butelki.
Jak potrenujesz w ten sposob, to mow Ty, a nie zaslaniaj sie "niektorymi".

A po co mialbym to robic? Ja nie twierdze ze LaGriffem mozna sie sie obronic przed palka czy 7" nozem.

A jesli bedziesz bardzo chcial, to znajde Ci kilku "niektorych", ktorzy z cala pewnoscia stwierdza, ze zanim uzbrojony w noz im cos zrobisz, to oni Cie rozbroja golymi rekami.
Wojtek

No coz, potwierdzam ze tacy ludzie sa - nie wiedzialem, ze ich znasz :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024