Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu
O, i to jest dobre pytanie. Ja bym dorzucił "po paru latach". Bo jak oglądałem te kaski, a parę modeli w ręku miałem (i pod ręką/łokciem/kolanem też ;) ) to rzuciło mi się w oczy, że plastik z którego są wykonane jest w niektórych kaskach taki jakiś... starego typu. No, taki, co po paru latach może się pokruszyć. Miał ktoś podobne doświadczenia? Tj., że mu kratka po paru latach pękła? A może od razu?

K.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu
Co do kasku - lekki OT- trzeba uważać na kaski bez ochrony na brodę - gość wczoraj dostał z kolanka- krew, ładnie rozpieprzony podbródek...

Obrażenia rąk - nie wydaje mi się.

Ogólnie słabo walczy się w kasku, wstrząsy się przenoszą - ehh - ja tam wolę bez.
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu
Ochramiacze na krocze nie chronią specjalnie, nawet dobrych firm, jeżeli ćwiczymy combat, gdzie ataki na krocze są na porządku dziennym i to wykonywane często z dużą dynamiką.
Osoby które chcialyby zabezpieczyc sie bardziej powinny rozgladnac sie za suspensoriami z szerokim pasem w calosci wykonane ze skóry (np. EVERLAST), ktore w Niemczech kosztują ok 80 EURO a u nas okolo 300 pln.

Ochraniacze tak chronią krocze jak prezerwatywa przed aids ;) tzn. ZWYKLE
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu
na pokazach samoobrony dla kobiet bylem wykorzystany jako pozorant Byly tam glownie mlode dziewczyny w wieku 16 -17 lat ..........jezu jak one mi krocze okopaly mialem ochraniacz ale zaden ochraniacz nie jest w stanie zamortyzowac w 100 % uderzenia mlodej nawiedzonej osoby :lol: jestem przyzwyczajony do okopywania moich kochones bo sam trenuje kravke i combata ale na tych pokazach bylo ciezko ......... :wink:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu
wziolem wlasnie moj kask do reki
i faktycznie ten plastik z kratki daje takie dziwne wrazenie ze moglby sie pokruszyc ale ten juz przetrwal prawie 5 lat(a przyjal na siebie dobre kilkaset lokci glowek kilka stompow na ziemi i kilka thai kickow-jak bylem jeszcze zielony of course :) )
mocniejsze udezenie raczej nie skroszyloby plastiku a zerwaloby zemienie ktorymi ten plastik jest przymocowany do kasku
juedyny problem jaki z nim mam to ten glupi zep do zapinania z tylu
juz slabo trzyma

i spokojnie mozesz udezac rekawicami do valetudo na takie kaski

jedyny problem jaki mam z kaskiem(dotyczy to realnej walki) jest taki ze po pewnym czasie jezeli nie bedziesz uwazal,to zmieni ci sie dystans na ktory bedziesz chcial udezac(bedziesz odczuwal ze udezasz gdy trafisz w kratke, a bez kasku to cel jest jakies 2 cm za kratka
takze w kasku stajesz sie pewniejszy siebie(hmm no bo przeciez wlasnie przyjalem strightblast 3 lokcie i dwie glowki centralnie na morde i jeszcze stoje.......)
ale poo prostu musisz sobie o tym przypominac tak co 2-3 miesiace(najlepiej jak trenujesz troche kicka lub boksu bez kratek)
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu
Dzięki, trochę mi rozjaśniłeś sprawę.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu

wziolem wlasnie moj kask do reki
i faktycznie ten plastik z kratki daje takie dziwne wrazenie ze moglby sie pokruszyc ale ten juz przetrwal prawie 5 lat(a przyjal na siebie dobre kilkaset lokci glowek kilka stompow na ziemi i kilka thai kickow-jak bylem jeszcze zielony of course :) )
mocniejsze udezenie raczej nie skroszyloby plastiku a zerwaloby zemienie ktorymi ten plastik jest przymocowany do kasku
juedyny problem jaki z nim mam to ten glupi zep do zapinania z tylu
juz slabo trzyma
)


Dzięki Chrystianek za rzeczową odpowiedź. Mogę jeszcze spytać, jakiej firmy masz kask?

K.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu
kask jest firmy "pro force" (chyba,taka jest naszyta nazwa na przodzie)
i jest made in taiwan
a rekawiczki vale tudo so niebieskie(te w torych walczymy) i sa made in pakistan :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacze i szczypta realizmu na treningu

a rekawiczki vale tudo so niebieskie(te w torych walczymy) i sa made in pakistan :)


3/4 wszystkich rękawic na świecie z Everlastami i innymi Top Tenami włącznie jest made in Pakistan ;)

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024