Skocz do zawartości


Zdjęcie

Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
607 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenkyuusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
w sumie to sie z wami zgadzam ale .... sami musicie przyznac ze sa rzeczy praktyczniejsze i ... troche mniej praktyczne ...np. jak sie uczysz capueiry (a zima w ciezkim ubraniu i zimowych butach sobie nie poskaczesz) , albo karate sportowego ( moim zdaniem kompletna glupota bo raczej to malo praktyczne klepac kogos na dotkniecie tylko jak w szermierce jakiejs ) ... ale jak sie uczysz na ten przyklad wymienianej ostatnio czesto kravmagi albo karate "niesportowego" tradycyjnego gdzie sa uderzenia chociazby w genitalia czy kolana i inne wrazliwe miejsca to troche to praktyczniejsze ... ale z reszta to sie zgadzam ... najwiecej to do psychiki zalezy
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Nie zgodzil bym sie z tym wszystkie style sa nieskuteczne na ulicy! Sa style które sa na to ustawione np. WT

Czeba podkreslic ze ich zastosowanie musi byc bezwzglednie skuteczne! To znaczy ze musisz sie liczyc z tym, ze goscia zabijesz albo porzadnie pokaleczys. DLATEGO NAJLEPIEJ GDY MOZNA KONFLIKTU UNIKNAC :D (niestety nie zawsze idzie)

Co do walki z wieloma przeciwnikami to liczy sie strategia! Nie mozna z góry powiedziec ze nie masz szans i uciekaj. Co zrobisz jak nie bedziesz mógl uciec albo bedziesz z dziewczyna/zona/dzieckiem (przy tesciowej uciekaj! :D ) Napewno nie jest to latwe

Jezeli przeciwnik ma nóz albo kij to dupa blada! Wtedy musisz sie liczyc z powaznymi obrazeniami (i to obojetnie jaki jestes dobry)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Wing Tsun jest ustawione do walki na ulicy?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
VT Vale Tudo chyba chcial napisac ;)
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Dokladnie

Wing Tsun (WT) czy Ving Chung (VC) itp.

Jest duzo pisowni (wszyscy mówia ze pochodza od Yip Mana). Tu chodzi tez o kase. Tak WT jest zastrzezone VC tez tak jak i inne.

Ja sobie moge naprzyklad otworzyc OC (obrona cywilna 8) ) i tez bede uczyl tego samego co powyrzej wymienione style.

Wazne jest: tam nie masz rozgrzewek (jak cie na ulicy ktos napadnie tez ci nie da czasu na rozciaganie sie :roll: ) Trenujesz w butach (bo boso tez nie latasz)

Wiecej mozesz poczytac na stronach Wing Tsun pl
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Nie zgodzil bym sie z tym wszystkie style sa nieskuteczne na ulicy! Sa style które sa na to ustawione np. WT


ŚCIEMNIASZ BRACIE!

A co zrobisz jak wypadnie 4 gości? Złapie i zbutuje? Nic nie zrobisz.
A co zrobisz z atakiem nożem? Nic nie zrobisz.
A co zrobisz jak dostaniesz z zaskoczenia butelką itp.? Nic nie zrobisz.

DALEJ TWIERDZISZ ŻE TO "USTAWIONE NA ULICĘ"?
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Wazne jest: tam nie masz rozgrzewek (jak cie na ulicy ktos napadnie tez ci nie da czasu na rozciaganie sie :roll: ) Trenujesz w butach (bo boso tez nie latasz)


Na ulicy nie potrzeba rozgrzewki, bo masz wspomaganie adrenaliny, wiec takie gadanie, ze nie ma u was rozgrzewki na treningach, bo na ulicy tez nie ma czasu na rozciaganie, jest dla mnie chwytem marketingowym i generalnie wciskaniem ludziom kitu.

Pozdro
J.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Combat:
Nie przesadzaj z tą przewagą 4 na 1, że szans nie ma.
Są spore szanse, żeby się obronić przed 3-4 ROWNYMI sobie przeciwnikami (o słabszych to nawet nie mówię).
Wszystko jest w nastawieniu psychicznym. Nie chce mi się tego rozwijać ale wierz mi, że wiem co mówię.
Co innego jak przeciwnicy są zgrani i sobie ufają. Wtedy 3-4 przeciwników nawet "jednostrzałowych" jest nie do przejścia.
Sam nie mam doświadczenia w takich sytuacjach ale widziałem i słyszałem o wielu przypadkach, że ktoś przeciwstawił się, odgonił (oczywiście nie pobił) 3-5 napastników z których każdy nawet pojedyńczo byłby sporym problemem.

Zanim nabluzgasz - spytaj jak czegoś nie zozumiesz, bo wiem co piszę. :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

Wazne jest: tam nie masz rozgrzewek (jak cie na ulicy ktos napadnie tez ci nie da czasu na rozciaganie sie :roll: ) Trenujesz w butach (bo boso tez nie latasz)


1) Brak rozgrzewki to debilstwo i czysta patologia treningowa. Tylko kompletny nieuk mógły forsować takie pomysły.

2) Do uderzeń rękoma i niskich kopnięć nie potrzeba się rozgrzewać na ulicy (i tak nie ma na to czasu), a w treningu bez rozgrzewki ryzyko urazów rośnie lawinowo!!!!!

3) Trening w butach - super - jeszcze uderzenie cegłówką w łeb na wejście do sali z zaskoczenia -full real.

Sam nie mam doświadczenia w takich sytuacjach ale widziałem i słyszałem o wielu przypadkach


A świstak siedzi... Przeczytaj co napisałem.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Combat ma świętą rację na temat pseudo-ulicznych zasad, ja może to wszystko skodyfikuję:

- zero rozgrzewki, nawet jak się rozgrzejecie to potem ochłódźcie mięśnie, bo przecież tak jest na ulicy

- trenujcie tylko w glanach, bo przecież takimi butami będą was kopać, a że połamiecie sobie kości na treningu ...

- generalnie napierdalajcie się tak jakbyscie chcieli zabić jeden drugiego, bo tak jest na ulicy!

Przecież to TYLKO TRENING!
Każda ulica jest inna i każda bójka też!

nie wiem czy juz o tym nie pisałem, taki przykład, może głupi:

1996 rok Łódź pod hotelem Centrum
Garmulewicz i Wolny kontra 12 (sic!) bramkarzy (wśród nich paru moich znajomych, ówczesna łódzka ekstraklasa)

Garmulewicz z Wolnym nawaleni w trupa roznieśli tych 12 kozaków, potem jeden z nich wsadził Garmulewiczowi kosę w brzuch,
bo nie mieli szans nawet w przewadze.

To tyle na temat przewagi liczebnej i sztuk walki.
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
"Czeba podkreslic ze ich zastosowanie musi byc bezwzglednie skuteczne! To znaczy ze musisz sie liczyc z tym, ze goscia zabijesz albo porzadnie pokaleczys."

Bezwzględna skuteczność,a jest względna skuteczność?A może skuteczność abstrakcyjna ? :lol: Ale coś jest skuteczne albo nie.
Jak gościa zabijesz to będziesz miał trening walki jeden vs pięciu 24h/dobę w pace.Nagrodą jest nienaruszony tyłek.(Chyba nie ma większej motywacji, a i adrenalina jest "konkretna" :lol: ).
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
ŚCIEMNIASZ BRACIE!

A co zrobisz jak wypadnie 4 gości? Złapie i zbutuje? Nic nie zrobisz.
A co zrobisz z atakiem nożem? Nic nie zrobisz.
A co zrobisz jak dostaniesz z zaskoczenia butelką itp.? Nic nie zrobisz.

DALEJ TWIERDZISZ ŻE TO "USTAWIONE NA ULICĘ"?[/quote]


Przeciesz nie napisalem: "idz na ulice poszukaj grupke gdzie stoi pieciu i im dokop!!!" :) Co zrobisz jak nie bedziesz mial wyjscia? polozysz sie, zaczniesz plakac, blagac o litosc. HYBA CIE POGIELO!! Tu nie ma zadnej mowy o obronie. TY musisz byc tym co atakuje (wtedy ich zaskoczysz). I przeciesz nie wciskam kitu ze zawsze wygrasz!!!

Co do rozgrzewki to tez nie masz racji :!: Jak trenujesz zeby wystepowac na zawodach, wysokie kopniecia, rzuty to jestem Twojego zdania :!: JAK NAJBARDZIEJ :!: :!: :!: Ale poco ci rozgrzewka jezeli kopniecia ida maxymalini do pasa, kopane (a raczej) pchane do przodu?? A realny pojedynek na ulicy nie moze trwac wiecej niz pare SEKUND :!:

Jest to temat na który sie mozna bardzo rozpisywac. Napewno jest tez duzo pogladów.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Jeśli chodzi o trening bez rozgrzewki to można to zrobić parę razy żeby zobaczyć jak zachowuje się twoje ciało i jak możesz zaatakować nie obawiając kontuzji natomiast trenowanie w ten sposób cały czas może tylko zaszkodzić.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

[Trening bez rozgrzewki] Jest to temat na który sie mozna bardzo rozpisywac. Napewno jest tez duzo pogladów.


No na pewno. Ale tylko jeden jest słuszny.

Ale jeśli nie wierzysz na słowo, to trenuj sobie dalej bez rozgrzewania się - a za parę lat wszyscy z wyszczerzonymi sztucznymi szczękami będziemy powtarzać "a nie mówiliśmy!" patrząc jak nieudolnie próbujesz wstać z krzesła.

Kurde, nawet na Taiji jest rozgrzewka.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Bez rozgrzewki gorzi ci wiele kontuzji łącznie z naderwaniem/zerwaniem śccięgien, nadwyrężeniem mięśni i wiele innych. Na ulicy bez rozgrzewki jes podobnie, ale tam walczysz o zdrowie czy życie, poza tym jak pisałeś walka trwa kilkanaście sekund a trening strzelam,że jakies 1,5-2 godziny minimum...

Poza tym to nie są realia ulicy-bez rozgrzewki. Musielibyście wprowadzić jeszcze
1)Niewygodne stroje- nie każdy chodzi w zwiewnym dresie. Co z tego,ze jak udpadniesz na jakieś dżinsy, guziki, szlówki to cholrenie niewygodnie tak się nosisz, gruba kurtka musi krępować ruchy bo jej nie zdejmiesz.
2)Zajęte ręce, plecak - przecież mozesz wracać ze szkoły, z zakupami, iść z kebabem w ręku...
3)Atak z zaskoczenia, co już pisał Combat - wchodzisz na sale i od razu strzał w twarz
4)Żzadnych materaców, czy nawet klepki. BETON i ASFALT, bo w końcu zarówno i ty jak i przeciwnik upadacie na twarde...

Jeżeli twój trener nie prowadzi rozgrzewki to albo znajdź innego, albo w szatni na 5minut przed zajęciami przynajmniej rozruszaj kazdy staw(jakieś krążęnia), może troche rozciągania...Po co robić z siebie kalekę, a do tego to zmierza...
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Dla jaj takich rzeczy nie pisze :wink: zalezy kto co rozumie przez rozgrzewke. :?:

My robimy 30 min. nasza forme, ale ja bym tego nie nazwal rozgrzewka :twisted:

Bokser co skaka 15 min. na skakance sie rozgrzewa, karacista co robi pomki, lata po sali przysiady itd. to jest dla mnie rozgrzewka :!:

No ale moze sie nie rozumielismy :idea:

Jasne ze macie racje z tym realnym trenigem (asfalt, cios z zaskoczenia itd.) ale mozna przynajmniej spróbowac taki trening pod realia podciagnac (w miare mozliwosci) :lol: Jezeli trenuje z kolesiem w butach (sportowych a nie glanach!) to jest to napewno bardziej realne jak po bosaku albo? I O TO MI CHODZILO :wink:

Równiez podzial miedzy stylem SPORTOWYM a SAMOOBRONA jest wazny. Tu sa calkiem inne punkty wyjsciowe. W wednym trenujesz na zawody a w drugim zeby przezyc na ulicy :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Podejście samoobronne KOMPLETNIE ZAWODZI.

Czemu? Bo musisz umieć walczyć - a nie wykonywać kilka statycznych schemacików "jak on zaatakuje tak, to ja zrobię to".

Aha a 1 vs kilku - to broń (broń Boże nie gołymi rękoma ;) ).

Patrz ->
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ew. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Te buty - taak - co nieco realniej. Widać jakaś rozgrzewka jest.
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
[quote name="Combat"]Podejście samoobronne KOMPLETNIE ZAWODZI.

Czemu? Bo musisz umieć walczyć - a nie wykonywać kilka statycznych schemacików "jak on zaatakuje tak, to ja zrobię to".

I znowu sie 100% zgadzam :!: Dlatego my sie nie bronimy tylko atakujemy :wink: Bzmi glupio ale chetnie to wyltumacze:

Jezeli jakig gosc "x" (nie wisz czy cie bedzie lal czy nie) podejdzie na niebezpieczna odleglosc do ciebie (z reguly jest no odleglosc na kopa), i nie zareagowal na poprzetnie twoje znaki ostrzegawcze typu (stuj, czego chcesz) to przekraczajac te bariere musisz zaczac go okladac :!: Moge sobie wyobrazic jak sie to czyta (zwlaszcza jak ktos nie zna WT) tu przyklad:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

idz na sonstige videos i zobacz "vorführung1" i "Leung Ting"

ciekawy jestem jak Ci sie spodoba :wink:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.
Wilkolak moge miec pytanie.. wiesz tak miedzy nami...
ja sie tam na budo sportach i VT nie znam.
ale powiedz mi tak, szczerze, po cichu.
ty sie zes bil kiedys na ulicy?
  • 0

budo_wilkolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Systemy i sztuki walki, a ulica. Częste pytania nt ulicy.

ty sie zes bil kiedys na ulicy?



na cale szczescie nie mialem okazi. raz bylem z kumplem na wsi na dysce. taka mala. nikt tam za bardzo nie tanczyl. kumpel i ja obracalismy butelke (pod stolem) a potem na scene. no i nasze geby sie im nie spodobaly. mimo tego wyszlismy bez skazy a paru tubyluców ucierpialo :)

fajnie bylo :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024