Skocz do zawartości


Zdjęcie

osłabienie siły mięsni rąk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_poniek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

osłabienie siły mięsni rąk
Witam serdecznie
Jeżeli to możliwe to porszę o informacje na temat problemu z mięśniami rąk ( a w zasadzie prawej ) , które są w totalnym osłabieniu-zaniku.
Otóż ok. 1,5 roku temu grając w sguasha wpadłem prawym, barkiem na ścianę. Po ok. 10 dniach ból w barku minął ale zauważyłem drastyczny spdek siły w prawym ręku. Zacząłem się diagnozować - neurolog ( 3 ), rehabilitant, ortopeda, neurochirurg ( 2 ). Sam również zacząłem się diagnozować-znalazlem w sobie SLA, chyba to nie jest jednak to - nogi mam bez problemu. W końcu po roku po zrobieniu rezonansu stwierdzono, u mnie przepukliny w odcinku C6-C7 kręgosłupa. Stwierdzono,że to może byc przyczyna chociaż niektórzy lekarze twierdzili, że niemożliwe aby ta dyskopatia spowodowała takie zaniki mięśni. Zrobiono mi operację ale siła nie wraca - rehabilituję się już ok. 14 dni.

A teraz pytania.
1. Czy zetknęliście się z takim przypadkiem jak mój?
2. Czy możliwe aby taka dyskopatia spowodowała zanim mięśni prawej ręki?
3. Czy rehabilitacja jest jedyną metodą odbudowy siły mięśni rąk a jeżeli tak to jak długo to może trwać?
Zdaję sobie sprawę, że są to może pytania bez odpsowiedzi ale pomimo tego proszę o jakieś informacje.

Pozdrawiam
Krzysztof Poniecki
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Kurde, no ja nie spotkalem sie z takim przypadkiem. Jedyne co chcialem tu powiedziec, to zebys sie trzymal i rehabilitowal z zacieciem. Wyniki jesli maja przyjsc, to napewno nie przyjda od razu. Powodzenia zycze. mowa
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
8O W zyciu nie przypuszczalbym, ze takie powiklania moglyby byc nastepstwem zderzenia ze sciana... 8O W moim przypadku powinienem nie moc otworzyc nawet oka samodzielnie, gdyby to mialo tak dzialac... 8O
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk

A teraz pytania.
1. Czy zetknęliście się z takim przypadkiem jak mój?
2. Czy możliwe aby taka dyskopatia spowodowała zanim mięśni prawej ręki?
3. Czy rehabilitacja jest jedyną metodą odbudowy siły mięśni rąk a jeżeli tak to jak długo to może trwać?
Zdaję sobie sprawę, że są to może pytania bez odpsowiedzi ale pomimo tego proszę o jakieś informacje.

Pozdrawiam
Krzysztof Poniecki


Ad1. Wielokrotnie w praktyce, a w bieżącym roku nawet bardzo blisko :) Sam jestem po operacji kręgosłupa szyjnego w marcu.
Ad2. Jest to możliwe i nawet dość częste. W moim wypadku zanik dotyczył mięśni lewego ramienia, głównie tricepsa. Ale u mnie operacja była po miesiącu od wypadku, a nie po kosmicznym czasie 1,5 roku przestraszony
Ad3. Jedyną realną. Na elektrostymulacje i zakrojoną na szeroką skalę fizykoterapię raczej bym nie liczył, gdyż najprawdopodobniej cię na to nie stać. Jeśli się mylę to próbuj.
Na zakończenie. Człowieku 14 dni!! Zacznij się niecierpliwić po 14 miesiącach. Będziesz wtedy być może w połowie drogi. Życzę powodzenia.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Ja tez w tym roku wracalem do siebie po operacji, na efekty czekaj cierpliwie jak nie bedzie poprawy do 2/3'ch miesiecu to zacznij sie martwic.
Zycze duzo silnej woli! Powodzenia w powrocie do zdrowia!!!
  • 0

budo_poniek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Dziekuje za słowa otuchy bardzo to pomaga.
Prosba o jeszcze jeden komentarz. Poniewaz moje zaniki dotycza rowniez ( choc w mniejszym stopniu ) lewej reki czy Waszym zdaniem warto sie dalej diagnozowac czy tylko skutecznie rehabilitowac?
Cierpliwosci sie nie boje - jedyne czego sie boje to czy mam prawidlowa diagnoze?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za slowa otuchy
Poniek
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Hej nie zastanawiaj sie nigdy w takich kwestiach tylko wal do lekarza.
Przede wszystkim rentgen i to jak najszybciej- zebys mial za jakis czas do czego porownywac!
Potem do odpowiedniego lekarza.
Jak nic nie bedzie to jeszcze raz do rodzinnego i nastepne skierowanie - i idziesz do innego lekarza.

Powodzenia!
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Jak ci zrobili rezonans magnetyczny to nie masz sie czego obawiac na nim wszystko wychodzi :-) jedyne co to cwicz te lapi ile wlezie efekty przyjda z czasemnapoczatku powoli potem coraz szybcie potem wejdzie ci tak w krew rechabilitacja i czeste pakowanie tych lapek ze bedziesz je nawet po rechabilitacji pakowal bardziej niz ktokolwiek i bedziesz uscisk judoki i cios goloty :wink: wiec sie nieprzejmuj zabardzo (potem polecam plywanie swietnie wplywa na takie sprawy) o i dietka tez jest raczej potrzebna wiadomo duzo bialka (jaja sery wedliny kurczaki ;p ) bo wiadomo miesnie z bialka sa zbudowane :)
Jedyne na co mozesz byc zly to nie na to ze wpadles na ta sciane tylko na to ze rezonans zrobili ci tak pozno :/. BO nic inego nie pokazuje takich rzeczy przy kregoslupie.
POZDRO I CWICZ NIE PO TO ZEBY PRZYWROCIC MIESNIE DO PRAWIDLOWEGO STANU TYLKO PO TO ZEBYS WSZYSTKICH KUMPLI ZA KILKA LAT NA REKE ROZWALAL :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Bzdura! Bezwzględne dokończenie diagnostyki. Obecność przepukliny jądra miażdżystego na poziomie C6-C7 praktycznie wyklucza trenowanie sztuk walki. W dowolnej chwili może nastąpić pogłębienie przepukliny z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Na tym poziomie to trwałe kalectwo znacznego stopnia (z niepełną funkcją rąk). Zarządaj od lekarza pisemnej decyzji, czy nie jest konieczna operacja.
TO JEST POWAŻNA SPRAWA!!!
  • 0

budo_poniek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Witam serdecznie

Dzieki za odp. Ja juz mialem operacje tzn. na poziomie kręgi C6-C7 mam zepspolone blachą z 4 wkrętami a jądro miażdżyste usunięte. 1 miesiąc rehabilitacji nie pomaga. Walka oczywiścei trwa dalej. W poniedzialek idę do nuerochirurga i robię EMG. Obawiam sie, ze to nie tylko byla dyskopatia. A może to jakać choroba mięśni?
Pozdrawiam
Poniek
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Możliwe, choć bardziej prawdopodobne jest to, że zbyt się niecierpliwisz. Taka rehabilitacja trwa długie miesiące, czasem nawet lata. Może się też zdażyć, że nastąpiło trwałe uszkodzenie nerwów rdzeniowych.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: osłabienie siły mięsni rąk
Skoro jestesy przy temacie. Mam pytanie do Sloniaka.
Mialem kontuzje lewej reki i :
- jakie cwiczenia , poprawiajace sile , moge wykonywac nie narazajac stawu lokciowego na nawrot kontuzii.

Dzienkuje zaodpowiedz i pozdrawiam wszystkich.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024