Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Karol_P
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady
Siemano,

Panowie i Panie, w poniedziałek z ziomkiem zapisujemy się na siłkę w zwązku z tym mam kilka pytań i proszę o wyrozumiałość (każdy chyba kiedys zaczynał).
Na wstępie może powiem cos o sobie: mam 19 lat, waże 66kg mój wzrost to 180cm. JJem całkiem duzo ale nie moge przybrac nawet kilograma, mam chyba za szybka przemianę materii. Moje pierwsze pytanie dotyczy tego czy najpierw zacząć ćwiczyć czy najpierw przybrac na masie i jak? za pomocą jakichś odżywek? Koleś w sklepie dla kulturystów mówił żebym zaczął ćwiczyć i przy okazji kupił sobie coś na mase polecił mass XXL, znacie może cos lepszego albo może macie inne zdanie na ten temat?

Kolejna sprawa - boje się mojego pierwszego wejścia na siłkę. Sami przypakowani i ja taki wąski {SMILIES_PATH}/icon_lol.gif jak oni wogóle będą do mnie podchodzili doradzą coś czy będą się tylko nabijać? I co zrobić żeby jakos sobie ich zjednac Czy na siłce jest jakas niepisana zasada typu: silniejszy cwiczy kiedy chce itp?

I następna sprawa co ja mam wogóle ćwiczyć (chciałbym wyglądać proporcjonalnie) mieć większą klatę biceps {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif Może jakieś porady?

Wiem wiem pytania debilne ale tak już mam. Proszę o powazne podejscie do tematu i udzielenie odpowiedzi:)
dzięki za uwagę pozdro
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady
1. Zacznij ćwiczyć i jeść normalnie i nie ma siły żeby ci nawet 1 deko nie przyszło.
2. Wyobraź sobie tych przypakowanych jakieś kilka może kilkanaście lat temu jak oni wtedy wyglądali. A co do sprzętu to nie ma "Ja jestem silniejszy i spadaj od sztangi" każdy jest równy i ci nawet podpowiedzą jak będziesz robił źle (przynajmniej u mnie na siłce tak jest ale chyba wszędzie jest tak samo).
3. Na początek (jakieś 2-3 miesiące ogólnorozwojówka czyli ćwiczenia na maszynach na kazdą partię mięśni na kazdym treningu a potem jakiś konkretny czy to masa czy siła zależy jaki masz cel).


Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal napewno ci ktoś odpisze. Pozdro. {SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif
  • 0
Dołączona grafika

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady

Koleś w sklepie dla kulturystów mówił żebym zaczął ćwiczyć i przy okazji kupił sobie coś na mase polecił mass XXL

Jak można Komuś polecić odżywkę Kto dopiero zacznie ćwiczyć (bezsens), ja uważam że na początku trzeba wykorzystać cały potencjał drzemiący w Nas a potem jak już dojdzie się do punktu gdzie już się nie rośnie to w tedy sięgnąć po odżywki. Karol_P widzę że Jesteś trochę chudy ale nie przejmuj się ja też na siłowni widywałem chudych i Nikt się nie śmiał bo przecież jak Sam pisałeś "Każdy kiedyś zaczynał". Na początek tak jak pisał chudy135 trening ogólnorozwojowy przedstawiony niżej:

1. Przysiady ze sztangą (czworogłowe ud)
2. Martwy ciąg na prostych nogach lub można dać uginanie nóg leżąc na brzuchu - maszyna (dwugłowe ud)
3. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej (klatka piersiowa)
4. Unoszenie hantli bokiem w górę (barki)
5. Wyciskanie sztangi z klatki piersiowej siedząc (barki)
6. Podciąganie na drążku (plecy)
7. Wyprosty tułowia na ławeczce (plecy)
8. Na przemian stronne uginanie przedramion ze sztangielkami (bicepsy)
9. Francuskie wyciskanie/ pompki tyłem (tricepsy)
10. Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwyt/nachwyt (przedramiona)
11. Wspięcia na palce ze sztangą na barkach (łydki)
12. Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch)

Wyjaśnienia:
o "Obwód" - jest to wykonanie po jednej serii wszystkich ćwiczeń, tzn. robimy serię przysiadów, gdy ją kończymy przechodzimy do martwego ciągu, itd. Jak skończymy ostatnie ćwiczenie "wznosy kolan wisząc na drążku (brzuch) - to skończymy pierwszy obwód.
Zasady treningu:
Najlepiej ćwiczyć 3 razy w tygodniu (tj. poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota) z jednym dniem przerwy pomiędzy treningami.
Czas treningu zależnie od ilości "obwodów" powinien wynosić do 45minut.
Należy trening rozpoczynać 1 obwodem, a kończyć 4. Tzn. Przez pierwszy i drugi tydzień robimy tylko po jednym "obwodzie", i co jakiś czas zwiększamy, aż dojdziemy do 4 obwodów na jednej sesji treningowej.
Ilość powtórzeń powinna wynosić 12-15.
Przerwy między obwodami 2-5 minut.
Przerwy między ćwiczeniami - na tyle krótkie, aby przejść z jednego stanowiska (ćwiczenia) do drugiego.

Tren trening rób jakieś 2 miesiące. Podczas wykonywania tych ćwiczeń staraj się zwracać uwagę na technikę która jest bardzo ważna w każdym ćwiczeniu - jak nie będziesz wiedział jak się robi dane ćwiczenie pytaj się ludzi na siłowni Oni powinni Ci podpowiedzieć co i jak... Pisałeś że będziesz ćwiczył z kolegą no to pomagajcie sobie nawzajem np. przy wyciskaniu sztangi, przy przysiadach itp. Po 2 miesiącach można przystąpić to lekkiego treningu na mase, więc jak skończycie trening ogólnorozwojowy to zapraszam do działu po trening na mase. Pamiętajcie Obaj niczym się nie przejmujcie i nie zniechęcajcie się {SMILIES_PATH}/icon_exclaim.gif Będzie dobrze {SMILIES_PATH}/icon_exclaim.gif POWODZENIA {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


Karol_P
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady
Dzięki wielkie chłopaki, jak będę miał jakies pytania to odrazu wale na forum tymczasem zaczynam się nastrajac psychicznie na moja pierwszą w życiu wizyte na siłce.

pozdro, milego dzionka {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0

kokosek436
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia
  • Staż [miesiące]:okolo 35
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :46
  • Pas [cm]:93
  • Wyciskanie [kg]:20...
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady
{SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif to mozna normalnie bez odzywek ''rosnac'' do czasu?? jak jem normalne zeczy typu serek wiejski tunczyk kurczak itp. bez odzzywek ..... {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif {SMILIES_PATH}/icon_e_surprised.gif
  • 0

damiannuna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady
yy wiec tak rób wszystkie partie mięśni na początek trening ogólnorozwojowy... na siłowni nie powinni się z ciebie nabijać.. ale to zależy od ludzi którzy będą akurat na siłowni a już na pewno nie ma takie prawa jak "silniejszy ćwiczy kiedy chce" a co do odżywek to przynajmniej pierwszy miesiąc ćwiczył bym na sucho... a potem kupił bym jakiegoś gainera {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
  • 0

kadet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CaNzaS
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady
Elo,
Jak pierwszy raz szedlem na silke tez myslalem ze obciach, ale "zaryzykowalem"
gdy wszedlem ku mojemu zdziwieniu ziomki z silki pomogli mi i przedstawili plan treningu, wiec nie ma zasady ze "wypad bo ja teraz.." {SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif
  • 0
"Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują kleknąć"

kilem00pl
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady
Zgadzam się w 100 % z penem "damiannuna " pierwszy miesiąc na sucho by wyrobić technikę i w pełni wykorzystać naturalne zdolności a potem jakiś gainer... Powodzenia {SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif
  • 0

Karol_P
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań na początek - proszę o wyrozumialosc i rady
Ok, jutro lece zobaczyy co z tego wyjdzie heh.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024