Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka bez reguł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Walka bez reguł
Ciekaw jestem czy walczycie u siebie na treningach w full-contact bez reguł. Mam na myśli walkę bez żadnych ochraniaczy, tylko na zęby, oczywiście bez rękawic i bez ograniczeń. Oczywiście nie chodzi mi o ćwiczenie powolnych uderzeń itd. tylko o normalną walkę.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
W sensie ten najszybszy sposob do uczynienia siebie kaleka ?

Sorry ale juz mi znajomy mowil jak bylo z kontuzyjnoscia jak byly walki wedle przepisow Pride i ze sprzetem tam stosowanym. Duzo obic itd.
Dla mnie to po prostu nie jest dobry sposob do cwiczen. Rownie dobrze w ramach cwiczen mozesz isc cwiczyc "walke realna" z zulami pod budka z piwem.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
Racja hast to głupota...

Goście których w ten sposób potraktowałem (nie na treningu) długo leczyli rany, rozcięcia, rozwalone "lima", złamane nosy itp. przyjemności...

Full contact bez reguł - dążenie do nokautu? Po co? Nokautować znajomych z treningu?? Jak gość na sparingu bardzo chciał mocno się "naparzać" - to kilka mocnych prostych hamowało go...
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
Dziwi mnie po prostu to, że wiele sekcji MA reklamuje się hasłami "walka bez reguł", "realna walka" i te sprawy, a tak naprawde widzę, że prawie nigdzie się tego nie cwiczy... I dlatego chciałem sprawdzić czy się mylę czy nie...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł

Dziwi mnie po prostu to, że wiele sekcji MA reklamuje się hasłami "walka bez reguł", "realna walka" i te sprawy, a tak naprawde widzę, że prawie nigdzie się tego nie cwiczy... I dlatego chciałem sprawdzić czy się mylę czy nie...


Człowieku!! A aikido reklamowało się jako SKUTECZNA SAMOOBRONA!! (bez żartów - w gazecie)

Marketing, marketing, kasa, zyski, cieniaki przychodzą na treningi i co oni się nauczą - nic! Mają wysokie stopnie, jednostrzałowcy - są dziesiątki takich sekcji...
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
No właśnie... no właśnie...
Jaki ten świat fałszywy i zakłamany...
Ale może jednak ktoś jeszcze tak ćwiczy?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł

No właśnie... no właśnie...
Jaki ten świat fałszywy i zakłamany...
Ale może jednak ktoś jeszcze tak ćwiczy?


Hmm - tylko po co? Co miałem dostać w walce na ulicy, to przecież jak dostanę już na treningu ... to po co mi MA? 8) :?
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł

No właśnie... no właśnie...
Jaki ten świat fałszywy i zakłamany...
Ale może jednak ktoś jeszcze tak ćwiczy?


Hmm - tylko po co? Co miałem dostać w walce na ulicy, to przecież jak dostanę już na treningu ... to po co mi MA? 8) :?

Poza tym jeden trening na pare miesiecy pomiedzy pobytami w szpitalach to co za przyjemnosc? :?: :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł

Poza tym jeden trening na pare miesiecy pomiedzy pobytami w szpitalach to co za przyjemnosc? :?: :twisted:


Poza tym kazdy nokaut, serie mocnych uderzeń na głowę itp. - TO TRWAŁY uraz. Człowiek coraz głupszy... O to chodzi? :roll: :lol:
(nie wierzysz - bokserzy :) )
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
Nie przesadzaj Combat, nie wszyscy są tacy: Mike Tyson, nasz czołowy intelektualista - Endrju :) Przecież oni mogliby równie dobrze pracowac w bibliotece :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
-Wiem wiem :)

Ostatnio Tyson skasował jakiegoś klienta w hotelu (hehe "zaatakował nieuzbrojonego mężczyznę" - w wiadomościach)
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
Ale zaraz, jednej rzeczy nie rozumiem - podchodzicie do sprawy strasznie katastroficznie... My u nas walczymy bez reguł, kontuzje owszem zdarzają się, siniaki są, ale jednak nie dzieje się nic strasznego. A ludzie u nas to głównie studenci, czy ludzie po studiach, z tytułami, więc raczej inteligencja, a nie głąby...
Jak można się nauczyć walczyć nie walcząc?
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
Poproś faceta, może być nawet profesor uniwersytetu warszawskiego albo chirurg naczyniowy, żeby kopnął cię w jaja (gdy oczywiście nie masz suspensora). Gwarantuję, że poczujesz się katastroficznie :) BTW, co trenujesz, nie aikido przypadkiem?
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
Walki bez ochraniaczy na każdym treningu nie mają najmniejszego sensu. Obejrzyj sobie jakiś film dokumentalny o profesjonalnych zawodnikach MMA. Zobaczysz, że oni na treningach ćwiczą w ochraniaczach i w rękawicach bokserskich. Owszem... raz na jakiś czas, jeśli chcecie możecie zrobić sobie sparringi bez ochraniaczy.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
Nie aikido. Modliszke. Tak się właśnie ćwiczy Kung-Fu tradycyjne.
A co do tego kopa w jaja od profesora, to nie zrozumiałem aluzji... może ja jednak zgłupiałem... :wink:
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł

(...)My u nas walczymy bez reguł, kontuzje owszem zdarzają się, siniaki są, ale jednak nie dzieje się nic strasznego. (...)

To znaczy jak? Z gryzieniem, kopami w jaja, wsadzaniem palcow do oczu, uszu, z poszerzaniem usmiechow, z uderzeniami w tyl glowy i w kark, z kopnieciami w kolana, z uderzeniami otwartymi dlonmi w uszy (telefonik, czy jak mu tam?), z gryzieniem, szczypaniem i drapaniem, z uderzeniami w krtan, z naciskiem na owa krtan oraz wezly chlonne z pelna sila, ze nie wspomne to prymitywnym uderzeniu z glowki? 8O I to wszystko bez ochraniaczy. Jesli tak, to jestescie najtwardsza sekcja trenujacych sztuki walki na swiecie. A jesli nie, to nie walczycie bez regol :P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł

Ale zaraz, jednej rzeczy nie rozumiem - podchodzicie do sprawy strasznie katastroficznie...


My u nas walczymy bez reguł, kontuzje owszem zdarzają się, siniaki są, ale jednak nie dzieje się nic strasznego.


No to jest dobre!! :lol: To NIE JEST bez reguł...

Jak można się nauczyć walczyć nie walcząc?


Rany - człowieku - można doskonale nauczyć się walczyć - ale rękawice, szczęka, ochraniacza na jaja i tyle. Nie pełna siła, i tylko niektóre techniki...
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł
Z reguły nie gryziemy, bo to właściwie dosyć trudne... najpierw trzeba się przytulić a walczymy najczęściej w dystansie. Rzadko kiedy uderza się w krtań, no bo to zajebiście niebezpieczne... ale zdarza się.
Oczywiście nie mówię, że walczy w ten sposób od razu każdy kto przyjdzie na sekcję, ale ci zaawansowani owszem.
Są u nas trzy stopnie walki, w trzecim nie ma żadnych ograniczeń.
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł

Nie aikido. Modliszke. Tak się właśnie ćwiczy Kung-Fu tradycyjne.

A walczycie też w parterze i obijacie się np. w dosiadzie? Jeśli nie, to nie są to walki bez reguł.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka bez reguł

Z reguły nie gryziemy, bo to właściwie dosyć trudne... najpierw trzeba się przytulić a walczymy najczęściej w dystansie. Rzadko kiedy uderza się w krtań, no bo to zajebiście niebezpieczne... ale zdarza się.(...)

A pozostale elementy, ktore wymienilem?
A dlaczego walczycie w dystansie? Przeciez jak nie ma regul, to to jest bez sensu, bo jest najmniej intuicyjne. Skoro nie da sie nauczyc walczyc nie walczac, to jak uczycie sie walki bez regul w zwarciu, w parterze i w krotkim dystansie? Uwazasz zatem, ze walka naprawde bez regul np. na ulicy odbywa sie w dystansie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024