Skocz do zawartości


Zdjęcie

SUKCESY NAJMŁODSZYCH


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

SUKCESY NAJMŁODSZYCH
Wiele sie pisze na zlych rzeczy na rozne osobistosci na tym forum, wiele sie pierze przyslowiowych brudow.może wiec warto przyjrzec sie najmlodszym zawodnikom tym ktorzy nie kombinuja nie oszukuja tym ktorzy nie zmieniaja organizacji tam gdzie szybciej daja dany itp( to głowne zarzuty ktore nazbyt czesto stawia sie ich starszym kolegom czesto ich instruktorom). moze warto przyjrzec sie im -dzieciom, mlodzierzy ich malym sukcesom i tym wiekszym rowniez na poczatek przedstawiam juz moze nie "goracy" temat z lokalnej prasy o sukcesach zawodnikow Oyama Karate z Jeleniej Góry

Jak co roku, dla zawodniczek i zawodników rozpoczynających kariery w karate kontaktowym (minimum 4, maksimum 2 kyu)oraz niezakwalifikowanie się do finałów MP i PP) zorganizowano w Brzeszczach mistrzostwa Polski poł.udniowejseniorów oyama karate. Walczyło 75 osób z piętnastu klubów. Z bardzo dobrej strony pokazali sięjeleniogórzanie z JCOK. W ładnym stylu w kategorii 60 kg wywalczyła złoto Marta Ignątiuk. Drugi debiutant Łukasz Mazur (80 kg) pokonał w finale klubowego kolegę Maćka Czajewicza. W wa-
dze 65 kg srebrny medal zdobył Adrian Grzesiuk. Nie powiodło się jedynie Marcinowi Soboniowi, który po zaciętej walce musiał uznać
wyższość rywala i pożegnać się z turniejem.Juniorzy z Jeleniogórskiego Centrum Oyama Karate po raz drugi startowali w
Legionowie w zawodach Pucharu Polski, gdzie wraz z karatekami z polskich klubów rywalizowali zawodnicy z Rosji i Litwy. Trener Rafał Majda postawił na "sprawdzone" nazwiska i na zdolnego debiutanta ze Zgorzelca, Sebastiafta Bartkowiaka. We wszystkich walkach nie dał on szans swoim przeciwnikom i pewnie sięgnął po złoty medal. W decydującym starciu wicemistrz kraju juniorów Maciek Giziński wygrał z Litwinem i również zdobył złoty krążek. Pomimo trochę słabszej dyspozycji czempionów, Pawła Korusa (choroba) i Darka Kozła, pierwszy z nich wrócił ze srebrnym, a drugi z brązowym trofeum.
Najmłodsi reprezentanci JCOK w centralnej klubowej hali w GM nr 1, spróbowali swoich sił w otwartych mistrzostwach Jeleniej Góry juniorów w kata. Zawody systemem pucharowym w dwóch katego-
riach wiekowych i dwóch stopniach zaawansowania wznowiono po kilku latach. Startowali chłopcy i dziewczęta z grup Centrum, Zabobrze i Cieplice oraz ze Zgorzelca. Rywalizację juniorów młodszych (7-10 lat i białe pasy) wygrała Mariettą Balcerzak ze Zgorzelca przed Jakubami: Majda i Sierszułą. Wśród zaawansowanych dominowała trójka Jakub
Dygnas, Sebastian Pawlikowski i Jakub Michnowski) W kategorii juniorów starszych (11-14 lat) najlepiej spisali się Paweł Dusiński i Radek Marszałek. Na podium stanęli też Daniel Dyba i Patryk Koko oraz Krzysztof Kaczmarek (Zgorzelec) i Robert Sztur.

żeby nie byc posadzonym o jakis szowinizm stylowy czy inne bzdury w tym miejscu zachecam wszystkich do zamieszczania wycinkow z prasy lokalnej wiadomosci z oficjalnych stron o sukcesach mlodych z ich "podwórka".jednoczesnie upraszam szanownych uczestnikow forum o nie wszczynanie w tym temacie wojen stylowych wywlekania brudów organizacji i konkretnych osob, upraszam ponadto o nie pisanie postow o wyzszosci mlodzierzy z jednych styli nad mlodzierza z drugich.
p.s. apel do moderatora- w przypadku wszczynania wojen prosze o zamkniecie tematu


sławomir "pitman" lech
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
ach zapomnialem gdyby ktos znal oficjalne pełne wyniki z zawodow ktore wyzej byly opisane prosze o ich zamieszczenie ( nie zamiesciłem poniewaz na dzień dzisiejszy nie ma ich na oficjalnej stronie oyama karate w Polsce ani na stronie JCOK)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
Coś konstruktywnego o dzieciakach - bardzo proszę...
Dołączona grafika

Jakub Kret i Adrian Klajda rozstrzygnęli między sobą jeden z finałów ostatnich mistrzostw Polski młodzików Polskiej Unii Taekwondo (GTF) w walkach semi-contact. Obaj reprezentują Lubelski Klub Sportów Walki "Dan", Kuba ćwiczy w Świdniku, Adrian w Łęcznej. Jakub specjalizuje się w walkach - tytuł mistrza Polski młodzików zdobył po raz drugi. Adrian jest jednym z najwszechstronniejszych młodzików w "Danie" - zdobywa regularnie medale tak w walkach w róznych formułach, jak i w konkurencjach technicznych. W sezonie 2002/2003 na 3 kolejnych imprezach był najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju. Za osiagnięcia sportowe na klubowym podsumowaniu sezonu otrzymał nagrodę dla "Sportowego Odkrycia Roku" ;)

Fragmenty z ich występów można zaobaczyć na stronie klubowej "Dana" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w dziale "Filmy".

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
Mam nadzieję, że nikt się nie obruszy, że powyższy wpis nie dotyczy karate (chociaż Kuba własnie od karate zaczynał swoją karierę, a taekwondo na dobrą sprawę też się w prostej linii od karate wywodzi :) )... W sumie wydaje mi się, że temat możnaby przenieśc np. do cross-budo. Może chociaż na poziomie tych najmłodszych uda się powstrzymać od wojenek stylowych, a w zamian poczytamy troche pozytywnych wieści :)

Pozdrawiam

Gizmo
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
pomysł przeniesiena do cross budo jak najbardziej trafny...mam nadzieje ze z czasem bedzie mozna poczytac o sukcesach zarowno zawodnikow karate , judo taekwondo , jiujitsu jak i zapasow...fajnie by bylo poczytac moze jeszcze jakies fotki:)
p.s. ja ze swej strony obiecuje zamieszczac wszelkie znane mi wyniki karateka z JCOK gdyz z racji miejsca swojego zamieszkania mam swobodny dostep do nich...a tych sukcesow "troche" jest :) ...i to cieszy ze mamy tak zdolne dzieci i mlodzierz :-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
Z tego co wiem od kolegi z Oświęcimia to było tam tytlko 40 zawodników z 9 klubów
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH

jednoczesnie upraszam szanownych uczestnikow forum o nie wszczynanie w tym temacie wojen stylowych wywlekania brudów organizacji i konkretnych osob, upraszam ponadto o nie pisanie postow o wyzszosci mlodzierzy z jednych styli nad mlodzierza z drugich.
p.s. apel do moderatora- w przypadku wszczynania wojen prosze o zamkniecie tematu


karateka1: czytałeś?

Przecież nikt nie broni Ci, abys w tym miejscu napisał relację z turnieju karate kyokushin organizowanego przez PZK, zamiast przyczepiać się nawet do artykułu o ćwiczących małolatach...

Luzu trochę, jak pragnę zdrowia. Mnie oyama karate ani ziębi ani grzeje, ale chociaż dzieci i młodzieży nie wciągajmy w forumowe wojenki, bo to jest chore.

Zniesmaczony

Gizmo
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH

Z tego co wiem od kolegi z Oświęcimia to było tam tytlko 40 zawodników z 9 klubów

No i co z tego? Pewnie dobrze się bawili, a to jest najważniejsze. Nie liczba zawodników decyduje o tym czy turniej jest udany. Ale widać, że nadal tego nie rozumiesz i wszędzie musisz wetknąć swoje 3 grosze, choćby to nie wnosiło nic do tematu.

Skończ wreszcie z takim stylem, bo większość osób ma cię tu serdecznie dość.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
Czy wy juz nic innego nie macie do roboty tylko czepiania sie wszystkiego.Guzik mnie obchodza jakieś tam wojny ale chyba nikt nie pochwala powielanie fałszywych informacji, więc poprostu grzecznie zapytałem sie czy czasami nie było inaczej niz podaja to jakies brukowce.Co do liczby zawodników jest to sprawa istotna gdyż zdobyc medal na MP bez walki lub w wyniku loswania ma ogromne znaczenie z tym zawodnikiem ,który nie jednokrotnie stoczył kilka pojedynków i stnał na pudle.
Czyz nie prawda ,ze to róznica.Jeżeli ktos uważ ,że nie ma to znaczenia to proponuje przeprowadzać zawody internetowy i będzie taniej.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH

Czy wy juz nic innego nie macie do roboty tylko czepiania sie wszystkiego.Guzik mnie obchodza jakieś tam wojny ale chyba nikt nie pochwala powielanie fałszywych informacji, więc poprostu grzecznie zapytałem sie czy czasami nie było inaczej niz podaja to jakies brukowce.Co do liczby zawodników jest to sprawa istotna gdyż zdobyc medal na MP bez walki lub w wyniku loswania ma ogromne znaczenie z tym zawodnikiem ,który nie jednokrotnie stoczył kilka pojedynków i stnał na pudle.

To były MP południowej, a nie całej - czytaj uważnie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH

Czy wy juz nic innego nie macie do roboty tylko czepiania sie wszystkiego.


:rofl:

Stary, przecież w tym topiku chodzi o coś zupełnie innego. Nie o to, kto ma większe zawody. Nie o to, czyj medal jest bardziej wartościowy. Nie o to, kto sobie w relacjach do prasy "nadmuchuje" liczbę uczestników (kyokushin też to robi czasem, i taekwondo, i pici polo full kontaktowe pewnie też ;) ). Chodzi po prostu o to, żeby przynajmniej w jednym topiku nie było zaglądania sobie nawzajem w garnki, żeby można było po prostu napisać, co młodym ludziom z jakiegoś klubu się UDAŁO. Dla małolatów naprawdę nie ma znaczenia, czy w mistrzostwach Wólki Zachodniej Osobowej startowało 48 czy 63 zawodników. I po prostu zostawmy to tak jak jest.

Sorry za łopatologię, ale być może poprzednie posty nie były dostatecznie jasne. Jeszcze raz proszę Cię o jakąś fajną relację na temat sukcesów dzieci i młodzieży z kyoku. Tam też naprawdę jest o czym pisać. Do tej pory pamiętam występ dwóch chłopaków z Lubelskiego KKK na naszym otwartym turnieju w konkurencji układów - jeden został potem mistrzem Polski w kata i był o tym fajny artykuł w lubelskiej prasie. O tym piszmy, a przestańmy się wreszcie podgryzać.

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
Przeciez wiem ,że zawody okregowe gdyz nie ma czegos takiego jak MP Południowej :!:
A po drugie jak na rzie to Wy bijecie piane i robicie z tego tematu śmietnik.
Więcej luzu , a będzie dobrze !!!!
Szczegóły o zawopdach KK w tym dzieci sa na stronie organizacyjnej,a zawodów okręgowych jest aż 16 wiće za duzo pisania.Ostatnio byłem na takim okręgu dzieci i młodziezy ,gdzie było 235 zawodników i zawodniczek z Pomorza i Kujaw.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
no widze ze niestety nie da sie chyba puscic zadnego tematu bo w kazdym zaraz sie robi be( nie bede pisal przez kogo bo chyba wszyscy wiedza-apel do tego pana-STARY TO SA ZAWODY DLA DZIECI POZATYM TO MIAL BYC TEMAT GDZIE SIE MLODZIERZ CHWALI A NIE MARUDZI ZE BYLO MALO ZAWODNIKOW...JESLI TEGO NIE ROZUMIESZ TO POPROSTU NIC WIECEJ NIE PISZ I BEDZIE FAJNIE :-)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
No dobra, to ja dalej coś pozytywnego będę smarował...

Dołączona grafika

Lucjan Bosak ma 13 lat i ćwiczy w łęczyńskiej sekcji LKSW "Dan". Jest specjalistą od układów formalnych. Dwukrotnie zwyciężał w największym w Polsce turnieju taekwondo dla dzieci - "Pucharze Bielan", uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa Polski w układach formalnych. Ma na koncie także złoto w otwartych mistrzostwach Berlina i w wielu turniejach regionalnych. W sezonie 2002/2003 zapisał na koncie duży sukces - przez cały sezon był niepokonany w konkurencji indywidualnych układów formalnych, zdobywając wyłącznie złote medale. Podczas tegorocznego obozu letniego Lucek będzie miał okazję ćwiczyć u największego w Europie autorytetu w dziedzinie układów formalnych taekwondo WTF, wielokrotnego mistrza Europy Kytu Danga (7 dan), który poprowadzi tygodniowe szkolenie dla zawodników "Dana".

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SUKCESY NAJMŁODSZYCH
Jeszcze fotka Lucka z Pucharu Bielan:

Dołączona grafika

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024