Skocz do zawartości


Zdjęcie

KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
Powaznie kazali ci zaplacic 600US$ za podatek i clo????????? Czyli praktycznie 100% wiecej :twisted: :twisted: :twisted: Czy oni sa chorzy psychicznie?
Zeby to jeszcze mialo chronic polskie wyroby, ale w wypadku miecza???? :X
no szok maxymalny....
  • 0

budo_turek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
Dokładnie 22% ceny miecza to podatek Vat a do tego cło, które sobie jakoś obliczyli. W sumie praktycznie wychodziło prawie 50% całej ceny miecza. Wogóle na takie coś nie byłem przygotowany. Mógłbym od razu schować miecz i się z nim nie afiszować, ale wtedy nie odzyskałbym tego niemieckiego podatku. Ciekaw jestem jak to jest z przesyłką np. z USA. Bo tu można nieźle wtopić! Płacisz kartą kredytową np 1000$, przychodzi przesyłka a tu dowalą ci jeszcze 500$ i nic nie można zrobić; miecza już nie oddasz. Ja przynajmniej mogłem zawrócić, bo to wolno było zrobić. Ogólnie paranoja, mało tego, gdyby to był antyk, mógłbym go przywieźć bez problemu-to wolno. Tak jak pisałem, miałbym wybór w Polsce to kupiłbym i już, a tak to było jedno z rozwiązań. Kupować przez internet trochę się bałem, cała zabawa z tą kartą kredtową itd.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
Gdy wysylajacy opisze produkt jako prezent czesto mozna uniknac placenia cla i podatku. Tak mialem kilka razy z iaito. A czy ten zwrot vatu przypadkiem nie nazywa sie Merwersteuer czy jakos tak?, musze przyznac ze sprytny pomysl, ja tez kiedys cos przewozilem i steplowalem ale wiedzialem gdzie jest okienko i byla to zecz pokroju walkmana wiec nikt sie nie czepial i nie podniecal niezdrowo i nie bylo klopotu, choc cena tez przekraczala przepisowe 200$na osobe. Jesli natomiast jestes zainteresowany mozliwosciami kupna miecza u nas w kraju i realnymi cenami takowych zapraszam na priv. Mam sporo informacji na ten temat ale nie chce ich zdradzac tu gdyz cenie prywatnosc innych ludzi.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
Ach zapomnialem mozna ciac namoczone maty zytnie. Sa one trudniejsze do ciecia niz ryzowe i gozej chlona wode,ale maja dwie niepodwazane zalety: po pierwsze sa, po drugie sa tanie.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
A moze w kraju sprobowac np. w Czerwionce Leszczynach u P. Lukaszczyka. Byli u niego Japonce i chwalili go za robote. Zreszta sam mialem robiony u nigeo krotki miecz. Katane mialem robione przez Bratkowskiego w Pszczynie ale on juz chyba klepie miczy. Lukaszczyk uzywal orginalnego osprzetu skora rekina jaszczora jedwabna tasma laka wszysko z made in Japan. A cena w PLN i to nawet przystepna.

Petr
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
A jaka cena?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
Ej! Czy ktosmi pwoie czemu nei mogę wysyłać wiadmości na priva?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
U Lukaszczyka mozna jak najbardziej robi wysmienite ostrza. Gdyby tak zamuwic u niego glownie a u innego specjalisty oprawe to jednym slowem miecz mazenie jak na nasze warunki. Tylko z tego co wiem ceny obecnie zaczynaja sie od 10000zl-12000zl (tak zostalem poniformowany niedawno podczas rozmowy telefonicznej). Ale to drobnostka bo jak kogos stac to nie ma z tym problemu jedynie zniechecic moze to iz Pan Lukaszczyk robiac miecze scisle wedlug zasad japonskich robi kilka w roku a zamuwien ma sporo i trzeba czekac nawet po 3 lata zamawiajac dzis. (same i ito przy tej klasie wyrobu to rzekbym podstawa nawet wstyd bylby gdyby byly to jakies substytuty) Z tego co wiem Sansei Sekiguchi wizytujacy casem w Czerwionce ma miecz wlasnie jego autorstwa.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
U Lukaszczyka nie jest tak zle. Kiedys dawno temu jak szukalem miecza. to zaproponoiwal mi na stare pieniadze 5 milionow zlotych. Jak posiedzialem u niego wieczor czy flaszce to juz bylo milion piecset :-) . Ale to i tak bylo pozazasiegiem przy zarobkach osiemset tysiecy i zamowilem u Bartkowskiego w Pszczynie za milion dwiescie.

A potem kupilme okazyjenie wakizashi. Mial przygotowane 3 na nagrody na zawody ktore sie nie odbyly i chcil sprzedac nagwalt. I to tez bylo
jakos normalne pieniadze.

Ale jakby kogos interesowala katanka z Pszczyny to moj kumpel w Krakowie ma do opylenia za tanie pieniadze mysle. kontakt na priva jak co.

Peterek
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
Dobze ze zaznaczyles kiedys. Bo obecnie realia sie troche pozmienialy. Napewno ceny sa mocno umowne bo pan Lukaszczyk to mily czlowiek i dogadac sie z nim mozna ale ja powtarzam jego slowa kture uslyszalem przez telefon. Tak wyglonda wersja oficjalna ktura uslyszalem a jak sie ktos z nim dogada to juz prywatna sprawa ale fakt faktem ze czekac trzeba.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru
Kurcze czemu tu nie mozna edytowac wlasnych postuw?
Chcialem powiedziec ze czekac trzeba jesli chce sie miec na zamuwienie jesli szukasz czegos z drugiej reki lub czegos co lezy na skladzie to pewnie taniej bedzie. Ale tak jak zostalo juz powiedziane nie jeden pan Lukaszczyk w polsce, sa inni wcalle nie gorsi a nawet w niekturych aspektach lepsi.
  • 0

Buzon
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru

Witam chciał bym się zareklamować wykonuję takie miecze mam konto na Facebooku wystarczy wpisać Buzon ....Witam wykonuje profesjonalną bron biała do fechtunku albo cięć i daję na nią gwarancje ,głownie wykonywanie przeze mnie ze stali 50 hs hartowane do twardości około 50 hrc są wytrzymałe, głownia była wykrzywiana 250 razy a i tak nie pękła i była w dobrym stanie ,Miecz był testowany na ruchu rycerskim przeszedł 70 treningów w fechtunku po 30 min a i tak nic mu nie jest , bron biała mojej produkcji jest lekka ,dobrze wyważona , dobrze leży w dłoni i jest tak wykonana żeby całość była wytrzymała .Mogę też doprowadzić ostrze do 60 hrc


  • 0

Buzon
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KATANA - gdzie kupić, kwestie wyboru

Niedługo też dodam filmiki z testów jak uderzam siekierą w oplot przez 20 min a on i tak się nie uszkodził   ,i to jak głownia jest wykrzywiana ,warto zaglądać do mnie  bo oprócz tego że robię dobrą broń wystawiam też długą gwarancje , a cena jest atrakcyjna  ,możecie mi też zaproponować jakie mam zrobić testy a ja nagram filmik i dodam go .  .


Użytkownik Buzon edytował ten post Ponad rok temu

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024