Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
Kiedyś na czacie poznałem dziewczynę z Krakowa. Z rozmowy doszliśmy do rozmowy o capo. :D Ona wtedy napisała mi, że ma brata w wieku dwudziestu paru lat (26-29) nie pamiętam dokładnie ile :P . Mówiła, że jej brat trenuje capoeirę. Podobno jak skończył szkołę średnią to wyjechał do Niemiec i tam zaczął ćwiczyć. Mówiła, że on ćwiczy już 10 lat i że jak czasami przyjeżdża do Krakowa to też trochę poćwiczy (nie wiem czy w klubie czy samemu). Nie wiem ile z tego jest prawdy. :P Chciałem nawiązać z nim kontakt i dałem jej numer komóry kumpla, tak że jak on będzie chciał to napisze sesemesa do niego i jakoś sobie pogadamy. Ale nie napisał. Pytałem się jej czy jest pewna czy on trenuję na pewno aż tak długo i powiedziała, że tak. Z tego by wynikało, że on wcześniej zaczął się uczyć capo niż Adam Faba (lub gdzieś w tym samym czasie zaczęli). Może ktoś z was wie czy na treningi w Krakowie przychodzi jakiś taki koleś. Ciekawa informacja.
Pozdroowka
Szacun dla Adama Faby
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
Co do wieku to nie jestem pewien :P . Z tego by wynikało, że skończył szkołę, od razu pojechał do Niemiec (chyba, że nie zaliczył wszystkich klas) i od razu zaczął tam trenować. 8O
  • 0

budo_boogie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
U nas w wawie był angoleiro, który przez dziesięć lat uczył się w akademii mestre Joao Grande w Nowym Jorku. Piękną angolę z naszym mistrzem odegrał. Są tacy, są.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
Jasne, ze sa - i pewnie sie nie dowiemy, ilu ich jest, cwiczacych za granica.

Zreszta, czy to wazne, kto byl pierwszy? Chyba nie.
  • 0

budo_gog0
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
Mój qmpel mając 7 lat ( ma teraz 23) wyjechał do niemiec i tam trenuje capo od ładnych kilkunastu lat.
To może on był tak naprawde pierwszym polakiem trenującym capoeira...:P:P:P:P:P
Na pewno w brazil , znalazłby się ktoś posiadający polskie korzenie i trenującego capo...więc co tu roztrząsać??
Dla mnie liczą się umiejętności bardziej od stażu...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
Adam F. z pewnością jako pierwszy zrobił coś więcej, założył sekcję itp. Ale nigdy i nikomu nie uwierze, kto powie, ze on "sprowadzil" capo do Polski. Roznie to mozna rozumiec co prawda, ale pierwszy na pewno nie byl.

Kolega cwiczac na plazy, dawno dawno temu, spotkal jakiegos kolesia, ktory ponoc sie uczył Capoeira gdzies w Brasil... O ile na 10 takich ludzi 9 to oszołomy z wczasów pod chmurką, to zawsze mozna trafic na kogos konkretniejszego... Pierwsza wzmianka o "kapeira" w polskiej literaturze na jaką trafiłem to dzieło z 1989 roku Stanisława Tokarskiego "Ruchome formy ekspresji filozofii wschodu", chyba obowiazkowa pozycja dla kazdego maniaka MA ;) (konkretnie str. 208, 3 akapit od góry, jak bede mial troche wiecej czasu to przepisze).
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????

Adam F. z pewnością jako pierwszy zrobił coś więcej, założył sekcję itp. Ale nigdy i nikomu nie uwierze, kto powie, ze on "sprowadzil" capo do Polski. Roznie to mozna rozumiec co prawda, ale pierwszy na pewno nie byl.

Kolega cwiczac na plazy, dawno dawno temu, spotkal jakiegos kolesia, ktory ponoc sie uczył Capoeira gdzies w Brasil... O ile na 10 takich ludzi 9 to oszołomy z wczasów pod chmurką, to zawsze mozna trafic na kogos konkretniejszego... Pierwsza wzmianka o "kapeira" w polskiej literaturze na jaką trafiłem to dzieło z 1989 roku Stanisława Tokarskiego "Ruchome formy ekspresji filozofii wschodu", chyba obowiazkowa pozycja dla kazdego maniaka MA ;) (konkretnie str. 208, 3 akapit od góry, jak bede mial troche wiecej czasu to przepisze).


Zgadzam sie! Ale tak jak piszesz,Faba byl pierwszym,ktorzy zalozyl sekcje,wiec wielu mowi,ze "byl pierwszy" i ze "sprowadzil Capo do Polski".
Nie wierze za bardzo w takie gadanie:"Cwicze juz od ilus tam lat!",bo czesto wiara se nabija,zeby brzmialo lepiej(tzn. nap zamiast 2 lat,mowia,ze cwicza juz 4 lub 5,mimo tego,ze jest to klamstwem).
Nie wiem do konca,kto byl pierwszy,ale ja tez uwazam,ze to jest tylko taki mit.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
Sztuki walki - ruchowe formy ekspresji filozofii Wschodu

"(...) Sztuka walki brazylijskich Murzynów, kapeira, jest tego dobrym przykładem. Praktykowana przy dźwiękach muzyki składa się z pełnych gracji, płynnych ruchów samoobrony stosowanej głównie przed nożem, a polegającej na szybkim aplikowaniu dźwigni lub technik nożnych. Publiczność nagradza brawami nie tyle wygraną, ile ważny dla tego rodzaju walki-tańca element zaskoczenia. Obaj przeciwnicy dramatyzują widowisko, nie dbają o opieranie się przeciwnikowi za wszelką cenę, bo praktykę ową traktują bardziej jak rytuał czy też ćwiczenie. (...)"


  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????

Na pewno w brazil , znalazłby się ktoś posiadający polskie korzenie i trenującego capo...więc co tu roztrząsać??

Polonia brazylijska liczy około 1 miliona osób :-o . Więc polski capoeiristów TAM jest dosyć dużo na pewno :D .

Ja kiedyś myślałem, że Adam Faba był pierwszym co wogóle zacząć trenować capo. 8O Ale już tak nie myślę. :D :P

Adam F. z pewnością jako pierwszy zrobił coś więcej, założył sekcję itp. Ale nigdy i nikomu nie uwierze, kto powie, ze on "sprowadzil" capo do Polski.

Dlaczego nie uwierzysz? :P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????

Adam F. z pewnością jako pierwszy zrobił coś więcej, założył sekcję itp. Ale nigdy i nikomu nie uwierze, kto powie, ze on "sprowadzil" capo do Polski.

Dlaczego nie uwierzysz? :P


Nie wierzę w bajki? :D

Nic do samego Adama nie mam. Nie znam go, nie mogę go ani ocenić, ani opisać. Nie mam na jego osoby temat żadnej opinii. Nie podoba mi się natomiast, jaką atmosferę wokół niego robią ludzie, którzy dopiero zaczynają ćwiczyc w jego grupie. Może to jego specjalny zabieg, może nie... Ale z rozmów z przygodnie spotkanymi jego alunos wywnioskowałem, że... capoeira rzeczywiscie moze byc postrzegana jako sekta, hehe :) No nic nie poradze, w Wawie i Gdyni też było parę jego świeżych alunos. "Trenuję u Mestre Sem Memoria" - ten tekst to już legenda i takie rzeczy powinien wykorzenić na pierwszym treningu ;) z resztą naprawdę słaba u nich wiedza na temat Capoeira w Polsce i w ogóle ("jedyna grupa Capoeira w Polsce", "najlepsza itp" to zwykle dość drażliwy temat, tymbardziej w ustach "świeżego"...). Z drugiej strony nie chce się upierać, rewelacje się dowiadywałem także od naszych "świeżych" :)

A tak przy okazji, dialog jednego kolesia, który miał okazję pół roku ćwiczyc w ówczesnej Aguia Branca :)

- "u kogo ćwiczysz?"
- "w Aguia Branca. Moim mistrzem jest Mestre Bimba"
- "yyyyy... (krzywe miny)... ty, ale Mestre Bimba nie żyje..."
- "no cooooo tyyyyy 8O 8O 8O "

Chlopaki z GM, nie przyjmujcie tego jako atak :) Tak tylko, przypominają mi się dziś historyjki :)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????

- "u kogo ćwiczysz?"
- "w Aguia Branca. Moim mistrzem jest Mestre Bimba"
- "yyyyy... (krzywe miny)... ty, ale Mestre Bimba nie żyje..."
- "no cooooo tyyyyy 8O 8O 8O "


:rofl:

Rozlozyles mnie. Akcja ode mnie:
- cwiczycie tu bjj ?
- tak
- a ktory z was to ten grejsi ?
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
Opowiadalem juz te historie Uirapuru, powtorze ja tutaj

ostatnio byl u nas na treningu kolezka, swietny angoleiro. zaskoczylo nas ze ktos w polsce umie tak grac angole. myslelismy nawet ze to jakis obcokrajowiec. okazalo sie ze jest polakiem i ze trenuje capoeire 10 lat a od dluzszego czasu w NY i to u Joao Grande. troche gral regional, a potem przerzucil sie na angole.

Sem Memoria byl pierwszym, ktory zalozyl grupe w polsce i na pewno przyczynil sie w wielkim stopniu do jej rozwoju. za to naleza mu sie kredyty.

pozdr
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????

Adam F. z pewnością jako pierwszy zrobił coś więcej, założył sekcję itp. Ale nigdy i nikomu nie uwierze, kto powie, ze on "sprowadzil" capo do Polski.

Dlaczego nie uwierzysz? :P

Nie wierzę w bajki? :D

To kto w takim "sprowadził" capo do Polski według Ciebie????????? 8)

PS. trochę nie namiejscu (nie ten topic) są opowieści o gafach początkującyh alunos.
  • 0

budo_lobato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Magia - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
może dla kogoś kto nie ma pojęcia o capoeira i był na paru treningach to dla tej osoby trener to mestre...

Widze że miałeś do czynienia z samymi niedorozwojami, bo teksty o których napisałeś mnie tylko wkuuurwiają i nie mają nic wspólnego z rzeczywistościa.

A teksty tego typu to też słyszałem o innych grupach. Tylko debile takie brednie roznoszą. A tacy zdażają sie wszędzie i jeśli sam nie byłeś swiatkiem tego że ktoś mówi do Adama Mestre to nie pieprz głupot...

A dwa to często odwiedzają nas Portosi (mówie o śląsku bo stąd jestem), to że Artesi są też każdy wie! Z Beribazu była Alegria na naszym Batizado w ten weekend, a z Grupo Iuna Monitor Gazparazinho, z Portosów Monitor Folgado. Wszyscy mamy do siebie szacunek, lubimy sie etc. Niedawno odwiedził moją sekcje w Siemianowicach Śl. Monitor Folgado z Portosów i prowadził u mnie część treningu (rozgrzewke).

więc wydoopiać mi z takimi tekstami !!!!
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????

Widze że miałeś do czynienia z samymi niedorozwojami, bo teksty o których napisałeś mnie tylko wkuuurwiają i nie mają nic wspólnego z rzeczywistościa.


No na to wygląda...

Fajnie jakby ktos od Was w koncu przyjechal na Pomorze :) Mam na myśli kogos "dorozwiniętego" :) Na razie tylko jeden czlowieczek z Beribazu był... Mamy tu deficyt innych grup, fajnie byloby sie poznac...
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
czlowieczek?!? damn you to hell kashooba 8O :twisted: :bad-words: ;)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
oh, no dobra :D

... przyjezdza do nas kochany przyjaciel z Warszawy - Fominha :D (dobrze napisalem? :D )
  • 0

budo_lobato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Magia - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
troche tam daleko do was... to na drugim końcu Polski. Ale jakbym był przypadkiem w trójmieście to napewno wpadne do Was.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
w kazdym razie muito better :)
  • 0

budo_coxinha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Adam Faba nie jest pierwszym Polakiem capoeiristą????
Tak nawiazujac do poczatku tego posta to czy naprawde uwazacie ze to co przywiozl Adam Faba do polski to byla Capoeira??? trzeba przyznac ze pierwszy zalozyl sekcje czegos co laczylo sie z capoeira tylko nazwa.... z reszta sami zainteresowani chyba to przyznaja :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024