Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inność


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność

a btw nearyo to sobie na tarczach nie wyobrazam....

Nie no nie rób scen, nie mów że nigdy nie kopałeś naeryo na tarcze 8O 8O 8O

Pozdrówka.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność
Z packami to tak ale na tarcze naeryo? 8O
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność

Z packami to tak ale na tarcze naeryo? 8O

Hyyyy ? Nie mowcie ze nie kopiecie naeryo na treningu na tarcze ? 8O
"Packi- placki" . Najlepiej trenowac naeryo na przeciwniku w drugiej kolejnosci na tarczach , poniewaz stawiają "opór" w koncowej fazie techniki , który jest potrzebny by nauczyc sie dobrze ją kontrolować.

Ktoś tam napisał ze neryo tojedna ze skuteczniejszych technik - moze i tak, ale tylko na zawodach. Trzeba byc dobrze rosciagnietym i miec silne przylozenie bioder.

W Karate nie ma technik na slajdzie i z dostawieniem nogi. Niezaleznie czy to jop chagi , dolyo , goro , neryo czy bituro. W karate nie ma slajdów i dostawek. Zresztą wszystkie kopniecia karate (no moze oprocz dolyo) wydają sie byc sygnalizowane (oczywiscie dla wytrenowanych zawodnikow)
Tak wiec jeszcze raz powtarzam ze w karate nie ma tego rodzaju kopniec.

pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność
Trzeba wziąć pod uwagę, że TKD jest bardziej dynamiczne niż karate.
Poza tym techniki obrotowe (i wyskokowe) - wychodzą taekwon-dokom jakoś łatwiej :wink: :)

Jako ciekawostkę mógłbym podać wiele podobieństw między krav-maga, a TKD jesli chodzi o techniki nożne (nie mówię o wykonaniu!). Ale to już inny temat :)

(własnie na KM widziałem kopnięcie łudząco podobne do dwit-chagi)
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność
Witam,
Kakato geri istnieje rowniez w Shotokania, na zawodach dopuszczalne niestety tylko do zbijania gardy przeciwnika, wiec zadko stosowane, poniewaz trzeba misec niezly power w nozkach aby ciagnac dalej. Jest dokladnie tak samo wykonywane jak (na zdjeciach) w TKD.
Szybkosc tego kopniecia jest uzalezniona od pracy biodra i rozciagniecia, sily wlozonej w wyrzucenie nogi do gory i sciagniecie jej w dol.

że TKD jest bardziej dynamiczne niż karate


porownujesz z karate shotokan na zawodach? bo jesli wezniesz zawodnikow wado ryu, pracuja oni troszke inaczej. Wynika to z nastawienie do walki sportowej. W TKD moim zdaniem walczy sie w pozycjach wyzszych, co sprzyja szybkiej pracy nog, mniej pracy lapkami, tak mi sie wydaje. :?: W TKD jest duzo wieksze nastawienie na nozki, natomiast kata sa bardzo podobne do karate.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność
wysokie pozycje nie przeszkadzaja a wrecz przeciwnie- sprzyjaja uzywaniu rak. trener soczewinski (stara dobra polska szkola boksu :) ) uczy wlasnie walki w bardzo waskiej/wysokiej pozycji.
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność
zle mnie zrozumiano, wiec sprobuje sprostowac, nie chodzilo mi o to ze wysokie pozycje nie sprzyjaja pracy rak, tylko sprzyjaja pracy nozek, natomiast ogolnie w TKD, mam wrazenie jest mniejszy naklad na prace lapek. Z cala pewnoscia bedzie mowa o szkolach, nauczycielach, lecz ja pozwalam sobie na uogolnienie...
moge sie mylic :wink:
pozdrowionka
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność
dobra, spoczko 8)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność

a btw nearyo to sobie na tarczach nie wyobrazam....

Nie no nie rób scen, nie mów że nigdy nie kopałeś naeryo na tarcze 8O 8O 8O

Pozdrówka.


N I G D Y

i nie mam zamiaru... *(zostac kaleka)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność
uff , zwracam honor,
nie wiem jak to wyglada w kyokushin, ale znalazlem w ashihara karate i
faktycznie pomimo wystepujacych roznic, otoshi kakato geri jest podobne do nearyo .
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność

N I G D Y

i nie mam zamiaru... *(zostac kaleka)


Czyli rozumiem ze nigdy nie bedziesz kopał naeryo chagi na zawodach -w przeciwnika , bo nie masz zamiaru zostać kaleką ? 8O
Przeciwnik stawia wiekszy opor niż taracza.
A tak w ogole to uzasadnij proszę swoją wypowiedz , bo nie za bardzo ją rozumiem.
pozdrawiam
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inność
Co tu uzasadniac..Na tarczy w bardzo latwy sposob, kopiac nearyo mozna uszkodzic staw kolanowy.

Na tarczach,workach,gruszkach cwiczy sie roznego rodzaju uderzenia non stop, a nie pojedyncze uderzenia czy kopniecia.
Ktos kto trzyma tarcze, wie co bedzie sie dzialo za chwile i podczas kopniecia caly sie spina i usztywnia, zeby bezbolesnie przyjac uderzenie.
Uderzenie podczas walki jest zupelnie inne.

Podczas walki z przeciwnikiem , jesli _celnie i silnie_ trafione nearyo wejdzie w przeciwnika to najtwardszy przeciwnik raczej mieknie, ,kopniecie nie zatrzymuje sie calkowicie w miejscu trafienia,ale przelatuje chociazby troszke nizej. (z autopsji)

Co do samego kopniecia, to wg mnie jest to kopniecie raczej jednorazowka, w dodatku bardzo latwo mozna zblokowac.
Dlatego ja uwazam, ze w tym kopnieciu liczy sie przede wszystkim szybkosc i element zaskoczenia, a nie sama sila (ktora i tak jest potegowana sama grawitacja).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024