Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe przepisy Sport Bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj

proste

I jasne. :wink:
  • 0

budo_cipao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
P-chan czy ty wogle masz pojecie o bjj , technik duszenia kimonem jest multum jak twoja wiedza sprowadza sie tylko do balachy i kimury to znaczy ze powinienes zmienic dyscypline i forum bo chyba ci sie pomyliłes a jak chcesz byc honorowy to ic oddaj nerke na przeszczep .
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
Cipao, koleżko, witam na forum!! Gratuluje pokazu w Gdyni, podobno było nieźle. Pozdrowienia z grodu Kraka. :wink:
  • 0

budo_macz1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Instytut Kettlebell Sport Polska
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
BJJ to nie karate tradycyjne, gdzie wygrywa ten, który się ładniej pręży, tu wygrywa skuteczniejszy, proste jak zasady POP-a :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
Witam,

dla mnie te zasady są do dupy ,startowalem w copapoznania wedlug tych zasad i przegralem w finale ale mimo to nie czulem sie gorszy.(...)najbardziej zdenerwowalo mnie gdy przeszedlem garde do bocznej pozycji i przygotowywalem sie do techniki konczocej a sedzia kaze wciognoc mi przeciwnika w garde bo minol czas (5min).


O ile pamietam, to takze Bazie przerwano akcje - szedl do balachy. A argument, ze przerwali akcje, bo czas sie skonczyl jest dziwny... W 'normalnych' przepisach czas moze skonczyc Ci sie tak samo. A ze nie czules sie gorszy? Nic dziwnego - nie byles :) . Baza lepiej wykorzystal przepisy i wygral.

Ale wg mnie zasady sa (w wiekszosci) zajebiste.
  • 0

budo_cipao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
nie chodzi o ten przerwany czas a argument jest dobry bo w zalozeniach walka miala byc bez limitow czasowych albo wuz albo przewuz.dla wyznacznikiem był,jest i będzie mundial a do tych zasad sie nie przekonam
  • 0

budo_kanasta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk-Limanowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
Jadąc na Arene Berserkerow zahaczylismy o zawody w Poznaniu. Nowe przepisy wzbudzily moje zdziwienie, ale pomyslalem 'ok moze bedzie ciekawie' a i Matuszczak tak przekonujaco mowil, ze sedziowie doswiadczeni i bedzie ostre traktowanie pasywnosci (to w katekscie 1pkt. za nie obejscie gardy w ciagu 5min). No wiec duzo walk ciekawych, duzo nuuudnych a potem zasnalem na macie bo zmeczyla mnie podroz, ale kazalem sie obudzic na walki finalowe.
Walka Cipao z Baza pokazala ze nowe przepisy to kompletna porazka. Zdobywanie pkt. za 5min trzymanie w gardzie to jakas pomylka zwlaszcza jak sie to robi hurtem raz za razem. Baza z pewnoscia jest dobry ( ja bym raczej Cipao w gardzie nie utrzymal :) ), ale jak Cipek byl na dole to od razu probowal jakies przetoczenie i cos robil a swoje pkt. zdobyl za pozycje na poczatku walki. potem gdy zmeczenie dalo znac o sobie zaczela wygrywac taktyka 'trzymam 5 min i mam wszystko w dupie'. A najbardziej podobal mi sie sprawiedliwy sedzia Matuszczak jak walczyl z pasywnoscia : 'Trzymaj! trzymaj! Nic nie rob! masz jeszcze 15sek! trzymaj! Nie puszczaj!'
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
dobrze mowisz,
a propos sedziow to powinien byc jakis zakaz podpowiadania czy cos, colina nie podpowiada del piero jak ma strzelac wolne
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
Witam,

Te walke sedziowal Balon, nie Karol.

A faktem jest, ze do sedziowania zawsze mozna sie dowalic, nie bez powodu zreszta.

Swoja droga fakt, ze ten jeden przepis nie jest moze najszczesliwszy. Ale jeden i drugi zawodnik maja szanse go wykorzystac.

I nie zgodze sie, ze ta jedna walka pokazala, ze nowe przepisy to porazka. Ogromna wiekszosc walk konczyla sie przez poddanie i to calkiem szybko.
  • 0

budo_kanasta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk-Limanowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy Sport Bjj
Witam,

moze sie nie zrozumielismy...
wcale nie napisalem ze te walke sedziowal Karol a tylko, ze sprawiedliwie przestrzegal zasad i zniechecal do pasywnej walki :wink:

Jesli ogromna wiekszosc walk konczyla sie przez poddanie to fajnie, ale chyba nie mialy na to wplywu nowe przepisy bo jak walczysz wedlog starych to tez tak jest.

A tak konkretnie to chodzi mi o ten 1 nowy przepis odnosnie pasywnosci, bo jak sam zaobserwowalem mozna tu niezle sciemnic. No i moze o to, ze jak nie ma punktow za obalenie to po co startowac ze stojki.

Ale mnie tam rybka, mozecie startowac wedlog dowolnych przepisow - naprawde zycze sukcesow i rozwoju. A jak i na mnie padnie to tez wedlog nich zastartuje i dam z siebie wszystko ( nie tylko 5 minutowe zapierajace dech w piersiach odpoczynki)

PZDR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024