Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Na miszcza kungfu? (czy też, jak to mawiał Nam na mistzynkę? ;) )
Ja głosuję za, jako czynnik dodatkowy dodałbym, że w konfrontacji z nią jak z prawdziwym mistrzem - nie mam szans :)

K.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Jeszcze trzeba być mieszkańcem zapadłej wioski w głębi Chin, coby trudniej było zweryfikować :)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Teściowa robi galaretę z rybich łbów na święta. Ja muszę wydłubywać :nie: Jak rybie się liczą (śliskie takie) to za kilkadziesiąt Wigilii dostanę taki.


Rybie oczy mniam przecież to sam przysmak i nie każdy je przy stole dostaje. Przynajmniej w Yantai. :D

A na poważnie. Dlaczego kung fu ma złą opinię? Bo niewielu to rozumie nawet ci którzy ćwiczą też nie bardzo wiedzą po co i dlaczego. Ostatnio przyjechało do nas dwóch gości z zagranicy. Ćwiczyli kung fu po 12 lat u znanych autorytetów. Nie wiedzieli jednak co to ji ben gong, zhan zhuang. Czyli nie mieli podstaw. Walkę ćwiczyli tylko w rękawicach bokserskich. Tak więc nasze walki były dla nich szokiem. Ale istotna sprawa że przy poruszaniu się nie mieli szans z chłopkami którzy ćwiczyli np. 4-5 lat Modliszkę.
Zrozumienie kung fu jest bardzo trudne i nie polega tylko na umiejętności dobrego bicia sią. Jest to coś więcej.
MW
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
no nie mówcie że nie potraficie oczu wydłubywać !! ja już mam certyfikat mistrzowski 3-go stopnia w tym fachu :) :)

(no proszę jak łatwo o offtopic :lol: )

pozdrawiam
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

A na poważnie. Dlaczego kung fu ma złą opinię? Bo niewielu to rozumie nawet ci którzy ćwiczą też nie bardzo wiedzą po co i dlaczego. Ostatnio przyjechało do nas dwóch gości z zagranicy. Ćwiczyli kung fu po 12 lat u znanych autorytetów. Nie wiedzieli jednak co to ji ben gong, zhan zhuang. Czyli nie mieli podstaw. Walkę ćwiczyli tylko w rękawicach bokserskich. Tak więc nasze walki były dla nich szokiem. Ale istotna sprawa że przy poruszaniu się nie mieli szans z chłopkami którzy ćwiczyli np. 4-5 lat Modliszkę.
Zrozumienie kung fu jest bardzo trudne i nie polega tylko na umiejętności dobrego bicia sią. Jest to coś więcej.


a na poważnie - zgadzam się
  • 0

budo_limubai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!


A na poważnie. Dlaczego kung fu ma złą opinię? Bo niewielu to rozumie nawet ci którzy ćwiczą też nie bardzo wiedzą po co i dlaczego. Ostatnio przyjechało do nas dwóch gości z zagranicy. Ćwiczyli kung fu po 12 lat u znanych autorytetów. Nie wiedzieli jednak co to ji ben gong, zhan zhuang. Czyli nie mieli podstaw. Walkę ćwiczyli tylko w rękawicach bokserskich. Tak więc nasze walki były dla nich szokiem. Ale istotna sprawa że przy poruszaniu się nie mieli szans z chłopkami którzy ćwiczyli np. 4-5 lat Modliszkę.
Zrozumienie kung fu jest bardzo trudne i nie polega tylko na umiejętności dobrego bicia sią. Jest to coś więcej.


a na poważnie - zgadzam się


I Ja Też! poklon
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Pewnie najlepsi siedzą w małych nieznanych wioskach... a w Pekinie jak to w stolicy :)


no tak tylko że to nie są żadni miszczowie tylko zwykłe wieśniaki :P
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Ostatnio przyjechało do nas dwóch gości z zagranicy. Ćwiczyli kung fu po 12 lat u znanych autorytetów. Nie wiedzieli jednak co to ji ben gong, zhan zhuang. Czyli nie mieli podstaw.

a cóz to takiego?
sportowe formy wu-shu?

a na cholere to komu.... i tak się zapomina z wiekiem (mogę udowodnić :) )

Walkę ćwiczyli tylko w rękawicach bokserskich. Tak więc nasze walki były dla nich szokiem.

a dlaczego były szokiem? zobaczyli ludzi co uderzają bez kontaktu i myślą że walczą?

Ale istotna sprawa że przy poruszaniu się nie mieli szans z chłopkami którzy ćwiczyli np. 4-5 lat Modliszkę.

hehehehehe no czy to takie dziwne że nie mieli szans w poruszaniu z ludźmi co ćwiczyli 4-5 lat poruszanie? tylko że walka to nie poruszanie a :uderzanie,rzucanie,kopanie,udrzanie,duszenie....

Zrozumienie kung fu jest bardzo trudne i nie polega tylko na umiejętności dobrego bicia sią. Jest to coś więcej.
MW


jest na tyle więcej że..... umijętności dobrego bicia się tam już....najczęsciej nie ma :twisted:
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
taaaaaa ... cuś mi się tak wydaje, żeeeee ....
najlepszym podsumowaniem "opiniowania kung fu w tym zakresie" będzie urywek starego tekstu Z.Laskowika z kabaretu Tey

... towaju nie bendzie ... tjaktoj sie zepsul ...
... Bolek przestań szerzyć defektyzm :) ...
... Zaraz ... ile kół jest zepsutych ...
... jedno ...
... a ile dobrych ...
... trzy ...
... to nie można tak od razu powiedzieć, że trzy są dobre :?: ...
... przeciez to to samo 8O ...
... ale jak brzmi :wink:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

hehehehehe no czy to takie dziwne że nie mieli szans w poruszaniu z ludźmi co ćwiczyli 4-5 lat poruszanie? tylko że walka to nie poruszanie a :uderzanie,rzucanie,kopanie,udrzanie,duszenie....


Sorry, ale jak walka to nie poruszanie, to jak uderzasz? Sterczac w miejscu jak kolek?

Fakt jest taki, w walce poruszasz sie caly czas. Jak nie potrafisz poruszac sie poprawnie, to uderzenia bedziesz mial szmatlawe nie zaleznie od tego ile bedziesz mial pary w lapkach.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!


Ostatnio przyjechało do nas dwóch gości z zagranicy. Ćwiczyli kung fu po 12 lat u znanych autorytetów. Nie wiedzieli jednak co to ji ben gong, zhan zhuang. Czyli nie mieli podstaw.

a cóz to takiego?
sportowe formy wu-shu?

a na cholere to komu.... i tak się zapomina z wiekiem (mogę udowodnić :) )

Walkę ćwiczyli tylko w rękawicach bokserskich. Tak więc nasze walki były dla nich szokiem.

a dlaczego były szokiem? zobaczyli ludzi co uderzają bez kontaktu i myślą że walczą?

Ale istotna sprawa że przy poruszaniu się nie mieli szans z chłopkami którzy ćwiczyli np. 4-5 lat Modliszkę.

hehehehehe no czy to takie dziwne że nie mieli szans w poruszaniu z ludźmi co ćwiczyli 4-5 lat poruszanie? tylko że walka to nie poruszanie a :uderzanie,rzucanie,kopanie,udrzanie,duszenie....

Zrozumienie kung fu jest bardzo trudne i nie polega tylko na umiejętności dobrego bicia sią. Jest to coś więcej.
MW


jest na tyle więcej że..... umijętności dobrego bicia się tam już....najczęsciej nie ma :twisted:



Przejdź się kiedyś do naszej sekcji w W-wie to zobaczysz jak uderzamy dez kontaktu :) :) :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

tylko że walka to nie poruszanie a :uderzanie,rzucanie,kopanie,udrzanie,duszenie....

no patrz a ja czym dluzej cwicze to tym bardziej mysle ze poruszanie+przejecie inicjatywy to podstawa. A jak sie juz dobrze ustawie to uderzanie moge miec slabe najwyzej poprawie 2 raz.

Ale jak juz odwiedzisz jakas sekcje gdzie cie zaprosili to opowiesz jak ich rzucales i uderzales nie?
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
widzisz a ja dawno temu jak zostawałem insrtuktorem rekreacji z zakresu kung-fu to doszedłem do wniosku że siła i sposób uderzenia jest ważniejsza od sposobu poruszania...
widziałem niejednokrotnie świetnie poruszających sie zawodników, nokautowanych przez osobę co po prostu stała i ioch biła...

i oczywiście że poruszanie się jest wazne ale dla mnie w ważnosci w walce poruszanie się jest pod koniec pierwszej dziesiątki najważniejszych rzeczy w walce pod kątem ważności. 8)

a co do łażenia - jak się domyślam na Modliszkę , wiem jak ćwiczyli na treningach Modliszki kiedyś, gdy Koledzy z kórymi sobie sparowałem chodzili do tamtych sekcji (był to poziom zbliżony do mojego i sparingi zazwyczaj wyrównane) i wiem jak zmienił się mój sposób walki po zetknięciu z bjj/valetudo ..
chlopaków ćwiczących w róznych sekcjach kung-fu/wu-shu mam okazję zobaczyć podczas zawodów sandy, przy kórych sędziowaniu zdarza mi się bywać od kilku lat i mam dużo większe pojęcie o poziomie walki w niektórych sekcjach od niekórych świeżozaangażowanych neofitów.

a na trening Modliszki nie bardzo ma po co iść - no chyba że Ula jeszcze tam wpada :)
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

Przejdź się kiedyś do naszej sekcji w W-wie to zobaczysz jak uderzamy dez kontaktu :) :) :)


uderzacie bez rękawic z pełnym kontaktem ?

nie gadaj głupot bo albo byście uderzali z siłą przedszkolaka albo połowa sekcji by ginęła w 2 miesiące. :twisted:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

widzisz a ja dawno temu jak zostawałem insrtuktorem rekreacji z zakresu kung-fu to doszedłem do wniosku że siła i sposób uderzenia jest ważniejsza od sposobu poruszania...
widziałem niejednokrotnie świetnie poruszających sie zawodników, nokautowanych przez osobę co po prostu stała i ioch biła...


Albo ten co ich nokautowal byl duzo od nich lepszy, albo oni sie wcale tak swietnie nie poruszali.

Ja tam nie jestem zadnym instruktorem, tylko cienki bolek i szara myszka, ale wierze temu co widze i co mi mowi moj nauczyciel - prawidlowe poruszanie sie to podstawa kung fu bez ktorej techniki po prostu nie wychodza.

I stad kiepska opinia o kung-fu: bo malo kto ma prawidlowo opanowane podstawy (ja nie mam, pracuje nad tym) i albo probuja robic techniki kung-fu w stylu karate/kicka i to nie wychodzi, albo sciemniaja o tajemniczych energia i budza smiech.

I jest dokladnie tak jak tomasz napisal w pierwszym poscie, ze kung-fu mozna trenowac dlugo i nic z tego nie wychodzi bo to trzeba miec dobrego nauczyciela. Takiego ktory potrafi przekazac podstawy wlacznie ze wszystkimi subtelnosciami. A takiego nauczyciela trudno znalezc bo malo kto to potrafi a nawet jak potrafi to wielu nauczycieli nie lubi prawidlowo uczyc poczatkujacych bo to ich nudzi. I to nie tylko w Polsce ale wszedzie. Ja moj pierwszy rok w Singu zmarnowalem trenujac u goscia ktory w sumie cos tam potrafil, tylko ze nauczyciel z niego byl zaden.

I nie chodzi o to zeby w warunkach polskich calkowicie odpuscic sobie trenowanie tylko o swiadomosc tego ze wiele sekcji "kung fu" to nie kung fu tylko albo taki fitness albo kick z udziwnionymi ruchami i omijac te sekcje i szukac nauczyciela ale ze spora doza sceptycyzmu i nadzieja na lut szczescia.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

widzisz a ja dawno temu jak zostawałem insrtuktorem rekreacji z zakresu kung-fu to doszedłem do wniosku że siła i sposób uderzenia jest ważniejsza od sposobu poruszania...
widziałem niejednokrotnie świetnie poruszających sie zawodników, nokautowanych przez osobę co po prostu stała i ioch biła...


Albo ten co ich nokautowal byl duzo od nich lepszy, albo oni sie wcale tak swietnie nie poruszali.

Ja tam nie jestem zadnym instruktorem, tylko cienki bolek i szara myszka, ale wierze temu co widze i co mi mowi moj nauczyciel - prawidlowe poruszanie sie to podstawa kung fu bez ktorej techniki po prostu nie wychodza.

I stad kiepska opinia o kung-fu: bo malo kto ma prawidlowo opanowane podstawy (ja nie mam, pracuje nad tym) i albo probuja robic techniki kung-fu w stylu karate/kicka i to nie wychodzi, albo sciemniaja o tajemniczych energia i budza smiech.

I jest dokladnie tak jak tomasz napisal w pierwszym poscie, ze kung-fu mozna trenowac dlugo i nic z tego nie wychodzi bo to trzeba miec dobrego nauczyciela. Takiego ktory potrafi przekazac podstawy wlacznie ze wszystkimi subtelnosciami. A takiego nauczyciela trudno znalezc bo malo kto to potrafi a nawet jak potrafi to wielu nauczycieli nie lubi prawidlowo uczyc poczatkujacych bo to ich nudzi. I to nie tylko w Polsce ale wszedzie. Ja moj pierwszy rok w Singu zmarnowalem trenujac u goscia ktory w sumie cos tam potrafil, tylko ze nauczyciel z niego byl zaden.

I nie chodzi o to zeby w warunkach polskich calkowicie odpuscic sobie trenowanie tylko o swiadomosc tego ze wiele sekcji "kung fu" to nie kung fu tylko albo taki fitness albo kick z udziwnionymi ruchami i omijac te sekcje i szukac nauczyciela ale ze spora doza sceptycyzmu i nadzieja na lut szczescia.


piekny post drogi kolego :!: naprawde nic dodac nic ujac :!:

Kingkong jak Ty nie widizsz sensu poruszania to poogladaj sobie walki np Crocopa z Alexem Emalianko lub Kevin z Chuckiem i zastanow sie co by bylo jakby Chuck i Crocop sie nie poruszali tylko przyjeli Twoja strategie....
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

wiecie troche sie zajmuje kung fu poswiecilem mu 12 lat w Polsce i powiem ze te 12 lat dalo mi mniej niz 1 rok w Chinach pod okiem prawdziwego mistrza :idea:

widzisz...moim zdaniem, zależy to także od jednostki. Przecierz istnieje wiele osób które ćwiczą po 5-6 lat...i nie mogą osiągnąć tyly co niektórzy osiągają po 3-4 ...nie wiem jak to nazwać...talent?predyspozycja? :roll:
Każdy jest inny, także nie każdy musi wyjechać do Pekinu aby zacząć ćwiczyć prawdziwe kung-fu.Cóż...faktycznie wiele zależy także od nauczyciela.Jest napewno wiele oszustów u nas, ale...w Chinach tak samo.
Podsumowując...w twoim poście jest zawarte dużo racji, ale niepotrzebnie przedstawiasz to wszystko w tak ciemnych barwach...
Pozdrawiam :-)
PS. Master of Death...masz jakąś obsesję na temat wydłubywania oczu 8)
powiedz...a co jeśli ktoś ma okulary?? 8)
:) :) :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!

nauczyciela.Jest napewno wiele oszustów u nas, ale...w Chinach tak samo.


zgodze sie z tym ale niestety Chiny wciaz lepiej wypadaja w tej statystyce... u nas jest trudno nie trafic na oszusta w Chinach jak sie ma pecha to sie na takiego trafi...
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!


Przejdź się kiedyś do naszej sekcji w W-wie to zobaczysz jak uderzamy dez kontaktu :) :) :)


uderzacie bez rękawic z pełnym kontaktem ?

nie gadaj głupot bo albo byście uderzali z siłą przedszkolaka albo połowa sekcji by ginęła w 2 miesiące. :twisted:


Dlatego pisałem żebyś się przeszedł i sam zobaczył. Jakoś urazowość zbytnio nie wzrosła. Może dlatego że właśnie używamy kroków a może że za dobrze się znamy.

MW
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego kung fu ma taka zla opinie?!
Hmmm... to mnie trochę zaintrygowało, bo:

Uderzenia gołą pięścią są w swej naturze mocno destrukcyjne "punktowo". Szczególnie, jeśli jest to pełen kontakt. Jak to się dzieje że walczycie bez rękawic w pełnym kontakcie, i jednocześnie nie stajecie się ofiarami tego destrukcyjnego działania? Jaki wpływ na to mają wspomniane przez Ciebie "kroczki"?

Nie to że się czepiam, naprawdę jestem ciekaw.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024