Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rękawice w Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_orion1410
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rękawice w Kyokushin
Witam.
Kiedy w Kyokushin zostaną wprowadzone rękawice bokserskie do walk?

pzdr

pluto
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin
slyszalem, ze urzywajac rekawic nabiera sie nawykow do nie zamykania reki podczas uderzenia (bez rekawic) co moze spowodowac niebezpieczne urazy. A tak wogole to nie jestem za wprowadzeniem rekawic do kiokushin...
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin

Witam.
Kiedy w Kyokushin zostaną wprowadzone rękawice bokserskie do walk?

pzdr

pluto


To pytanie takie trochę "ni z gruszki ni z pietruszki". Napisz coś więcj bo nie za bardzo wiem o co Ci chodzi???

Walka w Kyokushin odbywa się w systemie knockdown więc rękawice tu nie sa porzebne...
  • 0

budo_orion1410
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin

slyszalem, ze urzywajac rekawic nabiera sie nawykow do nie zamykania reki podczas uderzenia (bez rekawic) co moze spowodowac niebezpieczne urazy. A tak wogole to nie jestem za wprowadzeniem rekawic do kiokushin...


Niekoniecznie . Jezeli trenujesz dostatecznie dlugo, nie powinno byc z tym problemu. Problem pojawia sie wtedy, kiedy naprzeciw ciebie stanie ktos, kto tylko liznal boksu, a ty o tym nie wiesz.
Owszem mozna udezyc lowkick na poczatek, ale co jesli to on uderzy pierwszy?

pzdr
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin
Wprowadzenie treningu w rękawicach nic nie wniesie, jeżeli kyokushin nie zrewiduje swoich poglądów na temat pracy rąk i poruszania się, które na dziś dzień są do dupa
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin
..rękawice..w kyokushin...,, bez sens" jak juz wspomniał...yayami ...kiepska praca nóg i rąk a do tego rękawice to by była katastrofa...co prawda nie wszędzie praca nóg jest kiepska ...ale zasada jest zasada i ,,czyste karate kyokushin " ma kiepska pracę rąk w mojej sekcji jest inczej....gdyż sa wprowadzen różne metody ..np ..opierające sie na kick-u.. i jiu-jitsu..(czasami tereningi z fighterem)....yayami a tak apropos...ile wygrywacie z fighterem...albo przegrywacie..bo nie interesowałem się ?!? :)
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin

Wprowadzenie treningu w rękawicach nic nie wniesie, jeżeli kyokushin nie zrewiduje swoich poglądów na temat pracy rąk i poruszania się, które na dziś dzień są do dupa


W Kyokushin praca nog jest taka, jak ucza w danej sekcji. Kiedys mielismy raz w tygodniu zajecia z bokserami. Poruszanie sie w walce jest naturalne. No chyba ze ktos bardzo upiera, sie ze chce walczyc w kiba i zenkutsu - wtedy moze byc do d...
Mnie zawsze uczyli pracy nog jak do boksu - zejscia, przod - tyl z ciosem i bez. Nie widze tu nic zalosnego.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin

..rękawice..w kyokushin...,, bez sens" jak juz wspomniał...yayami ...kiepska praca nóg i rąk a do tego rękawice to by była katastrofa...co prawda nie wszędzie praca nóg jest kiepska ...ale zasada jest zasada i ,,czyste karate kyokushin " ma kiepska pracę rąk w mojej sekcji jest inczej....gdyż sa wprowadzen różne metody ..np ..opierające sie na kick-u.. i jiu-jitsu..(czasami tereningi z fighterem)....yayami a tak apropos...ile wygrywacie z fighterem...albo przegrywacie..bo nie interesowałem się ?!? :)


..bezsens, bo kiepska praca nog?? Albo nie bardzo chwycilem, albo cos mi tu nie pasuje. Walka w rekawicach nie wybacza bledow - podobnie jak wogole walka w kontakcie. Jak dostaniec porzadnego strzala i lecisz, a Twoje buty nadal niezmiennie trzymaja postawe, to juz masz weryfikacje skutecznej pracy nog...
Z tego, co widzialem, to oczywiscie na treningach Oyama stawia sie na to wlasnie skuteczne poruszanie sie, co nie oznacza, ze jest ono zupelnie obce kyokushinom. Tradycyjnie bowiem kiedys w wiekszosci sekcji Kyokushin tak sie akurat uczylo a nie inaczej, ale powtarzam - zalezy to w duzej mierze od inwencji trenera.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin

....yayami a tak apropos...ile wygrywacie z fighterem albo przegrywacie..bo nie interesowałem się ?!? :)


Nie orientuję się jako że kjokuszinę ćwiczyłem na polibudzie, a teraz kickboxing, ale nie w fajterze.
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin

Walka w rekawicach nie wybacza bledow - podobnie jak wogole walka w kontakcie

Pasjonat, nie mogę się z Tobą zgodzić.
Knockdown ( to przecież też kontakt ) nie wymusza techniki "chodzenia" na nogach. Idziesz do przodu "na wyniszczenie" i młócisz tsuki. Wygrywa ten, kto ma twardzszy bebech. Karateckie "pompowanie" a bokserski balans to co innego.

Natomiast w boksie i pochodnych cały czas musisz kontrolować dystans. Np. wyprowadzasz prawego i odskok przed ewentualną kontrą sierpem.
Także różnica jest zasadnicza, i to że gdzieś tam w sekcji kyokuszin czegoś uczą inaczej i bardziej po boksersku, to niewiele znaczy jeżeli sparingi i tak są nastawione na knockdown.
Nie twierdzę, że kjokuszincy to cieniasy, przeciwnie są tam ludzie, których cenię za wytrwałość i wolę walki, ale styl ten ma wg mnie poważne mankamenty.
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin

Walka w rekawicach nie wybacza bledow - podobnie jak wogole walka w kontakcie

Pasjonat, nie mogę się z Tobą zgodzić.
Knockdown ( to przecież też kontakt ) nie wymusza techniki "chodzenia" na nogach. Idziesz do przodu "na wyniszczenie" i młócisz tsuki. Wygrywa ten, kto ma twardzszy bebech. Karateckie "pompowanie" a bokserski balans to co innego.

Natomiast w boksie i pochodnych cały czas musisz kontrolować dystans. Np. wyprowadzasz prawego i odskok przed ewentualną kontrą sierpem.
Także różnica jest zasadnicza, i to że gdzieś tam w sekcji kyokuszin czegoś uczą inaczej i bardziej po boksersku, to niewiele znaczy jeżeli sparingi i tak są nastawione na knockdown.
Nie twierdzę, że kjokuszincy to cieniasy, przeciwnie są tam ludzie, których cenię za wytrwałość i wolę walki, ale styl ten ma wg mnie poważne mankamenty.


Rzecz gustu. Z zalozenia filozofia Kyoukushinu miala byc takia, zeby przyjac cios i odpowiedziec jeszcze mocniej (mnie wiecej). Ale tu tez trzeba stac mocno na nogach - w tym sensie to weryfikacja postawy, o egzotyce typu łabędzie na jednej nodze zapomnij. Ale tez kiedy ktos z zalozenia nie chce obrywac (jak np. ja), to preferuje styl bardziej "bokserski" - jakas akcja: doskok, pare uderzen, zejscie, itp. Zwlaszcza, kiedy przeciwnik wazy z 30kg wiecej. Nikt nie narzuca tu jak masz prowadzic walke. Czesto to, co piszesz o walce w Kyokushin jest niestety prawda szczegolnie na zawodach. Taki styl w Kyokushinie utrwalil sie tez po czesci z takiego, a nie innego regulaminu sportowego kumite. Ale styl to Twoja indywidualna sprawa - nie chcesz obrywac, balansuj. Chcesz zameczyc przeciwnika jego wlasnym tsuki, przyjmuj wszystko, ale z Ciebie powietrze tez moze szybko zejsc.
I zgadzam sie, ze w tych MA, gdzie walisz rekami na glowe, trzeba duzo lepiej balansowac, bo glowa to juz powazny kapitał do ochrony...
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękawice w Kyokushin

I zgadzam sie, ze w tych MA, gdzie walisz rekami na glowe, trzeba duzo lepiej balansowac, bo glowa to juz powazny kapitał do ochrony...


No to doszliśmy do konsensusu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024