Skocz do zawartości


Zdjęcie

Andrzej Bryl - twórca BAS 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Wydaje mi sie ze Ci wszyscy ktorzy najezdzaja na Bryla po prostu dobrze o tym wiedza ze niemieliby z nim zadnych szans wiec popisuja sie textami jacy to oni madrzy. Bryl sie na te wasze prowokacje nie wypowiada bo po co Gdyby chcial to by tym co maja watpliwasci skopal tyli i zamkna geby raz na zawsze. Ciekawe czy ci wszyscy co go tak krytykuja osiagneli cos wiecej ? Jezeli tak to niech sie pochwala cwaniaczki coz takiego to jest ?
Szacunek i jeszcze raz szacunek dla Bryla.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3

Wydaje mi sie ze Ci wszyscy ktorzy najezdzaja na Bryla po prostu dobrze o tym wiedza ze niemieliby z nim zadnych szans wiec popisuja sie textami jacy to oni madrzy. Bryl sie na te wasze prowokacje nie wypowiada bo po co Gdyby chcial to by tym co maja watpliwasci skopal tyli i zamkna geby raz na zawsze. Ciekawe czy ci wszyscy co go tak krytykuja osiagneli cos wiecej ? Jezeli tak to niech sie pochwala cwaniaczki coz takiego to jest ?
Szacunek i jeszcze raz szacunek dla Bryla.


Youuuu men.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Combat ma trochę racji.
Właściwie znaczenie walki wręcz skończyło się wraz z pojawieniem się broni maszynowej. Już w czasie II do walk na bagnety dochodziło sporadycznie z powodu zastosowania na szeroką skalę pistoletów maszynowych i karabinków automatycznych.
Teraz pytanie dlaczego nadal uczy się walki wręcz w wojsku? Z prostej przyczyny. Zawsze może dojść do takiego starcia. Poza tym jak wcześniej pisał Combat ćwiczenia takie wyrabiają odwagę i kształują pewne zachowania w obliczu nieprzyjaciela, lecz również powodują rozwój cech motorycznych niezbędnych żółnierzowi. Np nowy polski program dla żołnierzy służby zasadniczej "walka w bliskim kontakcie" powstały na bazie KM liczy 16 godzin Czyli właściwie szkolenie ma się odbywać tylko podczas unitarki.
Co do zadań sił specjalnych w czasie wojny. Ich zadaniem jest atak na przedstawicieli władzy, likwidowanie zagrożenie nuklearnego, likwidowanie węzłów łączności i stacji radiolokacyjnych, od czasu do czasu blokowanie działań operacyjnych jednostek npla o zbaczeniu strategicznym - zdobywanie planów likwidowanie punktów dowodzenia, utrudnianie przemieszczeń. Dzisiaj odbywa się to głównie poprzez użucie broni lub podanie namiarów dla lotnicta srodkami łączności i przy użyciu wskaźników laserowych. Wobec czego siły specjalne wcale nie muszą w trakcie swoich misji mieć kontaktu z przeciwnikiem. Czyli automatycznie walka wręcz jest zbędna.
Poza tym ktoś powiedział:
Prawdziwy komandos kończy się wraz z amunicją...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
NIe strzępcie języków na darmo
nie powtarzajcie to co było powiedzine.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Wracając do tematu. Bryl dla szerzenia sztuk walki w Polsce zrobił bardzo wiele... i nikt mu tych zasług nie odbierze... Poza tym Bryl jest naprawdę twardym facetem - wytrzymać na treningach u Choi to naprawdę coś. Właśnie m.in. tam Bryl poznał wiele technik wchodzącychw skład BAS.

Bryl jest naprawdę bardzo dobrym fighterem, może nawet najlepszym w Polsce. Ja i na pewno wielu z was nie dało mu by rady... ale pod jednym założeniem - Bryl musiałby regularnie trenować. Sama wiedza nie wystarczy do tego dochodzi motoryka i siła oraz upływające lata.
Inna sprawa artykuły i książki. Stwierdzenie na tej podstawie czy jest on psycholem, sadystą czy innym potworem to dla osoby bez wykształcenia w zakresie psychiatrii czy psychologii to raczej czyste dywagacje. Czy może może ktoś mi powiedzieć jak łatwiej zrobić z siebie legendę za życia, niż On to zrobił przelewając wiadra krwi na papierze? W każdym normalnym kraju zaliczyłby porządną odsiadkę... W Polsce również za służbę w Legii.

BAS. Jak sama nazwa wskazuje Bryl Andrzej System - krótko mówiąc zbiór technik przez Niego preferowanych. I nic więcej. Nie jest to combat ani sztuka walki. Po prostu zbiór technik do wykorzystania. Armia odrzuciła nie tyle BAS co metody treningowe Bryla, jakie - już kilka razy pisano na tym i innych forach. W poście wyżej napisałem dlaczego m.in. dla WP walka wręcz stanowi marginalne znaczenie. Co prawda w WP obecnie istnieje bezsensowny system WF ale to temat na długi osobny temat, zresztą wielokrotnie poruszany na łamach prasy fachowej. Natomiast Bryl i wielu z nas chciałoby aby ranga walki wręcz w wojsku wzrosła... niestety warunki dyktuje pole walki i na to nie mamy żadnego wpływu.

Poza Brylem na terenie Polski BAS nie istnieje - nie jest uczony nie ma instruktorów poza nielicznymi przypadkami Jego uczniów, którzy włączają techniki BAS do swego treningu lub w ramach uczonego TKD. Nie ma zwartego systemu nauczania, oceniania postępów nawet marketingu czyli w zasadzie niczego. Źródłem wiedzy są artykuły z połowy lat 90 i książka Bryla.

Poza tym rozważają dlaczego w WP nie zastosowano BAS postawcie się na miejscu decydentów wojskowych... Przychodzi facet z cywila i każe im wywracać coś co istnieje od prawie 20 lat, bo wie lepiej i w dodatku udowadnia im to w mało wybredny sposób. Należy też pamiętać że ci sami faceci muszą co roku zdawać egzamin z walki i się przyzwyczaili do starego systemu - łatwo go zaliczyć.

To chyba byłoby na tyle. Można by wiele jeszcze pisać.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
przychodzi facet z cywila...???
a myslisz ze nie przychodzą faceci ktorzy mają wiecej wspólnego z cywilem niz z armią???
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
shaft
to nie ja wymyślłem tylko sami wojskowi tak to ocenili.
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3

W każdym normalnym kraju zaliczyłby porządną odsiadkę... W Polsce również za służbę w Legii.

Z tego co wiem to Bryl nie sluzyl w Legii.

Wydaje mi sie ze Ci wszyscy ktorzy najezdzaja na Bryla po prostu dobrze o tym wiedza ze niemieliby z nim zadnych szans wiec popisuja sie textami jacy to oni madrzy. Bryl sie na te wasze prowokacje nie wypowiada bo po co Gdyby chcial to by tym co maja watpliwasci skopal tyli i zamkna geby raz na zawsze. Ciekawe czy ci wszyscy co go tak krytykuja osiagneli cos wiecej ? Jezeli tak to niech sie pochwala cwaniaczki coz takiego to jest ?
Szacunek i jeszcze raz szacunek dla Bryla

Ja sie przyznaje ze nie mialbym zadnych szans z Brylem.I co z tego.Kazdy ma prawo do krytyki.A jezeli ktos na ta krytyke reaguje sila i agresja to bez komentarza...
A to czy sie nie wypowiada to bym nie powiedzial.Czytalem jakies jego wypowiedzi krytykujace wszystkich za to ze wykorzystuja jego techniki,niewdziecznicy.A Kups to wogole trzy razy wpierdol dostal od niego i jeszcze smie nauczac swojego systemu.To raczej ludzie przez Bryla krytykowani nie odpowiadaja na jego zarzuty...Bo i po co.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
W swojej gazecie Superkomandos pisał że był...
(...)wiadra krwi na papierze(...)
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Kiedys na stronach greendevils byly fragmenty jego ksiazki i tam napisal ze nie byl.Nie pamietam dokladnie ale mowil cos o tym ze chcial isc ale tam bylo za duzo zamiatania i takich rzeczy,a on chcial walczyc.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
A kto mieszkający w Polsce by się na piśmie przyznał że był? Za to jest 5 lat odsiadki... do dziś.
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
W ksiazce "zawodowiec" dr.Bryl pisze ze malo brakowalo zeby.. ale do legii nie poszedl.Chociaz z drugiej strony sam na papierze tez bym sie nie przyznal nawet jak bym w niej byl. Opisywal za to wylane litry krwi na treningach jakie sie w legii odbywaja. W kamizelkach ontydlamkowych (tylko) i z prawdziwymi nozami. Nie ma za to nic o tym zeby w nich uczestniczyl.

Pare jeszcze watkow z innych postow:
-Jezeli ktos jest psychol sam z siebie to nie musi znac zadnych technik walki zeby kogos zabic, wystraczy ot pierwszy lepszy kubel na smieci....Za to pare lat treningu wyrabia w czlowieku samokontrole. Osobiszcie uczylem sie tego "wylupywania oczu" i ide z kazdym o zaklad ze moge samym naciskiem na galke zmusic do poddania0-bez jej wydlubywania. To samo yczy sie wielu innych technik.Przyklad? Wikszoscia dzwigni w aikido (lagodnej sztuce) przy odrobinie wiekszej sile i zakresie ruchu mozna wylamac bark lokiec lub nadgarstek, a dzwignie na kregoslup tez sa ... Kwestia przestrzegania granicy miedzy bolem a kontuzja.
-Nie laczcie Bryla z Nyckiem - kiedys wspolpracowali. Ale dawno temu ich drogi sie rozeszly.
-BAS 3- TO W OSTATNIEJ KOLEJNOSCI ZESTAW TECHNIK !!!!!!!! To 3 w nazwie to trzy elementy: 1-przesuniecie bariery bulu w nieskonczonosc oraz pozbycie sie instynktu samozachowawczego, 2 osiagniecie tego poprzez specyficzny trening, 3 - na ostatnim miejscu zestaw bardzo brutalnych ( w zaleznosci od wykonania) wrecz chamskich ale przesto ogromnie skutecznych technik. Co do tego czy wywodza sie z TKD - ja osobiscie watpie-ale tutaj nie mam pewnosci.
-a skcji ogolnej nie prowadzi bo ma swoich uczniow ktorych trenuje, i nieobchodza go inni. Probowal dzialac w TKD, wytrenowal nawet jednych z nalepszych zawodnikow... ale nie w TKD sportowym tylko utylitarnym(wg. szkoly Choy)a to nie podobalo sie dzialaczom sportowym.Poza dr Brylem jedna osoba ma certyfikat na nauczanie BAS3 ,znam owego pana i bardzo szanuje , dlatego tez nie podaje na forum jego nazwiska. Ale wierzcie na slowo we czterech takich jak ja nie odwazylbym sie do niego startowac.Cwiczylem tez z innym jego uczniem, 20 kilo lzejszym ode mnie, to mnie na piszczelach i piesciach na wszystkie strony przestawial.A wcale jakis slaby nie jestem.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
maddrajwer
czyli w sumie potwierdziłeś to co napisałem wcześniej, nazwa i filozofia - ok, ale co komu po systemie walki skoro zna go tylko kilka osób?
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Giro- dr.Bryl probowal rozpowszechnic swoj system m.in. w wojsku i policji. W wojsku popatrzeli i podziekowali, a potem koorzystali z tego co zobaczyli (nauczali jego technik). W policji stwierdzili ze sie nie nadaje "ze wzgledu na trwalosc uszkodzen ciala" jakie moze spowodowac. A ze dr. Bryl do nachalnych nie nalezy , olal ich i wyszkolil swoich ludzi. A dla kasy tego systemu nie tworzyl (chociaz taki jeden ktos zkopiowal techniki Bryla i sprzedal pod wlasnym nazwiskiem za niezla kase). Bo kasy mu nie brakuje. Poza tym nie kazdego mozna takich rzeczy uczyc.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
zgoda
nie każdego można tego uczyć.
Co do kopiowania. Mówisz że ktoś sprzedał system pod swoim nazwiskiem. OK. Przypuszczam że chodzi Tobie o Kupsa, ale moim zdaniem jeżeli powiedzmy nawet 80% technik pochodzi z BAS-3 to i tak Combat 56 jest to własny system Kupsa, na takiej samej zasadzie jak Bryl twierdzi że BAS-3 to jego własny system. Tak jak pisałeś na BAS-3 nie składają się tylko techniki, a KUPS właśnie czerpał najwięcej z tego elementu. Pamiętaj że w środowisku sztuk walki to nagminne postępowanie. Nkt tu nie pyta o pochodzenie technik, spory przeważnie dotyczą nazwy. Kups nie posługuje się nazwą BAS-3 w żadnym swoim materiale. To wkurza Bryla, który uważa że trzeba mu płacić za używanie "Jego" technik, nie wspominając wypominania zdrady, itp. Bryl chciał sprzedać BAS-3 wojsku, ale zapomniał że to bardzo zamknięte środowisko, natomiast Kups tu jest między swoimi. Poza tym naiwnie podszedł do sprawy że same dobre chęci wystarczą żeby coś zmienić na lepsze i jeszcze na tym skorzystać. Armia rządzi się swymi zasadami. Poza tym chyba nie uważasz, że Bryl wszystkie techniki wymyślił. Jeżelii tak twierdzisz to jesteś w błędzie. Poza tym Combat 56 cały czas ewoluuje. Trudno mi porównywać BAS-3, bo go nie znam i prawdopodobnie nie poznam, oraz Combat 56. Właśnie to odróżnia Kupsa od Bryla. Kups twierdzi że ma dobry materiał do sprzedania i go prezentuje - natomiast Bryl twierdzi , że ma świetny system i go nie prezentuje wcale. Zgadnij kto opanuje rynek. Trzeba dziś pamiętać że wiedza z zakresu sztuk walki to towar na którym można zarobić jeśli właściwie podejdzie si ę do sprawy, lub nic nie zyskać.
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
Fakt - z tymi "prawami autorskimi" w swiecie systemow walk jest roznie. Krav magowcy nawet sie chwala ze adoptuja co najlepsze od innych. Jena tylko rzecz - dr Btylowi wcale nie zalezy na propagowaniu BAS-3. Z tego co wiem, a trenuje u jednego z jego uczniow. Ja to widze tak: swoich uczniow wyszkolil - i to znakomicie. A zarabiac na tym nie musi bo kasy ma jak lodu. Wiec po co ma sie wyslilac, i wybierac tych ktozy nie zaczna przez jego nauki "wydrapywac ludziom oczy na ulicy". Po to zeby ich szkolic ? Juz chyba lepiej pojechac na safari na lwy ;)
A props Kupsa, ogladales moze jego kasete szkoleniowa ?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
maddrajwer nie mozna powiedziec czy bas jest oryginalny, czy nie jest, bo niewielu go widzialo. Co w dobie wszechobecnej obecnosci cyfrowych technik zapisywania obrazu i dzwieku, moze budzic uzasadniony niepokoj i niewiare. Prawda? I w zasadzie na tym powinnismy skonczyc te cala dyskusje.
Po drugie skad wiesz jakie ktos ma motywacje propagujac jakis system?
Po trzecie czytam listy najbogatszych Polakow i nigdy tam nie znalazlem rzeczonego nazwiska. Wiec skad Twoje przypuszczenie?
Poza tym ludzie, jesli maja duze pieniadze, chca ich miec wiecej. tak dziala ten mechanizm.
Zreszta nie slyszalem, zeby proponowany kurs pana dr B. byl za darmo, albo po kosztach. Jak tak bedzie, to wyprowadz mnie z bledu.
Ba, jak znam zycie, to w wielu tego typu propozycjach, nie mozna nawet mowic o rzetelnym ubezpieczeniu.
Bede zachwycony jak w tym przypadku bedzie inaczej.
Po czwarte tzw. walka wrecz zaprzata naprawde umysly nastoletnie, a jest tylko marginesem - w zyciu cywilnym, niczym na wspolczesnym polu bitwy, malo znaczacym dodatkiem do dzialania sluzb policyjnych. Umysly "dorosle" maja naprawde inne problemy.
Po piate: ja osobiscie w momencie zagrozenia wole jednak miec w rece jakis kawal dobrego sprzetu, niz jakikolwiek legendarny system.
Po szoste: wole nie manipulowac swoja, lub czyjas psychika, do tego trzeba miec wielkie kawalifikacje, a i tak czesto rezultat nijak nie przystaje do oczekiwan.
Po szoste: uroda swiata polega na tym, ze sa mieczaki i twardziele. I dobrze. Tak ma byc.
Po siodme: Pamietac jednak nalezy, ze w stadzie ludzkim dominantem nie jest ten, ktory jest najwiekszy, najsilniejszy i najagresywniejszy - takich po prostu ci pierwsi (mieczaki), uzywaja do pewnych swoich celow.
Po osme: jakby ktos mial watpliwosci, wystarczy sie rozejrzec za kogo wychodza za maz i z kim lacza swoje nadzieje czolowe polskie dziennikarki, aktorki, piosenkarki - slowem ludzie sztuki, mediow i sukcesu.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3

Po trzecie czytam listy najbogatszych Polakow i nigdy tam nie znalazlem rzeczonego nazwiska. Wiec skad Twoje przypuszczenie?

Że tak off-topicznie się czepię. A znalazłeś na tej liście red. Michnika, Łuczywo, Króla itd. To jest lista tych wystawionych na widok/odstrzał. Bryl się kamufluje :wink:
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3
michnik najbogatszy??? akurat nie masz racji, michnik zrezygnowal z akcji agory. znaczy sie z olbrzymiej wiekszosci tego co mu oferowali.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andrzej Bryl - twórca BAS 3

michnik najbogatszy??? akurat nie masz racji, michnik zrezygnowal z akcji agory. znaczy sie z olbrzymiej wiekszosci tego co mu oferowali.


Może on konkretnie nie, ale dla mnie ta lista jest dziwnie niereprezentatywna w dziedzinie dziennikarskiej i show-biznesowej. Jabym chciał listę, tych co płacą największe podatki, wtedy bym widział komu państwo zawdzięcza "dobrobyt" ;-) (ale to już temat do knajpy)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

6 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024